|
Биология
|
9сынып
|
Сабақтың тақырыбы:
Subject of the lesson:
|
Бұлшықеттердің маңызы және құрылысы.
The essence and structure of muscles
|
Сабақтың мақсаты:
The purpose of the lesson
|
Адамның тірек- қимыл мүшелер жүйесінің маңызды бөлігі бұлшықеттердің топтары мен құрылысын білу.
|
Тілдік мақсат:
Language objective
|
Терминдерді есте сақтайды. Сұраққа 2 тілде жауап береді.
|
Оқу нәтижесі:
learning outcome
|
Бұлшықеттің құрылысы мен қызметін біледі;
Бұлшықет ұлпасының түрлерімен танысады;
Күнделікті өмірмен байланысты іс-тәжірибелерде өз білімдерін қолдана білу дағдысы қалыптасады.
Оқушылар ағылшынша сөйлеп үйренеді.
|
Негізгі идеялар:
Basic ideas
|
Сындарлы оқытуда тиімді әдіс-тәсілдер қолдану.
|
Оқыту әдіс-тәсілдері
|
Диалог, жаңа әдіс-тәсілдер: топтық жұмыс, АКТ
|
Сілтеме:
Reference
|
Мұғалімдерге арналған нұсқаулық
9-сыныпқа арналған биология оқулығы; YouTube бейнежазба
|
Тапсырмалар:
Tasks
| |
Ресурстар
Resources
|
А-4 ақ қағаз, маркер, оқулық, слайд, YouTube бейнежазба
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
ІҰйымдастыру
I Organization
3minutes
|
Амандасу- Good morning students!
Sit down!
We'll start our lesson!Let's go to the group.
Оқушыларды таратпа қағаз арқылы 4 топқа бөлу.
|
Оқушылар топқа бөлінеді.
The first group : Muscles - Бұлшықеттер
The second group : Skeleton - Қаңқа
Third group: Musculoskeletal system
Fourth group : Myofibrilla- миофибрилла
|
ІІ Үй тапсырмасын тексеру(5 мин)
Check homework
|
Сұраққа екі тілде жауап алу.
Answer the guestion in two languages
Тірек-қимыл мүшелер жүйесіне не жатады? Қаңқа мен бұлшықет
Skeleton and muscles
Жік арқылы қозғалмай байланысқан қай сүйек?
Бас –head
Тоқпан жілік пен кәрі жілік қайда? Қолда -
In hands (arm)
Ортан жілік пен асық жілік қайда? Аяқта –in legs
|
Оқушылар сұраққа жауап беріп, ұпай жинайды. Топ басшысы ұпай санын жазып отырады.
Points- ұпай
|
ІІІ Жаңа сабақты меңгеру 20 minutes
Mastering a new topic
Brain attack- миға шабуыл
|
Бұлшықет туралы видео көреді. 2мин
Тақырыпты ашып слайд арқылы сұраққа жауап беріп, жаңа сабақты меңгереді
|
Оқушылар жаңа тақырыпты видео мен слайд арқылы түсінеді.
Жаңа терминдерді дәптерге жазып алады.
|
ІV Жаңа сабақты бекіту
ІVApproval 5minutes
|
Кім жылдам? Әр топ берілген «Биологиялық диктантқа» жауап береді.
|
Биологиялық диктантқа жауап береді.
|
V Үй тапсырмасын беру (2 мин)
Hometask2 minutes
|
Термин дәптерге термин сөздерді жазып келу.
|
Үй тапсырмасын жазып алады.
|
VІ Бағалау
Evaluation 2 minutes
|
Оқушыларды бағалау. Марапаттау.
|
Бағалану, өз ойларын айту.
|
VІІ Қорытындылау
Summary3 minutes
Reflexes
|
Сабақты қорыту.
Рефлексия алу.
|
Рефлекция Сұрақ сабақ түсінікті ме, не білдің?
«Не қызық болды?» сұрағына кері байланыс, рефлексия жазады.
|