Бекітемін:
|
Басшының оқу ісі жөніндегі орынбасары Ж.Қ.Тайтенова
|
Түркістан қаласының адами әлеуетті дамыту бөлімінің «Оқушылар сарайы» ШЖҚ МКҚК
|
Күні:
|
Үйірме атауы:
|
Үйірме жетекшісі аты-жөні:
|
Алиакбарова Мафтуна
|
Топ №
|
Үйірме сабақтың тақырыбы:
|
Эндемик өсімдіктерге сипаттама. Таралу аймағы.
|
Үйірме сабақтың мақсаты:
|
Эндемик теминінің сипаттамасын біледі
Қазақстанның эндемик өсімдіктерін сипаттай алады.
|
Сабақ барысы:
|
І.Сабақтың кезеңі/ уақыты
|
Ұйымдастыру кезеңі 2 мин
Сәлемдесу, түгелдеу
Жаңа сабаққа кіріспе
Шаттық шеңбері. Топқa бөлy.
1-топ “ Тірі ағзалар ”
2-топ “ Жүйелеу”
Сабақтың ортасы – 30 мин
«Ойлан да, құрастыр» әдісі
«Жас биолог» әдісі
«Тест» әдісі
Сабақтың соңы –8 мин
«Алтын ағаш» рефлексия
|
ІІ. Педагогтің әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылар сабақты көтеріңкі көңіл күймен бастау үшін бір-біріне тілек айтады.
Оқушыларға аттары жасырылынып карточкалар беріледі. Карточкаларды алып топқа бөлінеді
1-топ “ Жасушалы ”
2-топ “ Жасушасыз”
3-топ “ Жүйелеу”
Жаңа сабаққа кіріспе
«Команда» әдісі
Оқушыларға топтарының аттарына сәкес ақпараттарды А3 қағазға топтастырып шығады.
1-топ “ Жасушалы ”
2-топ “ Жасушасыз”
3-топ “ Жүйелеу”
«Тілдер сөйлесін» әдісі
Екі топқа термин сөздер беріледі. Сол термин сөздерді 3 тілде айтуы керек.
Жүйелеу-
Тірі ағза-
Жасуша-
Вирус-
Бактерия-
Жануар-
Өсімдік-
«Жас биолог» әдісі
Үш топтың көшбасшысы шығып карточкадағы 3 сұраққа жауап береді. Сұрақтар деңгей бойынша бөлінген.
«Тест» әдісі
Тақырыпқа сәйкес тест беріледі. Тестті оқушылар жеке-жеке орындайды.
|
ІІІ. Оқушының әрекеті
|
Барлық оқушылар: Тірі ағзалар мен жүйелеу терминін біледі
Оқушылардың басым бөлігі: Тірі ағзаларды жүйелей алады. Жүйелеудің маңызын біледі
Кейбір оқушылар: Тірі ағзаларды жіктеп оларды ажырата алады және мысал келтіре алады.
|
ІҮ Бағалау
|
Жалпы – 1-10 балл аралығы.
-тест тапсырмаларын орындайды;
Мұғалім оқушыларды бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтыра
мын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
|
Ү Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, маркер, баяу ән, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар, дидактикалық материалдар, плакат, видеоролик, үлгі бойынша тапсырма қағаздары, үлестірме қағаздар.
|
ҮI. Бекіту
|
Бүгiнгi caбaқтa Ciзгe нe ұнaды?
Бүгiнгi caбaқтa Ciз түciнбeгeн мәceлeлep болды мa? Оны қaлaй пыcықтaғыңыз кeлeдi?
Бүгiнгi caбaқтың Ciз үшiн aйтapлықтaй құнды тұcтapы (бiлiк нeмece дaғдылap)
Бұл бағалау парақшасын ағашқа апарып жабыстыру керек
|