Бөлім
|
ДЕНІ САУДЫҢ – ЖАНЫ САУ
|
Педагогтің аты-жөні
|
Нисанова Т.Т.
|
Күні
|
24.01.2023
|
Сынып: 2
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
7-сабақ. Дұрыс тамақтану
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1–1,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оған сәйкес фото/сюжетті суреттер/сызбалар таңдау/сипаттау;
2.2.1.1 ақпаратты сұрау, іс-әрекетке түсініктеме айту үшін сөз және сөз тіркестерін қолдану.
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар жасай алады: мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, ақпаратты сұрауда сөз тіркестерін қолданады.
Оқушылардың көбі жасай алады: мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.
Оқушылардың кейбірі жасай алады: ақпаратты сұрауда сөз тіркестерін қолданады, пайдалы және зиянды тағамдарды ажыратуды үйренеді.
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Шеңберге тұрып, «денсаулық» тілеп, бір-біріне тілек айтады. Мысалы: Денсаулығың мықты болсын!
|
|
ҚБ: қолпаштау
|
жіп, сұрақтар
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сөздер: зиян, шырын, асықпай, ботқа.
1-тапсырма. Тыңдайық.
Дұрыс тамақтана білесің бе?
|
Мәтінді тыңдап, сурет бойынша есте сақтайды.
Жаңа сөздермен сөйлемдер құрайды. Мен таңертең сүт ішемін, ботқа жеймін.
|
ҚБ: Керемет!
|
тақырыпқа сәйкес
суреттер
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Шеңберге тұрып, «денсаулық» тілеп, бір-
біріне тілек айтады. Мысалы: Денсаулығың мықты болсын!
|
|
ҚБ: қолпаштау
|
жіп, сұрақтар
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сөздер: зиян, шырын, асықпай, ботқа.
1-тапсырма. Тыңдайық.
Өз ойыңды айт.
Дұрыс тамақтану – денсаулық кепілі. Біріншіден, тамақты дастарқан басында отырып ішу керек. Екіншіден, тамақты асықпай ішкен дұрыс.
|
Мәтінді тыңдап, сурет бойынша есте сақтайды.
Жаңа сөздермен сөйлемдер құрайды. Мен таңертең сүт ішемін, ботқа жеймін.
|
ҚБ: Керемет!
|
тақырыпқа сәйкес
суреттер
|
|
Үшіншіден, тамақты уақытымен ішу қажет. Денсаулық – басты байлық.
Дұрыс тамақтана білесің бе?
Денені шынықтыру
Гигиена сақтау
Таза ауада жүру
Демалу
Дәрумендер қабылдау
Дәптердегі №2 тапсырма.
|
Дескриптор:
кестемен жұмыс жасайды;
пайдалы және пайдалы емес тағамдарды ажыратады;
сұраққа жауап жазады.
|
|
|
Сабақтың
соңы
|
Кері байланыс. «Еркін микрофон» әдісі.
Cабақ соңында оқушылардың көңіл күйлерін білу.
|
Нені білдім? Нені үйрендім? Нені білгім келеді?
|
|
сызба
|
Бөлім
|
САЛТ-ДӘСТҮР ЖӘНЕ АУЫЗ ӘДЕБИЕТІ
|
|
Педагогтің аты-жөні
|
Нисанова Т.Т.
|
|
Күні
|
14.02.23
|
|
Сынып: 2
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақтың тақырыбы
|
1-сабақ. Киіз үй
|
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1–1,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оған сәйкес фото/сюжетті суреттер/сызбалар таңдау/сипаттау;
2.2.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану.
|
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар жасай алады: мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, диалогке қатысады.
Оқушылардың көбі жасай алады: мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.
Оқушылардың кейбірі жасай алады: күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қояды.
|
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
|
Сабақтың басы
(5 мин)
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Нешеу?
Бір-бірімен жарысқан
Төрт аю, бір арыстан,
Екі қоян, бір түлкі –
Бәрі нешеу, кім білді?
|
Санамақты оқып, барлығы қанша жануар
қатысқанын табады. Логикалық ойлау
қабілеттерін арттырады.
|
ҚБ:
|
санамақ
|
Сабақтың ортасы (35 мин)
|
Жаңа сөздер: шаңырақ, кереге, уық, киіз үй.
|
Жаңа сөздерді қайталайды.
|
|
киіз үй
|
|
. 1-тапсырма. Тыңдайық. Ұқсайтын шеңберге,
Қабырғасы жиылып, керіледі, Жиһазы мол кең бөлме, Төбесінен жұлдыздар көрінеді. Шешуі: киіз үй..
2-тапсырма. Айтайық.
Мынау қандай үй?
Сен бұл үйді қай жерден көрдің?
3-тапсырма. Оқиық.
«Рөлдік ойындар» әдісі негізгі
қатысушылардың басқа адам кейпіне (рөліне) еніп, соның ішінде әрекет етуінен тұрады.
Рөлдік ойындар оқушылардың бір-біріне мейірбандықпен қарап, түсіну дағдысын дамытады.
Басқа біреудің рөлін ойнағанда, оның көзқарасын, ойы мен сезімдерін түсіну жеңілге түседі.
4-тапсырма. Жазайық.
Киіз үй неден құрылады? Сызба бойынша айтып, дәптерге жаз.
|
Дәптермен жұмыс.
Киіз үй туралы әңгімелеп береді.
Дәптермен жұмыс.
Жұптық жұмыс.
Жұбымен жұмыс жасайды.
Дескриптор:
жұмбақты тыңдап, шешуін табады;
киіз үй туралы әңгімелейді;
сұрақтарға жауап береді.
Сергіту сәті. Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз.
Барша жанды құрметтеп, Бас иеміз біз.
(қимылмен жасап, жатқа айтады)
Жұптық жұмыс.
Жұбымен жұмыс жасайды. Рөлдерге бөліп оқиды.
Сызба бойынша айтып, дәптерге жазады.
Киіз үй шаңырақтан, керегеден, уықтан тұрады.
|
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
ҚБ: «Бағдаршам» әдісі
ҚБ: бірін-бірі бағалау
ҚБ: өзін-өзі бағалау
|
слайд таныстырылым
суреттер
|
Сабақтың соңы
(5 мин)
|
Кері байланыс. «Бес саусақ» әдісі.
|
Саусақты бүге отырып, не түсінгендерін айтады.
|
|
«Бес саусақ»
|
Бөлім
|
ДЕНІ САУДЫҢ – ЖАНЫ САУ
|
Педагогтің аты-жөні
|
Нисанова Т.Т.
|
Күні
|
07.02.2023
|
Сынып: 2
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
13-сабақ. Мен шыныққан баламын
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.2.1.1 өз сөзінде ақпаратты сұрау, іс-әрекетке түсініктеме беру үшін сөздер және сөз тіркестерін қолдану;
2.5.1.2 мұғалімнің қолдауымен шағын мәтіндегі көптік/ тәуелдік/септік/жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша түрде қолдану.
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар жасай алады: ақпаратты сұрауда сөз тіркестерін қолданады, жіктік жалғаулы сөздерді қолданады.
Оқушылардың көбі жасай алады: ақпаратты сұрауда сөз тіркестерін қолданады.
Оқушылардың кейбірі жасай алады: сурет бойынша сөйлемдер құрауда жіктік жалғаулы сөздерді қолданады.
|
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Бала, бала, баламыз,
Орнымыздан тұрамыз.
Жоғары қолды көтеріп, Алақанды ұрамыз.
|
Оқушылар бірінің артына бірі тұрып,
мұғалімді қайталап, қимылдар жасайды.
|
ҚБ: Тамаша!
|
|
Сабақтың
ортасы
|
Жаңа сөздер: жүгіру, секіру, намыс,
қыста/жазда.
1-тапсырма. Тыңдайық.
Мен бос уақытымда теннис ойнаймын. Теннис – өте пайдалы ойын. Себебі жүгіресің, секіресің, шынығасың. Маған теннис ұнайды.
Сен бос уақытыңда не істейсің?
2-тапсырма. Оқиық.
Өлеңді оқы. Сұрақтарға жауап бер.
Өлең не туралы?
Спортшы болу үшін не істеу керек?
3-тапсырма. Айтайық. Қима қағаздармен жұмыс.
Оқушыларға бүгінгі сабаққа қатысты сөздер таратылады. Оқулықтағы үлгіге қарап отырып, жіктеп үйренеді.
тынығу қыздырыну теру
демалу шынығу шығу
Сөйлеп үйрен: «ойна, жүгір, секір» сөздерін жіктеп үйрен.
Дәптердегі №2 тапсырма.
4-тапсырма. Жазайық.
Сөйлемдерді толықтырып жаз.
|
Жаңа сөздердің мағынасын ашады.
Бос уақытында не істейтінін айтады.
Дәптермен жұмыс.
Оқылым мәтінімен жұмыс жасау.
Дескриптор:
мәтінді мұқият тыңдайды;
бос уақыты туралы айтып береді;
өлеңді оқып, сұраққа жауап береді.
Сызба бойынша сөйлемдер құрайды. Жіктік жалғаулы сөздерді дұрыс айтып үйренеді.
Дәптермен жұмыс.
Сергіту сәті.
Тұрып қалмай жантайып, Бiр еңкейiп, шалқайып,
Жылдам-жылдам қозғалып, Асқақ әндер айтайық. (қимылмен жаттығу жасады)
Жазылым тапсырмасын орындайды.
Дескриптор:
сөздерді жіктеп үйренеді;
сурет бойынша сөйлемдер құрайды;
сөйлемдерді толықтырып жазады.
|
ҚБ: қол
сигналдары
ҚБ: бірін-бірі бағалау
ҚБ: суретті анықтау
ҚБ: өзін-өзі бағалау
|
жаңа сөздер
кесте
оқулық
қима қағаздар
суреттер
сызба
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. «БББ кестесі».
|
Нені білдім? Нені үйрендім? Нені білгім
келеді?
|
|
сызба
|
Достарыңызбен бөлісу: |