Мұғалімнің аты-жөні:
|
Түзел Шамшат
|
Пән/Сынып:
|
Жаратылыстану / 2-сынып
|
Қай аптаның нешінші сабағы
|
4-сабақ
|
Тарау немесе бөлім атауы:
|
Жер мен ғарыш
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Алуан түрлі ғаламшарлар
|
Оқу мақсаты:
|
2.4.2.2 - Күн жүйесі ғаламшарларын салыстыру;
|
Бағалау критерийі:
|
Ғаламшарларды танып, біледі.
|
Кезеңдері
|
Тапсырма
|
Тапсырманың мақсаты
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10 мин
|
Ребусты шешу. Тақырыпты анықтау.
Тақырып, мақсаттарымен таныстырылады.
Тақырыбы: Алуан түрлі ғаламшарлар
|
|
|
Суреттер ,Ребус
|
Сабақтың ортасы
33 мин
|
Жаңа сабақты цифрлық ресурстар арқылы сабақ түсіндіріледі.
Ғаламшарлар туралы видео көрсетіледі.
Ғаламшарардың бөлінуі туралы мәлімет беріледі.
Ғаламшарлар 2 топқа бөлінеді:
жер тобындағы ғаламшарлар.
алып ғаламшарлар.
Жер тобындағы ғаламшарлар: Меркурий, Шолпан, Жер, Марс.
Жер тобындағы ғаламшарлың серіктері аз немесе мүлдем болмайды. Сақиналар жүйесі де жоқ. Олардың беткі қабаттары қатты. Бұл ғаламшарлар Күнге жақын орналасқан.
Алып ғаламшарлар: Юпитер, Сатурн, Уран,Нептун.
Алып ғаламшарлардың қатты қабаты болмайды. Олар Күннен өте алыс орналасқан. Мөлшері мен массасы бойынша олар өте үлкен.
|
Күн жүйесі ғаламшарларын салыстырады.
Ғаламшарларды танып, біледі.
|
ҚБ: 4балдық жүйе.
|
Оқулықпен дәптермен жұмыс
|
Сергіту сәті
|
|
Оқушылар қайталап айтады.Жаттығу жасайды
|
|
|
|
Тапсырма.
Ғаламшар видио роликті тамашалаймыз.
Ойлан.
Сұрақ: Жер Уранның орнында болса, ол қазіргідей болар ма еді? Неліктен?
|
|
ҚБ: 3 балдық жүйе.
|
Оқулықпен жұмыс
Суреттер
|
|
Сабақты бекіту тапсырмасы.
Берілген сұрақтарға жауап бер.
Cұрақтар:
1. Тіршілік белгілері бар қандай ғаламшар? /Жер/
2. Күн жүйесіндегі ең ауыр ғаламшар. /Юпитер/
3. Күн жүйесінде неше ғаламшар бар? /8/
5. Күнге ең жақын орналасқан ғаламшар. /Меркурий/
6. Ғаламшарлар неше топқа бөлінеді?
/Жер тобы ғаламшарлары, Алып ғаламшарлар/
Дескриптор
− Сұрақтарға дұрыс жауап береді.
|
Күн жүйесі ғаламшарларын салыстырады. Ғаламшарларды танып, біледі, меңгергенін анықтайды.
Бағалау
|
ҚБ: 3балдық жүйе.
|
Суреттер, түрлі түсті қағаздар ,маркер
|
Сабақтың соңы
5мин
|
Рефлексия:
|
Дескриптор:
-Баспалдақ жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді.
|
Барлығы 10 балл
|
Стикер, қарандаш
|