1. Тегі: Байжуманова Аты: Асел Әкесінің аты



жүктеу 13,14 Kb.
Дата08.03.2018
өлшемі13,14 Kb.
#11862
  • 1. Тегі: Байжуманова
  • 2. Аты: Асел
  • 3. Әкесінің аты: Аманбаевна
  • 4. Пәні: Қазақ тілі мен әдебиеті
  • 5. Санаты: 1
  • 6. Педагогикалық стажы: 10 жыл
  • 7. Сынып: 7
  • 8. Тақырыбы: Сәкен Сейфуллин өмірі мен шығармашылығы
  • “Сыр сандық” өлеңі.
  • 9. Қолданылған әдіс-тәсілдер: жеті модуль
  • Сәкен Сейфуллин өмірі мен шығармашылығы
  • “Сыр сандық” өлеңі. (Досқа жазған хаттан)
  • 7 сынып
  • Байжуманова Асел Аманбаевна
  • Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
  • І санатты ұстаз
  • Жүректерге құятыны – ғажап тіл,
  • Өмір сырын ұқтырады сабақ бұл.
  • Еркін елдің сенім артар ертеңі –
  • Сәлем бердік, ғажап қыздар, азат ұл!...
  • Бүгінгі сабағымызда сіздерден зор талап, биік намыс, терең зерделілікті күтемін.Барлығыңызға сәттілік тілеймін!
  • Үй тапсырмасын тексеру: Не көрсем де Алаш үшін көргенім, Маған атақ – ұлтым үшін өлгенім.
  • Мағжан
  • Туған жері:
  • Ата – анасы:
  • Білімі:
  • Ұстаздары:
  • Ақындығы:
  • Мағжан туралы айтылғандар:
  • Желтоқсанның алтысы
  • Сәкен Сейфуллин өмірі
  • мен шығармашылығы
  • “Сыр сандық” өлеңі.
  • (Досқа жазған хаттан)
  • “Сыр сандық” - Сәкеннің көңіл – күй лирикаларының ішінде адамға адамның достығы мен ар тазалығының нәзік сырларын шерткен қазақ поэзиясының шоқтығы биік шығармасы.
  • «Сыр сандық » сөзінің мағынасын ашайық. «Сыр» деген не? «Сандық» деген не?
  • Символ (рәміз) – әдебиетте ойды астарлап суреттейтін ерекше балама бейне.
  • Сабақтың тақырыбы: Сәкен Сейфуллин “Сыр сандық” өлеңі Сабақтың мақсаты: Сәкен Сейфуллин өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік бере отырып, өлеңнің идеялық мазмұнын ашу. Сабақтың міндеттері: 1. Топтық жұмыстарға дағдыландыру; 2. Ақынның өзіндік мұратын таныту; 3. Сыни ойлауға үйрете отырып, өз пікірін айтуға дағдыландыру. Сабақтың әдіс – тәсілдері: “Бес жолды өлең”, “Топтастыру стратегиясы”, “Ойтолғау”, “Сатылай кешенді талдау” Күтілетін нәтиже: 1. Топтық жұмыстарға бейімделеді; 2. Ақын шығармаларында көтерілген адамгершілік қасиеттерді бойына сіңірген тұлға дайындалады; 3. Бұрынғы біліміне сүйене отырып, жаңа ақпараттармен салыстыруға үйренеді. Ресурстар: Интерактивті тақтадағы слайдтар, ақын өлеңдерінің жинағы, суреттер, ватман, маркер.
  • Пәні: қазақ әдебиеті
  • Сынып: 7 (12-13 жас)
  • Пән мұғалімі: Байжуманова Ә.А
  • Мектеп: Н.К.Крупская арындағы орта мектебі
  • Тақырыбы: Сәкен Сейфуллин “Сыр сандық” өлеңі
  • Қолданылған әдіс-тәсілдер: жеті модуль
  • Мақсаты:
  • Сәкен Сейфуллин өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік бере отырып, өлеңнің идеялық мазмұнын ашу.
  • Міндеттері:
  • 1.Топтық жұмысқа байланысты міндет /Кластер жасайды, бағалау, т.б жұмыс жасайды /
  • 2. Мазмұнға байланысты міндет
  • / өлеңнің тақырыптық-идеялық негізін, көркемдік ерекшелігін ашады./
  • 3. Сын тұрғысынан ойлауға байланысты міндет /өлең бойынша өз көзқарасын білдіре отырып, салыстырулар жасайды, тұжырымға келеді./
  • Оқушыларға бағыт- бағдар беру, Топ мүшелерін бағалау
  • Тапсырмаларды жас ерекшілігін ескере отырып дайындау
  • Шығармашылық жұмыстар: сурет салу, шығарманы өмірмен байланыстыру, өлең құрау
  • Ой шақыру.
  • Формативті бағалау, пікірін білдіру, ұсыныс айту
  • Бес жолды өлең, сатылай кешенді талдау
  • Диалогтық оқыту
  • Оқушы жетістігі

Күтілетін нәтижелер

  • Мұғалім үшін
  • -Ынтымақтастық атмосферасын
  • қалыптастыру
  • -Тәжірибелік дағдылардың қалыптасуы
  • -Өз тәжірибесі туралы сыни тұрғыда
  • ойлануы
  • -Сабақ жоспарында 7 модульді қамтуы
  • Оқушы үшін
  • -Сыни ойлауға
  • -Өз көзқарасын жеткізуге
  • -Өзгенің пікірін құрметтеуге
  • -Ой-қорытынды жасауға
  • -Бағалай алуға
  • -Рефлексия жасауға
  • “Сыр сандық шашуы”
  • Сакен - сазгер
  • Сакен - ақын
  • Сакен - драматург
  • Сакен - жазушы
  • Әр адамның ішкі сыры – Берік қойма сақталған. Сол қойманың сыр түкпірін Достың досы – ақ ақтарған

Тапсырма №1

  • 1 - топ
  • Өлеңнің тақырыбы: Өлеңнің негізгі идеясы:
  • 2 – топ
  • Дос, достыққа байланысты мақал – мәтелдер жазу.
  • 3 – топ
  • “Сыр сандық” өлеңіне сатылай кешенді талдау
  • 4 – топ
  • Бес жолды өлең.
  • Тапсырма №2
  • “Досқа айтылар сыр” ішкі толғаныстарын монолог ретінде жазу
  • Жаңа сабақты бекіту:
  • “Сыр сандық”өлеңі желісімен тапсырмалар: 1. Достық деген не? 2. Жақсы досты қалай табамыз? 3. Нағыз достықты жасауға бола ма? 4. Дос қатесін кешіруге, түзеуге бола ма?
  • Үйге тапсырма :
  • Ақынға ашық хат
  • “Ардағы ауылымның – Сәкен аға” ойтолғау жазу
  • Бағалау кезеңі:
  • Бағалау парақтарын алып бағалау.
  • Мәдени
  • ошақтарға бару

Рефлексия

  • Стикерлерге өткізілген сабақ барысындағы ойларын жазу
  • Сабаққа рахмет!

жүктеу 13,14 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау