Күні__27.04.2012ж.__ Тексерген:_
Сынып____002 топ__ Қолы________________
Тақырып/Тема/Theme: «Paint графикалық редакторы.
Қорытынды сабақ».
Сабақтың мақсаты/Цели занятия/The lesson’s aims: Көптілділікті пайдаланып, бұрын алған теориялық және практикалық білімдерін бір жүйеге келтіріп, графикалық редактормен жұмыс істеу кезіндегі практикалық және теориялық біліктіліктерін тексеру.
Білімділік:
Paint графикалық редакторының құрылымы мен функцияларының негізгі түсініктерін қайталау;
Сызықтар, эллипстер, тіктөртбұрыштар және көпбұрыштар салу істерінің негізгі принциптерін қайталау;
Бұрын алған білімдерін практикада игеру.
Тәрбиелік:
Тәртіпті сақтау ісін тәрбиелеу;
Тыңдау және тыныш отыру ісін тәрбиелеу;
Информатика пәніне деген оң көзқарас пен қызығушылықты тәрбиелеу.
Дамытушылық:
Логикалық ойлау қабілетін дамыту;
Өз ойын сауатты түрде айта білуді қалыптастыру.
Сабақтың міндеті/Задача занития/The lesson’s goal: тарауды қорытындылау
Сабақ түрі/Тип занятия/The lesson’s type: ойын
Көрнекілік/ Оборудование/Equipment:
Көрсету материалдары: экраны бар проектор, тақта, бор, компьютерлер, желі
Тарату материалдары: оқушы дәптері, “OK!”, “Loser” таяқшалары, мозайка, боялатын суреттер (электронды), қалпақтар.
Әдебиет/Литература/Literature:
Информатика, 7 сынып. Атамұра - 2007
Журнал «Информатика негіздері», №3, 2006ж
Журнал «Информатика негіздері», №6, 2008ж
Журнал «Информатика негіздері», №2, 2006ж
Учебник и задачник-практикум И.Семакин и др. Информатика базовый курс.
Сабақ жоспары/План занятия/The lesson’s plan:
І. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут)
ІІ. Өткенді қайталау. (видео орыс тілінде), (7 минут)
ІІІ. «Келісу-келіспеу» ойыны. (Топтық жұмыс), (10 минут)
ІҮ. Практикалық бөлім. (10 минут)
Ү. Қорытынды. «Ойлаудың алты қалпағы» ойыны. (10 минут)
ҮІ. Үй жұмысы. (1 минут)
ҮІІ. Бағалау. (2 минут)
Сабақтың барысы/Ход занятия/The lesson’s going:
І. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут)
А) Оқушылармен амандасу, түгендеу;
Б) Сыныпты екі топшаға бөлу, әр топтың топ басшысын, топ атын және спикерлерді тағайындаймыз.
ІІ. Өткенді қайталау. (видео орыс тілінде)
Балалар, осы уақытта дейін алған білімдеріңді еске түсірейік. Ол үшін сіздерге видео ролик ұсынамын.
Pupils, let’s revise the material from the previous lessons. Let’s watch a video.
ІІІ. «Келісу-келіспеу» ойыны. (Топтық жұмыс)
Ал, балалар, енді осы уақытқа дейін алған білімдеріңді тексерейік.
Pupils, let’s revise your knowledge from previous lessons.
Ok, teacher.
Ойын шарты: алдымен бір топқа сұрақ қойылады, топ айтылған тұжырымға келіссе - «келісеміз» таяқшасын көтереді, керісінше, «келіспейміз» таяқшасын көтереді. Жауап алынған соң, сұрақ екінші топқа қойылады.
Сұрақтар:
Paint - ол мәтіндік редактор. (келіспеймін, графиктік)
Paint графикалық редакторының файл типі, яғни, кеңейтілімі - .bmp (келісемін)
Paint графикалық редакторы стандартты бағдарламаға жатпайды. (келіспеймін, жатады)
Paint графикалық редакторында 14 құрал бар. (келіспеймін, 16 құрал)
Түстер палитрасының көмегімен екі түрлі түсті таңдауға болады. (келісемін, негізгі, қосымша).
Бүріккіш құралымен жабық геометриялық фигура бірден боялады. (келіспеймін)
Shift пернесін басып тұрып эллипсті салсақ тек шеңбер пайда болады. (келісемін)
Денешынықтыру минуттары. Физминутка.
ІҮ. Практикалық бөлім.
Бояу. (Жұптық жұмыс)
Көшіру. Деңгейлік тапсырмалар (Жеке жұмыс)
Мозайка жинау. Деңгейлік тапсырмалар (Жеке жұмыс)
Ү. Қорытынды. «Ойлаудың алты қалпағы» ойыны.
- Pupil’s, let’s make a conclusion of our lesson using “six thinking hats”. ( Ал енді балалар сабағымызды «Ойлаудың 6 қалпағы» ойыны арқылы қорытындылайық!)
-Yes, teacher. (Жақсы, мұғалім)
(карточкалар таратылады, ойлануға 5 мин беріледі)
Ойлаудың алты қалпағы /Шесть шляп мышления /Six Thinking Hats:
Қызыл қалпақ. Эмоциялар. Интуиция, сезім және аладын алу сезу. Осы тақырып жөнінде менде қандай сезім туындады?
Сары қалпақ. Артықшылығы. Қандай артықшылықтары бар?
Қара қалпақ. Баға беру. Талқылау. Кемшіліктері бар ма? Несі дұрыс емес?
Жасыл қалпақ. Шығармашылық. Әр түрлі идеялар. Жаңа идеялар.
Ақ қалпақ. Ақпарат. Сұрақтар. Біз қандай ақпарат алдық? Бізге қандай ақпарат әлі де керек?
Көк қалпақ. Ойлау. Ой туралы ойлау. Біз не нәрсеге қол жеткіздік? Бізге алдағы уақытта не істеу керек?
ҮІ. Үй жұмысы.
Шығармашыдық жұмыс «1-мамыр - халықаралық бірлік күні»
ҮІІ. Бағалау. Бағалау парағы.
Бағалау парағы «_____________________» тобы
№
|
Оқушының аты-жөні
|
Топтың қойған бағасы
|
Мұғалімнің қойған бағасы
|
Орта балл
|
1
|
Абатова Акмарал
|
|
|
|
2
|
Махтай Томирис
|
|
|
|
3
|
Дүкенбаев Адильхан
|
|
|
|
4
|
Думанов Мағжан
|
|
|
|
5
|
Сапарова Индира
|
|
|
|
6
|
Касылов Ақсұңқар
|
|
|
|
Бағалау парағы «_____________________» тобы
№
|
Оқушының аты-жөні
|
Топтың қойған бағасы
|
Мұғалімнің қойған бағасы
|
Орта балл
|
1
|
Ақбергенова Ақерке
|
|
|
|
2
|
Аманкелді Жұмазия
|
|
|
|
3
|
Бектаев Алихан
|
|
|
|
4
|
Дюсембаева Камила
|
|
|
|
5
|
Советбек Ерсін
|
|
|
|
6
|
Тишбек Салтанат
|
|
|
|
7
|
Серікжан Фарида
|
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |