Шқо тарбағатай ауданы, Ойшілік ауылы «Тоғас батыр атындағы орта мектебі» кмм



жүктеу 44,91 Kb.
Дата23.05.2018
өлшемі44,91 Kb.
#16534

ШҚО Тарбағатай ауданы,

Ойшілік ауылы

«Тоғас батыр атындағы орта мектебі» КММ

II деңгей мұғалімі

Жағыпарова Нұргүл Сартайқызы

Коучинг жоспары

Тақырыбы

Дарынды және талантты балаларға тән қабілеттер

Мақсаты

Дарынды және талантты балаларға тән қабілеттерді ұғындыру

Күтілетін нәтиже

Мұғалім дарынды және талантты балаларға тән қабілеттерді таниды.

Түйінді сөз

Бала бойындағы дарындылық, ғылымилыққабілетін ашу, жақсы танымдық қасиетін зерттеу, айқындау-заман талабы.

Ресурстар

Постерлер, маркер, стикер,таратпа парақтар, видеороликтер.



Сабақтың барысы

Кезеңдері

уақыт

Коуч әрекеті

Коучингке қатысушылар әрекеті

Қызығушылықты ояту

Тақырыпқа ену



5 мин

Тренинг. «Бос ыдысты толтыру» тренингі, шартын түсіндіреді. Сұрақ: Бос ыдысты бұл заттармен толтыру үшін қай ретімен салу керек? Қорытындысы айтылады. Топқа бөлу. Әр қатысушыны конфеттер арқылы топқа бөлу. Суреттер көрсетемін. Сұрақ: Осы тұлғалардың барлығына ортақ қандай қасиет бар деп ойлайсыздар?/ой шақыру/

Бүгінгі біздің кездесуіміздің тақырыбы «Дарынды және талантты балаларға тән қабілеттер» деп атылады.



Мұғалімдер коучтың сұрағына жауап берді. Өз ойларын ортаға салады.

Тыңдаушылар топқа бөлініп отырады.


Мұғалімдер коучтың сұрағына жауап береді.

Тақырыпты өрбіту мақсатындағы бейне жазба

5 мин

Жамбыл Дүйсенұлы мен Илья Ильин туралы бейнежазба көрсетіледі.

Қатысушылар көрсетілген бейне жазбаны ауызша талдап, ойларымен бөліседі.

Миға шабуыл

10 мин

Не байқадыңыздар? Нұсқау: бейне жазбаны көріп, өз пікірлеріңізді тұжырымдап айтып өтсеңіздер.

Сұрақ: Сіздер көрсетілген бейне жазбадан не ой түйіндедіңіздер?



Әр топтан бір-бір спикер шығып өз ойларымен бөліседі. Қатысушылар өз ойларын түйіндейді.
Топ көсбасшылары шығып өз тобының негізгі идеяларымен алмасады.

Тақырыпты өрбіту мақсатындағы топтық жұмыс /постер қорғау/

10 мин

Дарынды және талантты баланың бейнесін жасау және сипаттау. Топтарға тапсырма беріледі.

1-топ. «Дарынды және талантты баланың бейнесі»

2-топ. «Дарындылықты дамытудың жолдары»

3-топ. «Дарынды бала және орта»



Топтар постерлерін жасап, қорғайды.

Өз ойларымен бөліседі



Тақырыпты өрбіту мақсатындағы топтық жұмыс

5 мин

Тапсырма

Үш түсті жапыраққа мектептегі дарынды және талантты балалар, талантын аша алмай жүрген оқушыларды анықтау мәселелері жайлы:

1-топ. Мектеп дарынды балалардың аты-жөнінжазу, дәлелдеу/жасыл жапырақ/

2-топ Талантты балардың аты-жөнін жазу, дәлелдеу/сары/

3- топ. Дарыны мен талантын аша алмай , өзін-өзі көрсете алмай жүрген оқушының аты-жөнін жазу және себебін анықтау./қызыл/

Топтар оқушылардың аты-жөнін жазып, себебін түсіндіреді және ағашқа әкеліп іледі. Өз ойларымен бөліседі.






2 мин

Фриман/1998/ төменде көрсетілген, ғылыми негізделген критерилерді дарынды және талантты балаларды анықтауда оңтайлы қолдануға болатынын түсіндіріп кету.

Өз ойларын толықтырады.




3 мин

Сіздерге оқушыларыңыздың бойында кездесетін дарындылықты анықтау сауалнамасы ұсынылады. Сауалнама ережесі бойынша сұрақты мұқият оқып, оқушыңыздың бойындағы өзіңізге ұнайтын қабілетін «+» белгісімен , ұнамайтын қасиеттерін «-« белгісімен белгілеңіз.

Сауалнама таратылады, жауап береді. Қорытындысы шығарылады.

Рефлекция

5 мин

Қорытындылау

Бөлтірік шешен: « Бала деген артта қалған із емес пе, дәулет деген қолда ұстаған мұз емеспе, бақ деген аспанда ұшқан құс емес пе? Бұл өмірдің мәні- сіз бен біз емес пе?!» деген екен. Олай болса бүгінгі коучингіміздің тақырыбына сай мақсатқа жету үшін сіз бен біз болып табысқа жетуге атсалысайық демекпін.



Кері байланыс:

Алақан әдәсі.

Бас бармақ. Не ұнады.

Балан үйрек. Жаңа не білдім?

Ортан терек. Не жөнінде ойландыңыз.

Шылдыр шүмек. Өз қоржыныма не аламын.



Кішкентай бөбек. Не білгім келеді?

жүктеу 44,91 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау