САБАҚТЫ ТАЛДАУ
Пән: Қазақ әдебиеті
|
Сынып: 9 «а» сыныбы
|
Мұғалім: Жаксыбаева Ботагоз Жаксыбаевна
|
Күні: 25.01.2023
|
Сабақтың тақырыбы: «Құлагер - еркіндікке ұмтылған қазақ елінің символы»
|
Сабақтың формасы: жаңа білімді меңгеру
|
Оқыту мақсаты: 9.2.3.1. шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың(троп пен фигура)түрлерін талдай отырып, автор стиліне бьаға беру.
|
Сабақтың мақсаты: шығармадағы көркемдегіш құралдар мен айшықтау амалдарының қызметін талдай отырып, автор стилін анықтау
|
Сабаққа қатысу мақсаты: оқу пәндерінің жүйелі жүргізілуін қадағалау, оқушылардың білім деңгейін, дағдыларын, білім сапасын анықтау.
|
Сабақтың ресурстары: презентация, суреттер, кесте, «9 бриллиант»плакаты
|
Сабақтың кезеңдері:
1.Сабақтың басы: сабақтың тақырыбымен таныстыру
2.Сабақтың ортасы:
«9 бриллиант» әдісі арқылы оқушылардың өткен тақырыпты қалай меңгергінін анықтау және жаңа тақырыппен байланыстыру.(егер кейбір оқушыларға жауап беру қиын болса, оларға оқулықтың, конспект жазылған дәптердің көмегіне жүгінуге болады)
Жаңа материалды меңгеру: презентация көру, талдау, сұраққа жауап беру
Сергіту сәті: денені демалдырып, миды тынықтыру, тыныс алуды қалыпты ритмге келтіру
Жеке жұмыс: «конверт-сұрақ»әдісі арқылы жаңа тақырыпты бекіту(кейбір оқушылар тапсырманы орындаған кезде қиындыққа тап болса, мұғалімнің тарапынан нұсқаулық, бағыт -бағдар берілетін)
Жаңа материалды меңгеру кезіндегі оқушылардың түсінік пен таным деңгейі: мұғалім оқушылардың берген жауабын тексереді және түзетеді, тақырыпты өмірмен байланыстырады.
Сабақтың соңы:
Рефлексия:
Маған сабақ ұнады , себебі....
Маған сабақ ұнаған жоқ, себебі...
Маған сабақта қиындау болды, себебі...
Рефлексия мұғалімге оқушы сабақты қандай деңгейде меңгергендігін анықтауға мүмкіндік береді.
Кері байланыс пен ұсынымдар:
Сабақ әдістемелік тұрғыда дұрыс құрылған, қызықты өтті. Сабақ оптималды режимде өтеді. Материал бағдарламаға сәйкес дұрыс алынған. Материалды жеткізу жүйелі түрде жүргізіледі.
Мұғалім оқу материалын жақсы меңгерген, сөйлеу сөзі анық, сауатты.
Аталғандардың барлығы материалды дұрыс меңгеруге мүмкіндік туғызады.
Оқушылардың денсаулығын сақтау мақсатында мұғалім сабақта сергіту
сәтін қолданады. Мұғалім сабақ мақсатына оқушыларды жетелей алды. Сабақ соңында мұғалім өмірмен байланысқан ой қозғау сұрағын қойып, білім алушылар тақырып аясында өз тіл байлықтарын, ой өрістерін жүйелі сөйлеу арқылы жеткізе алды.
|
Бақылаушы:
директордың ОІЖО ________________Шононаева А.К
Директордың уа.м.а_________________Торангулов Н.У
Достарыңызбен бөлісу: |