6 сынып – Биология
Сабақтың тақырыбы: §22. Гүлдің құрылысы. Гүлшоғырлар, биологиялық маңызы
Сабақтың мақсаты: Гүлдің жеке бөлімдері, оның құрылысы, атқаратын қызметі,
табиғаттағы маңызы жайлы толық мағлұмат беру. Сыни ойлау
дағдылары жетіледі.
Сілтеме: Алматы «Атамұра» 2011ж, Биолоия 6 сынып оқулығы,
электрондық оқулық
Күтілетін нәтиже: Гүлдің жеке бөлімдерімен танысады; Гүлшоғырларының түрлері,
биологиялық маңызымен танысады; Сыни ойлау
дағдылары жетіледі;
Дереккөздер мен Интербелсенді тақта, флипчарт, стикер, түсті маркерлер, «Гүлдің
құрал-жабдықтар: құрылысы» кестесі, табиғи гүл, зертханалық жұмысқа қажетті
құралдар, электрондық оқулық
Блум таксономиясы 7 модуль Ресурстар Сабақтың мазмұны
Мұғалімнің іс-әрекеті Бағалау
Білу Жас ерекше- Психологиялық «Бір-біріңе жақында» жаттығуы.
ліктеріне қарай дайындық Топқа бөлу. Әр топ партасына
білім беру өсімдіктің вегетативті мүшелерінің
атауы алдын-ала жазылып қойылады.
Оқушылар парақшаларға жазылған
жасырын сөздерді алып қандай мүшенің
қызметі екенін анықтап, сол мүшенің
атауы жазылған топқа жайғасады.
Түсіну Сыни ойлау. «Галлерияны аралау» Үй тапсырмасын сұрау: Смайликтермен
АКТ-мен жұмыс стратегиясы 1. Жер үсті өркендерді атаңдар. бағалау
2. Шырынды сабақтар өсімдікте қандай қызмет
атқарады?
3. Жер асты өркендердіатаңдар,неліктен жер асты
өркендер дейді?
4. Тамырсабақты қандай белгілеріне қарап өркен
деп атайды?
5. Қандай пиязшықты, тамырсабақты, түйнекті
өсімдіктерді білесіңдер?
«Галлерияны аралау»
Оқушыларға тамырдың түрлері, жапырақтың
тақтасының пішіні, жүйкеленуі, орналасуы, сабақтың
түрлері атаулары айтылады, олар тез арада суреттерін
жұппен салу керек. Галлерияны аралап жүріп, ұнаған
суретке ұпай беріледі.
Қызығушылықты ояту.
Интербелсенді тақтадан әр түрлі гүлдердің суреттері
көрсетіледі.Қандай ой түйдіңіздер? Ендеше, гүл
өсімдіктің қандай мүшесі? (Гүл құрылысы
тақырыбымен танысамыз)
Қолдану Талантты, Мағынаны
дарынды тану «Джигсо» әдісі Смайликтер
баламен Мәтінмен танысу. беріп отыру
жұмыс 1. Жеке жұмыс
2. Жұптық жұмыс
3.Топтық жұмыс
Оқытудағы Топтық
жаңа жұмыс №14 зертханалық жұмыс Смайликтер-
тәсілдер Гүлдің құрылысын қарау. мен бағалау
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау.
Сергіту сәті «Бұзылған телефон» ойыны Ойынға
жақсы
қатысқан
оқушыларды
мад
Талдау Сыни Шығармашылық Постер құру. Смайликтер-
ойлау тапсырма 1-топ: Гүл бөлімдері мен бағалау
2-топ: Гүлдің негізгі бөліктері: аналығы мен аталығы
3-топ: Қос жынысты және дара жынысты гүлдер
4-топ: Гүлшоғырлар, биологиялық маңызы
Жинақтау Сыни Топтық жұмыс Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. Смайликтер
ойлау 1-біліміңді тексер. Берілген сипаттамалардан гүл арқылы
бөліктерін табу. бағалау
2-біліміңді тексер. Кестемен жұмыс. Өсімдіктің
гүлшоғырларын ажырату.
Бағалау Сыни Венн жүйесі Гүл бөлімдерін және гүлшоғырларды бір-бірімен салыстыр Смайликтер-
ойлау мен бағалау.
Жиынтық
Үйге § 22 оқу . бағалау
Тапсырма Гүлдер туралы мәлімет жинау
Достарыңызбен бөлісу: |