Сабақтың тақырыбы Қазақстан қайта құру бастапқы кезеңіңде



жүктеу 3,71 Mb.
бет1/2
Дата24.12.2019
өлшемі3,71 Mb.
#24807
түріСабақ
  1   2

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

ММектеп:

Күні:




Сынып: 9

Қатысқандар: 8

ҚаҚатыспағандар -

Сабақтың тақырыбы

Қазақстан қайта құру бастапқы кезеңіңде

Зерттеу сұрағы: КСРО – ның ыдырауы: заңдылық па әлде кездейсоқтық па






Тарихи концепт

Себеп- салдар




Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

9.3.1.1. Қоғамдық саяси өмірдің ерекшеліктерін түсіндіру және өзіндік интерпретация жасау.

9.4.1.2. Кеңес үкіметі кезіндегі орын алған әлеуметтік – экономикалық проблемаларды талдау.



Сабақтың мақсаты

Барлығы: Қайта құру кезеңінде орын алған әлеуметтік – экономикалық проблемаларды талдау негізінде Қазақстандағы қоғамдық саяси өмірдің ерекшелігін түсіну.

Көбі: 1986 жылы Желтоқсан оқиғасынан кейін тәуелсіздік алған жағдайда Қазақстанның дамуына балама жолды презентация түрінде ұсыну.

Кейбіреуі:

Қайта құру кезеңіндегі Қазақстанның қоғамдық саяси өмірінің ерекшеліктерін талдап, әлеуметтік- экономикалық проблемаларға баға беру.



Бағалау критерийі

Кеңес үкіметі кезіндегі орын алған әлеуметтік – экономикалық проблемаларды көрсете отырып Қазақстандағы қайта құрудың қажеттілігін түсіндіреді.

1986 жылы Желтоқсан оқиғасынан кейін тәуелсіздік алған жағдайда Қазақстанның дамуына балама жолды 2-3 слайдтық презентация түрінде ұсынады.

Қайта құру кезеңіндегі Қазақстанның қоғамдық саяси өмірінің 5 ерекшеліктерін көрсете отырып, әлеуметтік- экономикалық проблемаларды анықтайды.


Тілдік мақсаттар


Қайта құру, жылдамдату, тәуелсіздік парады, жариялық.

Құндылықтарға баулу


- өзін қандай да бір ұлттың өкілі ретінде сезіну

- патриотизм

- өз елі үшін мақтаныш

- ұлттық сана-сезім

- тәуелсіздік


Пәнаралық байланыс

Дүние жүзі тарихы, информатика

Алдыңғы білім


ХХ ғасырдың 40-80 жылдарындағы әдебиет пен өнердің дамуы

Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут


6 минут

3 минут


  • Ұйымдастыру кезеңі.



  • Топқа бөлу – «Пазл» әдісі

Оқушыларға суреттер кескіні беріледі екі түрлі сурет сол суреттің кескіндері арқылы оқушылар бөлінеді . Сондай суреттері бар үстелге барып отырады.



Дыбыстау әдісі:

Тақырыпқа байланысты бейнеролик көрсетіледі. Әр топ ішінде оқушылар осы бейнероликті көру арқылы идеяларымен бөлісіп, талқылайды. Әр топтан бір оқушы шығады және осы 2 оқушыға бейнероликтің басы, ортасы, соңы бөлініп береді.

Бейнероликті жалғастырады:

Айтылған ой баршаға түсінікті болуы тиіс

Логикалық түрде 3 бөлігі байланысқан.

Қол көтеру” тәсілі бойынша оқушы шығып, “2 жұлдыз, 1 ұсыныс” әдісімен бағалайды.



Сергіту сәті: «Қара жорға” биі ырғағына

қимылдар жасап, сергіту жүргізіледі.

Бейнекөрсетілім



https://www.youtube.com/watch?v=SIFClxzCJvM


Сабақтың ортасы

10

минут



8 минут

7 минут



-тапсырма._Топтық_жұмыс.'>1-тапсырма. Топтық жұмыс.

1980 жылдардың басында әлеуметтік – экономикалық проблемаларды анықта және қайта құрудың қажеттілігін түсіндіру.

1 топ- «Жылдамдату»

2 топ- «Жариялық»



«Галереяға саяхат» әдісі

Сипаттама

Екі топ орындап болғаннан кейін өз жұмысын сыныптағы өзіне ұнаған бір жерге іліп қояды. Осыдан кейін барлық оқушылар сыныпта еркін қозғала отырып, барлық жұмыстарды қарап шығады. Стикерлерге өздерінің ұсыныстарын, ескертулерін, түзетулерін, толықтыруларын жазып қалдырады



ҚБ

Мадақтаймын. «Шапалақ» арқылы бағалауды ұсынамын



2- тапсырма. Көбіне арналған тапсырма. 1986 жылы Желтоқсан оқиғасынан кейін Қазақстанның тәуелсіздік алуының балама жолдарын көрсет.

Жоба жасау, таныстырылым көрсету

Дескриптор:

  1. Жоба жасайды

  2. Кемінде 2-3 сөзбен Қазақстанның даму жолдарына көрсетеді

3. Маңызды жақтарын анықтайды

3 -тапсырма. Жеке жұмыс.

Тапсырма. Қайта құру кезеңіндегі Қазақстанның қоғамдық саяси өмірінің төмендеуіне 5 дәлел келтіреді және әлеуметтік- экономикалық проблемаларды анықта.

Оған кем дегенде 5 дәлел келтіреді. Кейін жұп (Ж) болып пікірлерімен бөліседі; бұл топтық талқылауға ұласады.

(«Белсенді оқушылар» әдісі қолданылады)

Ерекшеліктері


Проблемалары







жүктеу 3,71 Mb.

Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау