|
Сабақтың тақырыбы: Пысықтау Сабақтың мақсаты
|
Дата | 04.12.2017 | өлшемі | 81,16 Kb. | | #2844 | түрі | Сабақ |
|
Күні: Бекітемін:______________________
Сыныбы: 2 «Б» сыныбы
Пәні: Математика үйірме
Пән мұғалімі: Ембергенова Айнұр Болатқызы
Сабақтың тақырыбы:
|
Пысықтау
|
Сабақтың мақсаты:
|
Екі таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайтуды оқушылар орындайды; бір және екі амалмен шығарылатын өзара кері есептерді салыстырады, талдайды және құрады, топта тіктөртбұрышты және үшбұрышты құрастыруды орындайды және олардың периметрлерін табады.
|
Күтілетін нәтижесі:
|
Екі таңбалы сандарды қосады, азайтады, екі амалмен шығарылатын өзара кері есептерді шығарады, салыстырады, геометриялық фигураларды салады, орындайды, периметрін табады.
|
Сабақтың түрі:
|
Сындарлы оқытуға негізделген сабақ
|
Сабақтың типі:
|
Алған білімдерін жетілдіру
|
Сабақтың формасы:
|
Ұжымдық, топтық, жұптық, жеке жұмыс
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер:
|
1. Сұрақ-жауап
2. Топтық жұмыс: «Қобдиша» сұрақтары ойыны
3. Жұппен жұмыс: Сәйкестендіру
4. «Тізбек» ойыны
5. «Ойлан,тап» ойыны
6. Жеке жұмыс парағы
7. Жетті, талпынды, бағаланған жоқ
8. Тест жұмыстары
9. Бағдаршам
10. «Алақан» әдісі
11. «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі
|
Құрал-жабдықтар, көрнекілік:
|
1. Интербелсенді тақта
2. Дербес компьютер
3. Стикерлер
4. Смайликтер
5. Таратпа карточкалар
6 . Бағдаршамдар.
7. Жеке жұмыс парағы
|
Пәнаралық байланыс:
|
Дүниетану
Бейнелеу
|
Пайдаланылатын әдебиеттер:
Негізгі әдебиет:
Қосымша әдебиет:
Баспа көздері, Интернет ресурс:
|
«Математика» оқулығы – 3 сынып.
Математикадан 105 сабақ жұмыс дәптері, 2-сынып, 2007ж
Өзіндік және бақылау жұмыс дәптері 2-сынып, 2014ж
6. Сайт «JARAR», «USTAZ.KZ»
7. Wiki беттері
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі
|
Уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушынның іс-әрекеті
|
Мақсаты
|
Кіріспе
|
2 мин
|
- Сәлеметсіңдер ме, балалар! Көңіл-күйлерің қалай?
Оқушыларды 3 топқа біріктіру. (Стикерге жазылған топ атаулары бойынша)
І топ – «Үшбұрыш» - жәгерлі, өзіне сенімді, лидер.
ІІ топ – «Төртбұрыш» - батыл, барлық құбылыстарға қызығушылық білдіреді.
ІІІ топ – «Шеңбер» - мейірімді, жомарт, қоғамдық жұмыстарға бейім болып келеді екен.
|
Оқушылар сәлемдесіп, көңіл-күйлерін смайлик арқылы білдіреді.
Оқушылар «Үшбұрыш, төртбұрыш, шеңбер» топтарына бірігеді.
|
Психологиялық ахуал туғызу.
Топтық жұмысты ұйымдастыру
|
Тұсау кесер
|
|
- Балалар, мен сендерді неге осы атаулар бойынша топқа бөлдім, бұл атаулардың қазір өтетін жаңа сабаққа қандай қатысы бар деп ойлайсыңдар? (тағы да жетелеу сұрақтары қойылады)
- Дұрыс айтасыңдар!
Оқушылар таңдаған фигураларына мінезде ме беріп, сабаққа көңілін бөлу.
Тест тапсырмалары:
1.13 пен 4-тің айырмасынан 3-ті азайт:
А)14 ә)6 б)20
2.Есепте: 9сағ. 40мин-9сағ
А)1сағ.30мин ә)40мин б)30мин
3.Есепті шығар: Хор үйірмесіне 7 қыз, одан 3-уі артық ұл қатысады. Ұлдар нешеу?
А)4 ә)10 б)8
4.Өрнектің мәнін тап: (46+8)-30
А)64 ә)24 б)44
5.Теңдеуді шеш: 16-х=7
А)8 ә)9 б)23
«Қобдиша сұрақтары» ойынын ұйымдастырғым келіп отыр. Әр топтан бір оқушыдан тұрып, кезектесіп тақтадағы ұяшықтарды таңдайды.
10 – 1сағатта неше минут бар? (60минут)
20 – 1ғасырда неше жыл бар? (100жыл)
30 – 1дм неше см бар? (10см)
40 – 1аптада неше күн бар? (7күн)
50 – 1тәулікте неше сағат бар? (24сағат)
60 – 1жылда неше ай бар? (12ай)
70 – 10дм қанша см бар? (100см)
80 – 1ондықта неше бірлік бар? (10бірлік)
90 – 1сағат 10минут дегеніміз қанша минут? (70минут)
Смайлик арқылы бағалау: Әрбір дұрыс жауапқа смайликтен беру
|
Оқушылардың жауаптары тыңдалып, жаңа сабақ не туралы болатынын анықтайды.
Бағдаршаммен өз-өздерін бағалайды
(5 сұрақ-жасыл, 4 сұрақ-сары,
3-тен төмен-қызыл)
Оқушылардың жауаптары тыңдалады
|
Оқушылардың тақырыпқа қызығушылығын ояту
Өткен сабақтарды еске түсіру үшін
Ой қозғау үшін
|
Негізгі бөлім
|
|
Топтық жұмыс.
«Тізбек» ойыны
1-топ: 9+9-10-6+12+6=20
2-топ: 8+5-3+6-8+12=20
3-топ: 5+10-7+4-5+13=20
Смайлик арқылы бағалау: Әрбір дұрыс жауапқа смайликтен беру
Жұппен жұмыс: Сәйкестендіру
49+4 53
66-8 58
67+5 72
42-7 35
34-7 27
76+6 82
45+8 53
63-7 56
Бағдаршам арқылы бағалау
Сергіту сәті
Топтық жұмыс: «Ойлан,тап» ойыны
1-топ: Кәмила әжесінің үйінде 3 апта 4 күн болды. Кәмила әжесінің үйінде барлығы неше күн болды?
2-топ:Екі таяқтың 4 ұшы бар. Екі жарым таяқтың қанша ұшы бар?
3-топ:Асқар жазда Алакөлде 1 ай және 7 күн демалды. Асқар Алакөлде барлығы неше күн демалды?
«Ойлан, жұптас, бөліс»
1-топ: Төртбұрыш және оның периметрін табу
2-топ: Үшбұрыш және оның периметрін табу
3-топ:Тіктөртбұрыш және оның периметрін табу
Жеке жұмыс парағы:
1.Амалдарды орында:
95-47
36+28
80-17+25
24+52-36
38-19+24
71-25+13
2.Теңдеуді шеш:
A+37=90
80-a=42
25+a=70
a-47=23
3.Есеп:
Нариман бірінші себетке 17кг, ал екінші себетке одан 5кг артық қияр салды. Екі себетке барлығы неше килограмм қияр салынды?
|
Оқушылар берілген амалдарды ауызша есептейді
Оқушылар қасындағы отырған жұптарымен бірлесіп орындайды, 1 оқушы математикалық тілде оқып жауабын айтады. Жауабы дұрыс болса қалған оқушылар өздерінікімен салыстырып жасылды, дұрыс емес болса сары бағдаршамды көтереді
Оқушылар тапсырманы топта бірлесіп орындайды .
Оқушылар парақ бетіне түскен фигуралардың сызбасын қию арқылы қандай фигура екенін тауып, периметрлерін табады
Оқушылар жеке жұмыс парағындағы тапсырмаларды орындайды
.
|
Оқушылардың амалдарды ауызша қосу және азайту тақырыбын жетілдіру мақсатында
Өз жауаптарының дұрыстығына көз жеткізу
Оқушыларды сергіту
Оқушылардың шапшаңдығын тексеру
Оқушылардың ойлау қабілеттерін тексеру
Бүгінгі алған білімдерін тиянақтау
|
Қорытынды
|
|
Рефлексия.
«Алақан» әдісі
|
Оқушылар рефлексия парағын толтырады
|
Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жеткізу және келесі сабаққа бастама алу
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|