Сабақтың тақырыбы: Алуан түрлі ойыншықтар, ойыншық бейнесін жасау. Сабақтың мақсат-міндеттері



жүктеу 3,05 Mb.
бет1/6
Дата20.02.2018
өлшемі3,05 Mb.
#10322
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6


Ақмола облысы, Ерейментау қаласы

Бөгенбай батыр атындағы қазақ орта мектебі

Мұсабекова Айгүл Қызданқызы

Бастауыш сынып мұғалімі
Пәні: Бейнелеу өнері Сыныбы: 3 «ә» күні: 09.12.2015


Сабақтың тақырыбы: Алуан түрлі ойыншықтар, ойыншық бейнесін жасау.



Сабақтың мақсат-міндеттері:

А) білімділік:

Ойыншықтардың шығу тарихы мен қазіргі кездегі олардың алатын орны туралы түсінік беру. Ойыншық құрастыру

Ә) дамытушылық:

Теориялық білімдерін іс-жүзінде көрсетуге ықпал ету. Сабаққа деген қызығушылығын арттыру. Ойлау қызыметін дамыту, білім-біліктерін жетілдіру, материалды есте сақтауға, талдау жасауға үйрету.

Б) тәрбиелік:

Эстетикалық талғамдарын арттыра отырып, оқушыларды көркемдік танымға, жұмысты орындау кезінде ұқыптылық пен дәлдікке тәрбиелеу.

Сабақтың типі:

Жаңа білімді меңгерту

Сабақтың түрі:

Практикалық сабақ

Сабақтың әдістері:

Түсіндірмелі, сұрақ-жауап, баяндау, практикалық әдіс.

Сабақтың көрнекілігі:

Плакат, оқулық, суреттер, түсті қағаз, желім,
Слайдтар, бейнефильм, интерактивті тақта, оқушылардың жұмыстарының көрмесі.

Сабақ барысы

І. Ұйымдастыру бөлімі



-амандасу;

-түгелдеу;

-оқушының назарын сабаққа аудару;

-оқу құралдарының дайындығын қарау;



1.Қызығушылықты ояту

2.Қайталау


3. Ойланып, жауап бер


ІІІ. Жаңа материалды түсіндіру


Слайд. Ертегілерді атау

Топқа бөліну.

Ұлдар ойыншығы

Қыздар ойыншығы

Спорттық ойындар

- Пропорция деген не?

- Осы көрсетілген ертегілерде қандай дене мүшелерінің пропорциялары сақталмаған?
Суретке қарап, бұлардың қайсысы ойыншық екенін айыру.

Ойыншық-балалардың ой-өрісін және қимыл-қозғалысын дамытатын ойын құрал болып табылады.


Ойыншықтардың тек өзіне ғана тән пропорциясы бар.
Барлығымыз білетін « Шибұт, Қылмойын, Қарынбас» туралы ертегі естеріңде ме? Біз бұл ертегі кейіпкерлерін ерекше бітімдеріне қарап танимыз. Буратиноның ұзын мұрыны, Чебурашканың үлкен құлағы ерекшелігіне қарап танимыз. Мұндай ерекшеліге болмаса , ол қарапайым балаға ұқсар еді де, оның бейнесін біз жадымызда онша сақтай алмас едік.
Дизайнер-суретші-ол ойыншықтардың үлгісін салатын адам.
Ойыншық тарихи кезеңдерден ойынмен байланысты.
Ежелден пайда болған және белгілі ойыншықтың түрі бұл – қуыршақ. Ең көне мысырлық қуыршаққа 4 мың жылдай. Олар жұқа тақтайшадан істелінген. Қуыршақтардың бастары ағаш және жіптен істелінген моншақтардан жасалған жасанды шаштармен безендірілді.
Жаңа заманның класикалық қуыршағы балаға тән үйлесімділікке ие. Оның беті бал – бұл жайнап, үлкен көздерін ашып – жұмады. Оған баланың киімін де кигізеді «Барбидің» пайда болуымен қуыршақ әлемінде түбірлі өзгерістер болды. Ол әрбір қыздың арманы мен мұратына айналады. Барби көзді қызықтырады.
Барби қуыршақтарын сату басқа ойыншықтарды үлестірумен салыстырғанда ең жоғарғы деп есептелінеді.
Барби 1958 жылы пайда болды. Оны Руд Хендлер қызы Барбараның құрметіне «Барбиді» ойлап тапты. Және қыздар жаңа ойыншықты қуанышпен қабылдады, өйткені оның сырт киімі әдемілік пен әсемдікті тануды білдірді.
Елімізде ең алғаш рет өз қуыршақтарын дүниеге әкелген еліміздің танымал сазгері Қыдырәлі Болманов пен жұбайы әнші Қарақат Әбділдина. Cүйкімді қуыршақтар сәбилермен ана тілімізде сәлемдесіп сөйлеседі, ән айтып, би билеп еліміздің әнұранын айтады.

ІҮ. Жаңа материал бойынша

Практикалық жұмыс

Сергіту сәті

Топпен жұмыс




Ойыншықтарды атау
Таныстырылым слайд бойынша «Қағаздан піл құрастыру»

Жұппен жұмыс


Ойын: «Кім табады?» Жасырын тұрған ойыншықтарды біртіндер бөліктерін ашып отырып табу болды.
«

Суретті жалғастыр». Берілген фигураларды жалғастырып, ойыншық бейнелерін құрастыру.



Ү. Сабақты бекіту

Жаңа сабақтан сұрақтар қою арқылы сабақты бекіту.
1. Қуыршақ ойлап тапқан еліміздің танымал сазгері кім?
2. Жануарларды бейнелейтін жанр? (Анималистік жанр)
3. Ең алғаш пайда болған ойыншық? (Қуыршақ)
4. Барысқа ұқсас жануар? (Мысық)
5. «Шибұт, Қылмойын, Қарынбас» мәтіні әдебиеттің қай жанрына жатады? (Ертегі)

ҮІ. Үйге тапсырма

Оқушылар үйден әр түрлі материалдармен ойыншықтар жасап келеді.

74-75 бет



ҮІІ. Оқушы білімін бағалау


Оқушылардың сабаққа қатысымы мен жұмыстарын талапқа сай орындауына қарай бағалау. Үздік жұмыстарды, суреттерді көрмеге қою. Суретке мінездеме беру.

жүктеу 3,05 Mb.

Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау