Бөлім:
|
Ортақ тақырып: « Менің мектебім »
|
Педагогтің Т.А.Ә.
|
Л.Б.Мунайтпашова
|
Күні:
|
21.11
|
Сынып: 2 в
|
Қатысушылар саны: 24
|
Қатыспаған саны
|
Сабақтың тақырыбы
|
Менің мектебім
«Киіз үйдегі мектеп»
( Әдебиеттік оқу. 1 -бөлім. Оқулық 82-83 бет (Алматы «Мектеп» баспасы, 2022ж. )
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.1.1.1 шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру;
2.1.5.1 – өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу.
2.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, мультфильм) нұсқасымен салыстыру
|
Сабақтың мақсаты
|
сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолданады;
шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілейді;
үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазады немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастырады
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі\уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Әрбір адам- досым, сыныптасым,
Әрбір ісің –тіршілік , адамдық
Әрбір сабақ-шындық – үйрену, оқу, іздену,
Әрбір сөзің –шындық , бірлік, адалдық.
|
Оқушылар шаттық шеңберінде тұрып жылы лебіздер айтады
|
Керемет!
Тамаша!
|
|
Қызығушылықты
ояту
Алдыңғы білім
5 минут
Сабақтың
ортасы
Жаңа білім
15 минут
«Көңілді үзіліс»
5 минут
Жұптық жұмыс
5 минут
Топтық жұмыс
5 минут
|
«Ой қозғау»
Бiлiмнен мол сый - асы,
Балғындардың ұясы. (Мектеп)
Ақыл - ойдың шырағы,
Зәулiм көктей шынары.
Биiгiне бойлаған,
Қанбайды адам құмары. (Бiлiм)
Бiлiмнiң жол басшысы,
Шәкiрттiң қолбасшысы. (Мұғалiм)
Ұшымен қазық
Тор көздi жазық.
Үстiне өттiм,
Асыл сөз жазып. (Дәптер)
«Мюссенберг» әдісі
Көп әріптердің ішінен мағыналы сөздерді тауып,тақырыпты анықтайды.
цмсшмектепсщгкөдебілімцвсшцвсщгпиошағыпдипзщиозщ
«Мектеп – білім ошағы»
Балалар, қалай ойлайсыңдар «Киіз үйдегі мектеп» әңгімесінде не туралы айтылады?
ЕББҚЕО: Жұмбақтардың шешуін өзі тауып айтуына мүмкіндік беріледі. Көп әріптің ішінен мағыналы сөздің ең болмаса біреуін табу арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттырамын..
Слайд арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырамын.
Автор жайында мәлімет беріледі.
Оқулықпен жұмыс
«7 аудио» әңгімесін тыңдайды;
113 б.Балаларға іштей оқытамын;
Шығарманың ішінен қиын айтылған сөздерді белгілеп отырады.
ЕББҚЕО: шығарманы тыңдайды. Сұрақтарға да өз сөзімен жауап береді.
Дәптер бойынша жұмыс.
Дәптерде берілген тапсырмаларды орындайды.
Экраннан мектептегі ережелерге сай құрылған қызықты тапсырмалары бар презентация арқылы балалардың білімдерін тиянақтаймын.
Жұптық жұмыс ұйымдастырамын.
-Сұрақ –жауап ұйымдастыру.
-Мектеп туралы өлең құрастыру.
ЕББҚЕО: жұбымен бірге өлең ұйқастарын дұрыс тауып,құрап көреді. Өлеңді оқиды.
Топтық жұмыс ұйымдастырамын
Топта жұмыс жасау ережесін естеріне түсіремін
Әр топ көшеде жүру ережесінен кластер жасайды
Топта қорғайды
|
Оқушылар жұмбақтардың шешуін табады
Көп әріптердің ішінен мағыналы сөздерді табады
Мәтіннің тақырыбын анықтайды
Мәтіннің мазмұнын болжайды
Дескриптор
1.Мәтінді мұқият тыңдайды;
2.Іштей оқиды;
3. Қиын сөздерді белгілеп отырады;
Дескриптор
1Өлең ұйқастарын дұрыс құрады;
2.Өлеңді шығарады
3.Мәнерлеп оқиды
Дескриптор
1.Топ ережесін сақтайды;
2.Көшеде жүру ережелерін жинақтайды
3.Кластер жасайды;
4. Топта қорғайды
|
ҚБ
Керемет!
Жарайсыңдар?
ФБ-2 балл
Дұрыс әрі жақсы қорғаған топтар бір-бірін бармақ арқылы бағалайды
|
Жұмбақтар
Интерактивті тақта
Оқулық
64-65 беттер
Бердібек Соқпақбаев
Кластер, АЗ қағазы, маркерлер
|
Соңы
Бекіту
Қалыптас
тырушы бағалау тапсырмасы
4 минут
|
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы
Шығарманың авторы кім?
Ең алғаш мектеп ашқан кім?
Мектеп туралы мақал – мәтел жалғастыр.
Мәтіндегі балаларға мінездеме бер.
|
Дескриптор
Шығарманың авторын біледі;
Мақалдың мағынасын дұрыс түсінеді;
Кейіпкерге баға береді
|
ҚБ -2 балл
|
ҚБ тапсырмасы
|
Үйге тапсырма
| |
|
|
Оқулық
Дереккөздер
|
Бағалау критерийлері
|
Дескрипторлар:
сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолданады;
шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілейді;
үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазады немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастырады
|
Рефлексия
1 минут
|
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)
|
Дескриптор :
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланысын білдіре алады
|
Қ.Б.
Тамаша!
|
Қолмен бағалау
|