|
Сабақтың тақырыбы: Виртуалды және кеңейтілген шынайылық Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
бет | 1/13 | Дата | 13.12.2022 | өлшемі | 0,66 Mb. | | #40592 | түрі | Сабақ |
| 11 сынып Қысқа мерзімді жоспары
Қысқа мерзімді жоспары
|
Бөлім
|
3D модельдеу
|
Педагогтың аты-жөні
|
|
Күні
|
|
Сынып
|
Қатысушылар саны
|
|
Қатыспағандар саны
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Виртуалды және кеңейтілген шынайылық
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
11.2.4.1 - виртуалды және кеңейтілген шынайылықтың мақсатын түсіндіру
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар:
|
Виртуалды және кеңейтілген шынайылықтың мақсатын түсіндіру.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ЕБҚ бар балалар үшін
|
- Сөйлеу тілінің бұзылыстары бар балаларға мұғалім педагогикалық –психологиялық көмек көрсету арқылы сөйлеуге мүмкіндік беру.
- Оқушының ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру.
(немесе жазбаша , практика түрінде жауап беруге жағдай жасау)
Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы)
Көзі нашар көретін оқушыны алдыңғы орынға отырғызып, аудио тыңдату арқылы жұмыс жасау.
|
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт
|
Педагогтың әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
1.Оқушылармен амандасу.
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
3.Үй тапсырмасын тексеру.
Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді.
ҚБ: жұлдыз / 2 балл/
|
1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді.
5.Бағалайды.
|
Жұлдыз
2 балл
|
Жұмыс дәптері
|
Сабақтың ортасы
|
«Кластер» әдісі
Оқушылар топта параграфтың мәтінін оқиды және "Виртуалды шынайылық" деген кластер
құрастырады.
Әр топтың спикері өз кластерін қорғайды, қалған топтар нақтылаушы сұрақтар қояды.
"Екі жұлдыз, бір тілек" әдісі бойынша бағалау.
Топтық жұмыс (талқылап, дәлелдеу):
1. Қай салада виртуалды шынайылықты, ал қай салада кеңейтілген
шынайылықты көп қолданады?
2. Аралас шынайылықты қолданатын саланы атаңдар.
Жұптық жұмыс:
№1 тапсырма: Қалып қойған сөздерді жаз.
Р.Милгрэм ______________шынайылық моделін ұсынды. Бұл шынайы және виртуалды
әлемнің ______________ өмір сүретін және виртуалды тұтас өмір аясында ____________
әлемде өзара әрекеттесе өмір сүретін жүйе.
Оның аралық байланыстары – ______________ шынайылық пен _________________
шынайылық.
№2 тапсырма: Кестені толтыр.
Қолдану
Деңгейлік тапсырмалар:
А деңгейі. Кестені толтыр.
С деңгейі. Венн диаграммасын қолданып, виртуалды және кеңейтілген шынайылықты
салыстыр. (http://www.classtools.net/education-games-php/venn_intro интернет-ресурсын
қолдануға болады).
Жоғарғы деңгейдегі тапсырмаларды орындату
1. Виртуалды шынайылықтың болашағы неліктен зор деп ойлайсың?
2. Виртуалды шынайылық неліктен болашағы бар технология болмақ?
Өз ойыңды ортаға сал.
3. Адам қызметінің қандай да бір саласын таңдап алып, сол салада виртуалды шынайылықты
пайдаланудың артықшылықтарын көрсет.
Топтық жұмыс
Топта талқылап, дәлелдеңдер:
1. Қай салада виртуалды шынайылықты, ал қай салада кеңейтілген шынайылықты көп
қолданады?
2. Аралас шынайылықты қолданатын саланы атаңдар.
|
Мұғалімді тыңдайды
1-тапсырманы орындайды
2- тапсырманы орындайды
3-тапсырманы орындайды
|
|
Презентация
Жұмыс дәптері
|
Сабақтың соңы
|
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс: «Смайлик»
барлығын түсіндім
менде сұрақтар қалды
|
Өзін-өзі бағалау.
|
|
Плакат /слайд/
|
Үй тапсырмасы
|
«Виртуалды және кеңейтілген шынайылық эволюциясы» хронологиялық тізімін
жасаңдар.
2. Кеңейтілген шынайылықтың санаттары, яғни ойын-сауық, тұрмыста қолдану бойынша
қосымша таңда. Оның белгіленуін, артықшылығы мен кемшілігін сипатта.
3. «Виртуалды және кеңейтілген шынайылық» тақырыбы бойынша терминдер мен
анықтамалардың сәйкестігіне тапсырма жасаңдар.
|
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|