Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: Қазақ тілі
|
Күні:
|
Сыныбы: 5(қазақ тілді мектеп үшін)
|
Сабақтың
тақырыбы
|
6бөлім.Қиял – адамға тән қасиет
|
Сілтеме
|
Жалпы білім беретін 5-сынып оқушыларына арналған оқулық қазақ тілі 2017ж.»Атамұра» баспасы
|
Мақсаты
|
Т/А.5. Тыңдалым материалы бойынша жауап беру және бағалау.
5.1.5.1. Мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру
О5. Мәтін бойынша сұрақтар құрастыру.
5.2.5.1. Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпаратты анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру.
Сабақ мақсаттары:
Барлық оқушылар орындай алады: Мәтінді тыңдап, мазмұнын түсінеді, нақты ақпаратты анықтайды. Сұрақтар құрастыра алады. Жауап береді.
Білім алушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтін мазмұнын түсінеді,нақты ақпаратты анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады. Көтерілген мәселеге байланысты өз ойын білдіреді.
Кейбір білім алушылар орындай алады:
Мәтін мазмұнын түсінеді, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді, мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға нақты жауап береді.Ақпаратты анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.
|
Күтілетін
нәтижелер
|
Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады, дарынды оқушыны үлгі етеді, көркем әдеби тілде сөйлеуге, меңгеруге құмарлығы артады, сыни көзқарасын білдіру арқылы сөз байлығы молаяды, өз бетінше ізденіп, жоба қорғауға үйренеді, тақырып жайында мәліметтер алады.
|
Сабақтың түрі
|
Жаңа білімді меңгерту
|
Пәнаралық байланыс
|
Сабақ барысындағы тапсырма мәтіндеріоқушының ой ұшқырлығын, дүниетанымын кеңейтуге бағытталғандықтан өзін-өзі тану пәнімен байланыстырдым.
|
Қолданылатын әдістер
|
БЛУМ таксономиясы(мысалы айтсам
Ойлау дағдыларының деңгейлері
Білу, түсіну және қолдану) қима қағаздар,сурет, Смайликтер бейнеленген суреттер, Рефлекторлық экран» әдісі
Оқушыларға кері байланыс тапсырмалары жазылған қима қағаздар беріледі.
|
Керекті жабдықтар
Тақырып бойынша алдыңғы білім
«Бос уақыт және хобби» бөліміне жалпы шолу
|
Оқулық, интербелсенді тақта, семантикалық карта, кеспеқағаздар, ватман, стикер, маркер т.б.
|
|
Қорытынды :Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленді?
Не білдім? Не ұнады? Сабақтан алған әсерім
Стикерге өз ойларын жазып, плакатқа іледі.
Үйге тапсырма:
Бағалау: Оқушылар бағалау критерийлер арқылы топтағы көршілестерін бағалайды.
Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.
Белсенділігі: «5» - 5 ұпай, «4» - 4 ұпай,« 3» - 3 ұпай
1.Жаңа тақырып бойынша ой айту -1 ұпай
2.Мәтінмен жұмыс жасау -1ұпай
3.Аудиодискі тындап,сұраққа жауап -1ұпай
4.Ой шақыру әд.бойынша -1 ұпай
5. «Саралау» ойынына қатысу-1 ұпай
Достарыңызбен бөлісу: |