Бекітемін:
|
Басшының оқу ісі жөніндегі орынбасары Ж.Қ.Тайтенова
|
Түркістан қаласының адами әлеуетті дамыту бөлімінің «Оқушылар сарайы» ШЖҚ МКҚК
|
Күні:
|
Үйірме атауы:
|
Үйірме жетекшісі аты-жөні:
|
Алиакбарова Мафтуна
|
Топ №
|
Үйірме сабақтың тақырыбы:
|
Эндемик өсімдіктерге сипаттама. Таралу аймағы.
|
Үйірме сабақтың мақсаты:
|
Эндемик теминінің сипаттамасын біледі
Қазақстанның эндемик өсімдіктерін сипаттай алады.
|
Сабақ барысы:
|
І.Сабақтың кезеңі/ уақыты
|
Ұйымдастыру кезеңі 2 мин
Сәлемдесу, түгелдеу
Жаңа сабаққа кіріспе
-
Шаттық шеңбері. Топқa бөлy.
1-топ “ Тірі ағзалар ”
2-топ “ Жүйелеу”
Сабақтың ортасы – 30 мин
«Ойлан да, құрастыр» әдісі
«Жас биолог» әдісі
«Тест» әдісі
Сабақтың соңы –8 мин
«Алтын ағаш» рефлексия
|
ІІ. Педагогтің әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылар сабақты көтеріңкі көңіл күймен бастау үшін бір-біріне тілек айтады.
Оқушыларға аттары жасырылынып карточкалар беріледі. Карточкаларды алып топқа бөлінеді
1-топ “ Жасушалы ”
2-топ “ Жасушасыз”
3-топ “ Жүйелеу”
Жаңа сабаққа кіріспе
«Команда» әдісі
Оқушыларға топтарының аттарына сәкес ақпараттарды А3 қағазға топтастырып шығады.
1-топ “ Жасушалы ”
2-топ “ Жасушасыз”
3-топ “ Жүйелеу”
«Тілдер сөйлесін» әдісі
Екі топқа термин сөздер беріледі. Сол термин сөздерді 3 тілде айтуы керек.
Жүйелеу-
Тірі ағза-
Жасуша-
Вирус-
Бактерия-
Жануар-
Өсімдік-
«Жас биолог» әдісі
Үш топтың көшбасшысы шығып карточкадағы 3 сұраққа жауап береді. Сұрақтар деңгей бойынша бөлінген.
«Тест» әдісі
Тақырыпқа сәйкес тест беріледі. Тестті оқушылар жеке-жеке орындайды.
|
ІІІ. Оқушының әрекеті
|
Барлық оқушылар: Тірі ағзалар мен жүйелеу терминін біледі
Оқушылардың басым бөлігі: Тірі ағзаларды жүйелей алады. Жүйелеудің маңызын біледі
Кейбір оқушылар: Тірі ағзаларды жіктеп оларды ажырата алады және мысал келтіре алады.
|
ІҮ Бағалау
|
Жалпы – 1-10 балл аралығы.
-тест тапсырмаларын орындайды;
Мұғалім оқушыларды бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтыра
мын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
|
Ү Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, маркер, баяу ән, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар, дидактикалық материалдар, плакат, видеоролик, үлгі бойынша тапсырма қағаздары, үлестірме қағаздар.
|
ҮI. Бекіту
|
-
Бүгiнгi caбaқтa Ciзгe нe ұнaды?
-
Бүгiнгi caбaқтa Ciз түciнбeгeн мәceлeлep болды мa? Оны қaлaй пыcықтaғыңыз кeлeдi?
-
Бүгiнгi caбaқтың Ciз үшiн aйтapлықтaй құнды тұcтapы (бiлiк нeмece дaғдылap)
Бұл бағалау парақшасын ағашқа апарып жабыстыру керек
|