Технология үйірме



жүктеу 74,19 Kb.
Дата14.05.2018
өлшемі74,19 Kb.
#12814

Оңтүстік Қазақстан облысы

Сарыағаш ауданы

Ы. Алтынсарин атындағы жалпы орта мектебі

Жүсіпбек Назипа Төребекқызы

Технология пәні мұғалімі


Технология үйірме.

Кабинет: 5-сынып

Уақыты;

Мұғалім:

Сабақтың

тақырыбы


«Кеме» құрастыру

Сабақтың жалпы

мақсаты


Сабақтың мақсаты: қағаздан кеме жасау туралы оқушыларға мәлімет беру.

Білімділік: оқушылардың бұрыннан алған білім, білік, дағды машықтарына сүйене

отырып, қағаздан кеме жасау тәсілдерін үйрету

Дамытушылық: шыдамдылығын, ұқыптылығын, жұмыс орнын дұрыс ұйымдастыру

шеберлігін қылыптастыру және қауіпсіздік ережелерін сақтауға, құралдармен жұмыс

жасауға икемділігін дамыту

Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ жауап, ізденіс, практикалық әрекет, сын тұрғысынан

ойлау.


Әдіс-тәсілдер

сұрақ-жауап, түсіндіру.

Көрнекілік


сөзжұмбақ, оқулық, жалауша түрлері, қауіпсіздік ережесі, суреттер, сызбалар






Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сыныпта

ынтымақтастық

атмосферасын

қалыптастыру


Кеме жайында жұмбақтар құрау.



Топқа бөлу

Оқушыларды карточка мен сурет салу арқылы топқа бөлу.

Үй тапсырмасын

сұрау


Өткен сабақ бойынша «күшік» мозайкасы жұмысын аяқтау.


Қызығушылықты

ояту



Жаңа материалмен

жұмыс.


Мұғалім түсіндірмесі:

-Бүгінгі еңбек сабағына қандай қажетті құрал- жабдықтарды пайдаланамыз? (слайд көрсету)

Олай болса, осы кұрал – жабдықтарды пайдалану үшін, өткен тақырыптар бойынша еске

түсіреміз.

Қайталау – білім анасы

1. Қағазды неден жасайды?

Қағаз ағаштан, қамыстан, сабаннан ескі қағазды затты өңдеу арқылы жасалады.

Осылардың ішінде қағаз жасау үшін көп ағаш пайдаланады. Ол үшін арнайы құралмен

үгіндіге айналдырады. Оған су қосып шылайды. Одан кейін осы қоспаны тұз қышқылы

немесе арнайы ағартқышпен ағартып, үгіндіні әбден майдалайды. Енді қағаз мықты

болып әрі жазған кезде сия жайылып кетпес үшін желім қосады. Сөйтіп қоспа әбден

дайын болғанда арнайы құрал арқылы әртүрлі қалыңдатады, жұқалайды, кептіреді. Екі

бетін үккіштен өткізіп, тазалап, әбден тегістейді. Әртүрлі көлемді орама жасайды немесе

әртүрлі пішінде кесіп тұтынушыға жолдайды.






2. Қағаздың қандай түрлерін білесің? Оларды не үшін қолданады?

Жазуға арналған қағаздар, сурет салуға арналған қағаздар, ақ қағаздар,орауға арналған қағаздар, түрлі-түсті қағаздар, қатырма қағаздар.

3. Қағаздың қандай қасиеттері бар?

Қағаз-адам қолымен жасалатын материал. Оның өзіне тән қасиеттері бар. Әртүрлі бұйымдар жасаған кезде біз оның қасиеттерін білуіміз керек. Жыртылады, бүктеледі, иіледі, умаждалады, жанады, қиылады.



Ой толғаныс

Мұғалім: бүгінгі сабақта қағаздан қандай бұйым жасадық?

Оқушы: қағаздан жалауша жасадық.

Мұғалім: жалауша, шар туралы өлең, жаңылтпаш, жұмбақ сұрау.

(ауызша сұралады)



Үйге тапсырма беру.

Түрлі – түсті қағаздан ткеме жасауды аяқтау.

Бағалау.

Сабаққа қатысқан оқушыларды бағалап, баға қою.

Кері байланыс.

Оқушылар бір-біріне деген тілектерін стикерге жазып, мәуе ағашына жапсырады. Плакат сткер.


Оқу ісінің меңгерушісі:
жүктеу 74,19 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау