Short term plan Қысқа мерзімді жоспар



жүктеу 1,2 Mb.
Дата04.01.2022
өлшемі1,2 Mb.
#31728
түріПрограмма
Short term plan



Short term plan

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Long term plan unit:

5.3. Талқылау және программалау

5.3. Discussion and programming

School: School №20 named after M. Auezov

Мектеп: М.Әуезов атындағы №20 мектеп

Күні: 12.02.2019ж

Date: 12.02.2019у

Мұғалімнің аты-жөні: Жұмағалиева М.

Teacher name: Zhumagaliyeva M.

Сынып: 5. Grade: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Theme of the lesson:

Scratch программалау ортасындағы блоктар

Blocks of Scratch programming environment

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Төменгі деңгей (білу, түсіну, қолдану)

Сабақтың мақсаты:

Lesson objectives:

5.3. Scratch программалау ортасындағы блоктарын пайдаланып, өз жобаларын жасау.

5.3. Creating own projects using scratch blocks in the programming environment



Бағалау критерийі

•Scratch программалау ортасындағы блоктар туралы білу;

•Scratch программалау ортасында программа құрастыру және түсіндіру



Тілдік мақсаттар


  • Motion block - Қозғалыс блогы

  • Looks block - Түр блогы

  • Sound block - Дыбыс блогы

  • Pen block - Қылқалам блогы

  • Control block - Басқару блогы

  • Sensing block - Сенсорлар блогы

  • Operators block - Операторлар блогы

  • Palette of blocks - Блоктар палитрасы

Құндылықтарға баулу


  • Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;

  • Жауапкершілік;

  • Көзқарастарына құрметпеу қарау;

Пәнаралық байланыс

Interdisciplinary contacts:

Ағылшын тілі

English

Алдыңғы білім

Previous learning:

Оқушылар нені біледі?

  • Менің алгашқы программам. Scratch ойын программалау ортасы

  • My first program. Scratch programming environment.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы


Амандасу. Оқушыларды түгендеу.

Оқушыларды үш топқа бөлу;

І топ: «Операторлар блогы». Group I: «Operators block»

ІІ топ: «Қозғалыс блогы». Group IІ: «Motion block»

ІІІ топ: «Сенсорлар блогы». Group IІ: «Sensing block»

Өткен сабақты қайталай отыра жаңа сабаққа өту, оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын анықтау және түсіндіру.

1.Компьютер орындауға міндетті әрекеттер? (Команда)

2.Программа терезесі неше бөліктен тұрады? Бөліктерін атаңыз? (3 бөліктен тұрды. 1.Негізгі жұмыс алаңы. 2. Скриптілерді таңдау блогы. 3. Скриптілер облысы.

3.Бастауыш сынып пен орта буын оқушыларына арналған визуалды нысанға бағыттылған программалау ортасы?

Scratch(Скретч) программалау ортасының блоктары-мен оқушыларды таныстыру:

1.Блок түрлері(блоктар палитрасы):

Қозғалыс блоғы, Түр блогы, Дыбыс блогы, Қылқалам блогы, Мәліметтер блоғы, Оқиғалар блоғы, Басқару блоғы, Сен-сарлар блоғы, Операторлар блоғы, Басқа да блоктар.



Оқулық, көрсетілім

дер




Сабақтың ортасы


Сергіту сәті. Warm-up. 
«Simon says» ойыны

  • Stand up klass

  • Clape your hands

  • Stamp your feet

  • Translation in English …

  • Open your copybook

  • Close your copybook

  • Open your book

  • Close your book

Тапсырма №1. Task №1

Топтық жұмысқа берілетін сұрақтар:



«Ойлан-Топтас-Талқыла» әдісі

І-топ.

1.Блоктар палитрасы деген не?

2.Блоктардың қандай түрлері бар?

ІІ-топ.

1.Басқару блоғы не үшін керек?

2.Математикалық есептеулер қай блокта орналасқан?

ІІІ-топ.

1.Скриптілерге дыбыстар қолдану қай блокта орналас-қан?

2.Скриптерді құрастырғанда блоктар бір-біріне сәйкес келуі керек?

Дескрипторлар:

Scratch бағдарламалау ортасындағы блоктар туралы білу

Әр түрлі блоктың қызметін тұжырымдау

Тапсырма №2. Task №2.

Оқушыларға ағылшын тілінде «Word search generetor» сайтында жасалған сөздерді беру.





Тапсырма №3. Task №3.

Практикалық тапсырма. Practical task


Дескрипторлар:

Scratch программалау ортасында программа құрастыру және түсіндіру

Білімін жинақтап, түйіндеу.

Тапсырма№4. Task №4. Сабақты қорытындылау мақсатында quizlet.com сайтында тапсырма орындайды.



АКТ

Үлестірме қағаздар

ДК

ДК


Сабақтың соңы


Үй тапсырмасы. Home task.

1. Scratch программалау ортасындағы блоктары

Рефлексия:

1. Мен білдім ...

2. Мен үйрендім ...

3. Маған ұнады ...

4. Қиындық туғызды ...

5. Менің көңіл-күйім ...



Үлестірме қағаздар



жүктеу 1,2 Mb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау