1. Сабақтың тақырыбы Сабақтағы негізгі мақсат



жүктеу 1,25 Mb.
Дата15.01.2020
өлшемі1,25 Mb.
#26761
түріОқулық
  • 2. Сабақтағы негізгі мақсат
  • 3 . Белсенді оқытуда қолданатын әдіс- тәсілдер
  • 4. Оқу нәтижелері
  • 5. Бағалау соның ішінде оқыту үшін бағалау
  • 6. Дарынды оқушыларды анықтау
  • 7 . Негізгі дереккөздер
  • 1
  • Қ.Мырза Әлі «Ана» өлеңі
  • Қ.Мырза Әлі «Ана »өлеңі жайлы мағлұмат білу.
  • «Ана» өлеңінің
  • мазмұнын меңгеру.
  • Бірнеше сұрақтар қою арқылы тақырыпты ашамын.Мақсатым :Жаңа сабақты меңгерту,тізбектеп оқыту үшін «ДЖИГСО» әдісін қолданамын.
  • Сабақты пысықтау мақсатында «Шаттық шеңбер» әдісін пайдаланамын.
  • Қорытындылау мақсатында «Бұрқасын сұрақ» әдісін қолданамын.
  • Қ.Мырза Әлі «Ана» өлеңі жайлы түсінік қалыптастыраалады.
  • Қ.Мырза Әлі «Ана» өлеңін түсінеді.
  • Бағалау парақшалары арқылы бағаланады
  • Үй жұмысын сұрағанда «Кубизм» әдісінде
  • ДЖИГСО әдісін қолданғанда
  • Сұрақ-жауап әдісінде
  • «Шаттық шеңбері» әдісінде
  • «Бұрқасын» сұрағында
  • Нақты көрініс табады.
  • Оқулық
  • Марекр А4 Парағы
  • Стикер
  • ноутбок
  • 2
  • Ақын туралы білу.
  • «Қозыкүрең» жайлы түсіну
  • Сандары бар тізбектелген әріптер арқылы тақырыпты ашамын.Мақсатым Жаңа сабақты меңгерту,тізбектеп оқыту үшін «ДЖИГСО» әдісін.Пысықтау мақсатында «Көкпар» әдісін Қорытындылауда «Миға шабуыл»
  • Қ.Жұмаділов «Қозыкүрең» әңгімесін біледі.
  • Қ. Жұмаділов «Қозыкүрең» әңгімесін меңгереді алады
  • Бағалау парақшалары арқылы
  • Үй жұмысын сұрағанда «Сұрақтар шеңбері» әдісін
  • «ДЖИГСО» әдісін қолданғанда
  • Сабақты пысықтауда «Көкпар» әдісі
  • Қорытындылауда «Миға шабул»
  • Оқулық
  • Марекр
  • Парағы
  • Стикер
  • А4 парағы
  • ноутбок
  • 3
  • Қ.Жұмаділов
  • «Қозыкүрең» бейнесі
  • Ақын туралы білу.
  • «Қозыкүрең» бейнесі жайлы түсіну
  • Суреттер арқылы тақырыпты ашамын.Мақсатым Жаңа сабақты меңгерту,тізбектеп оқыту үшін «ДЖИГСО»
  • әдісін. Мәтіннен Пысықтау мақсатында «Футбол алаңы» әдісін Қорытындылауда «Сынақтан өткізу»
  • Қ.Жұмаділов «Қозыкүрең» бейнесін біледі.
  • Қ.Жұмаділов «Қозыкүрең» әңгімесін оқи алады.
  • Қ.Жұмаділов «Қозыкүрең» бейнесін сипаттай алады.
  • Бағалау парақшалары арқылы
  • Үй жұмысын сұрағанда «Жуан-жіңішке» әдісін
  • «ДЖИГСО» әдісін қолданғанда
  • Мәтіннен мақал-мәтел теріп жазғанда
  • Сабақты пысықтауда «Кір жайғыш» әдісі
  • Қорытындылауда «Сынақтан өткізу»
  • Оқулық
  • Марекр
  • Парағы
  • Стикер
  • А4 парағы
  • ноутбок
  • ОҚО Мақтарал ауданы №111 Ж. Нұрлыбаев атындағы жалпы орта мектебі
  • Қуандықова Айнұр Бөрібайқызы 5 сынып
  • Мақсатым Қ.Мырза Әлі мен Қ.Жұмаділовтің өмірі жайлы және шығармашылығы жайлы білімдерін кеңейту.
  • Сабақ кезеңдері мен әдіс-тәсілдер.
  • Ортасы Негізгі бөлім: жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу және меңгерту мен пысықтауды жүзеге асыру
  • Аяқталуы қортынды бөлімінде: Сабақты қортындылап,кері байланыс пен үй тапсырмасы және бағалауды жүзеге асыру.
  • 1.«Кубизм» Саусақпен санау
  • 2.Көктем мезгілі не байланысты Сұрақтар шеңбері.
  • 3.Жуан-жіңішке Жеміс жидектер бар суреттер
  • 1.Сұрақтар арқылы ДЖИГСО
  • Шаттық щеңбер
  • 2.Сандары бар әріптер
  • ДЖИГСО
  • «Көкпар ойыны»
  • 3.Ат әбзелдері бар суреттер
  • ДЖИГСО
  • «Кір жайғыш»
  • “Бұрқасын сұрақ”
  • Бас бармақ .Бағалау парақшасы
  • 2”Миға шабуыл”
  • Сұрақ ілмегі,Бағалау парақшасы
  • 3.Футбол алаңы .Күн сәулесі. Бағалау парақшасы
  • Топтарға біріктірудегі мақсатым:тиімді қарым-қатынас арқылы қолайлы орта құру.Әдіс-тәсілдерді қолданудағы мақсатым:өткен тақырыпты қаншалықты меңгергендігін анықтау үшін.
  • Осы әдістерді қолданудағы мақсатым:Жаңа тақырыптарды ашу мен тақырыпты меңгерту және пысықтау үшін.
  • Осы тәсілдерді қолданудағы мақсатым:алған білімдерін шыңдау үшін.Кері байланыс алудағы мақсатым:Сабаұтыңтиімді немесе тиімсіз өткендігін білу үшін.
  • 1.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
  • 2.Сын тұрғысынан ойлауға үйрету.
  • 3.Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау
  • .4.Оқыту мен оқудағы ақпаратты технологияны пайдалану.
  • 5.Талантты және дарынды балаларды оқыту.
  • 6.Оқушылардың жас ерекшелігіне қарай оқыту
  • 7.Оқуды басқару және көшбасшылық
  • Нәтижеде Қ. Мырзаәлі мен Қ. Жұмаділов жайында түсінік қалыптастырып,мысалдар келтіріп,өмірмен байланыстыра алады
  • Басталуы Кіріспе бөліміңде әр сабағымда үй тапсырмасы мен топтарға біріктіру.
  • Ж.Нұрлыбаев атындағы ЖОМ
  • Қуандықова Айнұр Бөрібайқызы
  • Бір сабақ бойынша рефлекция
  • Сабақтың тақырыбы: Қ.Жұмаділов
  • “Қозыкүрең” бейнесі.
  • Сабақтың мақсаты:
  • Қ.Жұмаділовтің шығармашылығы
  • жайлы мағлұмат білу. “Қозыкүрең” бейнесінің мазмұнын түсіну.
  • Тілдік мақсат:
  • “Проза,поэзия,
  • Филолог
  • Алдыңғы білім:
  • 1.Қ.Жұмаділов
  • жайлы біледі.
  • 2.Ақынның шығармасы жайлы біледі.
  • 3.Қозыкүрең әңгімесінің мазмұнын айта алады.
  • Бағалауды бағалау парақшасымен алдым
  • “Кіржайғыш”
  • арқылы жаңа сабақты пысықтадым.
  • Мақсатым:
  • сұрақ-жауап арқылы жинақтау
  • Ортасы негізгі бөлім: Ат әбзелдері бар суреттер бейне ролик көрсетілімі арқылы тақырыпты ашамын және ДЖИГСО әдісі арқылы меңгереді.
  • Сәтті тұстары:Ат әбзелдері бар суреттер туралы бейне ролик өте сәтті өтті .”Жуан-жіңішке” “Футбол алаңы” сәтті өтті.Нәтижесінде оқушылар Қ.Жұмаділов өмірімен және шығармасымен танысты. “Қозыкүрең” бейнесі туралы оқи отырып мысалдар келтіріп, өмірмен байланыстыра алады.
  • Басталуы кіріспе: Сәлемдесу,түгелдеу “Жуан-жіңішке” арқылы үй тапсырмасын сұрадым. Жемістері бар суреттер арқылы топтарға біріктірдім
  • Футбол алаңы арқылы қортындыладым.
  • Кері байланыс “Күн сәулесі”әдісі арқылы
  • алдым.
  • Барлық мұғалімдер балаларға білім беруде барынша жоғары жетістіктерге қол жеткізу үшін қолайлы орта жасауға тырысады.Дарынды және талантты балаларға қатысты бұл-ойлауды, талқылауды және мұқият жоспарлауды талап ететін едәуір күрделі мәселе. Әр-түрлі теориялар мен стратегиялар балаларды оқытудың мазмұнын анықтау үшін тиісті бағдарлама шеңберінде қолданылады. Талантты немесе қабілетті үнемі айқындай отырып бастауыш мектептердің мұғалімдері өздерін “дарынды бақылаушылар” ретінде көрсетуге тиіс.
  • Талантты дарынды оқушыны оқуыту және оқу.
  • Кедергілер ДЖИГСО әдісінде өз ойларын толық жеткізе алмау. Кедергіні жоюда мен екінші сабағымда ДЖИГСО әдісі бойынша меңгерді,сұрауда “Кір жайғыш”әдісіне түрлендірдім. Нәтижеде Ат әбзелдері бар суреттер де, “ДЖИГСО” Кір жайғыш әдісінтерін қолдану арқылы өз ойын ашық айта алатын,өзін-өзі реттей алатын және мысал келтіріп өз бетінші жұмыс жасай алатын,өз әрекетіне кері байланыс беріп оны бағалай алатын оқушы қалыптасты.
  • Жаңа тақырыпты талқылауда
  • Жаңа тақырыпты талқылауда “Кір жайғыш” әдісін қолдандым
  • “Футбол алаңы” әдісінде сұрақ қою сәті.
  • Іс-тәжірбиедегі зерттеу жұмысымда қандай өзгерістер болды.
  • Өзімдегі
  • өзгеріс
  • Оқушылардағы өзгеріс
  • Сабақтың мақсаты
  • Сыныпта
  • Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруды және оның маңызы зор екендігін байқадым
  • Мұғалімнің бағалауынан сыныптастарының және өзін-өзі бағалауды қолдандым
  • Жоғары деңгейлі сұрақтар техникасын пайдалану,сыни ойлау оқушының даму дәрежесін арттыратынына көз жеткіздім
  • Топта бір-бірімен жұмыс жасауды үйренді.Оқушылар өзін-өзі реттеуді үйренді.
  • Өз пікірін айтуға және өзгенің пікірін тыңдауға дағдыланды.
  • Тұйық оқушылар сөйлей бастады.Постер қоғауға дағдыланды және қызығушылықтары арта түсті.
  • Болашақтағы жоспарым
  • Оқушыларға
  • түрлі әдіс-тәсілдерді қолдануды жоспарлаймын. Оқушы мен мұғалім арасындағы қарым-қатынасты нығайту.Сабаққа деген қызығушылығын дамытамын.Сұрақтар техникасын жоспарлаймын.
  • Оқушылардың топтық жұмысын және жеке жұмысын дамытамын.
  • Оқушыларды сыни ойлануға баулимын.
  • Күнделікті тәжірбиеде модульдерді тиімді қолдану.
  • Оқушылардың өз іс-әрекетіне кері байланыс беруді дамытамын.
  • Құзырлы мұғалім
  • Бүгінгі оқушы

жүктеу 1,25 Mb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау