Бөлім: Өзім туралы Пәні:Қазақ тілі Педагогтің аты жөні



жүктеу 59,9 Kb.
бет1/6
Дата27.10.2022
өлшемі59,9 Kb.
#39878
  1   2   3   4   5   6

Бөлім:

Өзім туралы Пәні:Қазақ тілі

Педагогтің аты- жөні

Балтамуратова А.Ж

Күні:26.09.2022




Сынып:2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ю әрпінің жазылуы

Оқу бағдарла- масына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру;
2.4.1.1 я, ю әріптерінің емлесін сақтап жазу;
2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау;
2.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету және құраған сөйлемін толықтыру

Сабақтың мақсаты

Тыңдалған мәтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап беріп, мәтінде жалпы не туралы айтылғанын түсінеді. Мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады. Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды. Сөздіктен мәліметті тауып, берілген тақырып бойынша мәліметті іріктейді. Жіберілген қателерді түзетіп жазады. Ю әрпінің емлесін сақтап жазады.



62




Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы
(5 мин)

Психологиялық жағымды ахуал орнату. (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі
Сабақ мақсатын хабарлау.

Сыныптың оқу әрекетіне қызығушылығын ояту.







Ортасы
(35 мин)

56-жаттығу. Мәтінді мәнерлеп, түсініп оқиды.
Мәтіндегі негізгі ой «Сұрақ-жауап» әдісі
арқылы анықталады.
Мәтіннің мазмұнын айтады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастыру топтық жұмыс түрінде мұғалімнің басшылығымен орындалады. Оқушыларға қажетті материалдар үлестіріп беріледі.
Сабақ соңында әр топ жұмыстарын топта жариялап, талдайды. Мәтіндегі қарамен жазылған сөздерді теріп жазу
тапсырылады. Жазған сөздерінің айтылуы мен жазылуын салыстырады.
Оқулықта берілген жаңа ақпаратты оқытып, түсіндіру жұмыстары жүргізіледі.

Мәтіннің негізгі ойы сұрақ қоя отырып анықталады.

Қолдау.

Оқулық




Дескриптор:

  • мәтінді мәнерлеп, түсініп оқиды;

  • мәтіндегі негізгі ойды анықтайды;

  • мәтіннің мазмұнын қысқаша баяндайды;

  • мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады;

  • мәтіндегі қарамен жазылған сөздерді теріп жазады;

  • жазған сөздерінің айтылуы мен жазылуын салыстырады.

Оқушылардың жұмысы дескриптор бойынша бағаланады.


2 балл


1 балл

  1. балл

  2. балл

2 балл

2 балл


Дескриптор






57-жаттығу. Оқулықта берілген тапсырмаларға ауызша жауап алынады. Алдымен сөздерді оқиды. Олардағы дыбыс саны мен әріп санын анықтап, сәйкеспеу себебін түсіндіріп, дәлелдейді.

Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады.


Қолдау көрсету.


Оқулық, дәптер



Шығармашылық үзіліс










59-жаттығу. (МК; Т; Қ)
Әңгімені оқу. Оқулықта берілген сұрақтарға жауап беру арқылы әңгімені әрі қарай жалғастыру.
Жұмыстарын топта жариялау. Рефлексия жасау.
Мұғалім оқулықта берілген «Аю не деп жауап беруі мүмкін? Ол қасқырға
қандай ақыл-кеңес береді деп ойлайсың?» сұрақтарына жауап бере отырып, «Аю мен қасқыр» тақырыбындағы әңгімені оқушылардың әрі қарай жалғастыруына басшылық жасайды. Ол үшін мәтіннің негізгі ойын сақтап, әрі қарай не болатынын болжатады. Өз ойларын ашық айтуларына мүмкіндік жасайды.
Жұмыстарын топта жариялайды.

Оқушылар мәтінді
жалғастырады.

Орындалған жұмыстың екі жақсы жағы мен бір кемшілігіне ұсыныс жазу арқылы өз іс-әрекеттеріне кері байланыс жасайды.



Мақтау,
мадақтау.

Қолдауды қажет ететін оқушыларға көмектесу.



Оқулық

Дәптермен жұмыс
Жұппен жұмыс. Бір-бірінің қатесін тауып, түзету білігін бағалауға басшылық жасалады.
Сабақта игерген білімдеріне рефлексия жасату мақсатында жұмыс дәптеріндегі
«Өз жұмысыңды бағала» тапсырмасы орындатылады. Бірінші тұрған

Оқушылар жұмыс дәптерінде берілген тапсырманы орындап, дұрыс жауапты жасыл түсті қарындашпен бояйды.


Қолдау көрсету.


Жұмыс дәптері, түрлі түсті қарындаш- тар




63




64







«Сауатты жазу»; екінші тұрған
«Көркем жазу» дөңгелектері тиісті қарындаштармен боятылады. Нәтижелері топта жарияланады.


жүктеу 59,9 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау