Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Алгоритм түрлерімен танысу
Білім жетістіктерін әділ бағалауды қамтамасыз ету
|
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар:
|
|
Алгоритм түрлеріне мысал келтіреді, теориядан алған білімдерін практикада қолдана алады
|
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
|
Түсінеді, талдайды, білімін өзгертілген жағдайда қолданады, сызықтық, тармақталған, циклдік алгоритмдер құруды меңгереді
|
|
Кейбір оқушылар:
|
|
Білімін жинақтайды, рефлекция жасайды.
|
|
Бағалау критерийлері
|
Алгоритм түрлерін біледі;
Өмірмен байланыстырып мысал келтіреді;
Оларды бір-бірінен ажыратады;
|
|
Тілдік мақсат
|
Пәндік лексика мен сөз тіркестері:
|
|
Алгоритмдерді салыстыру, ерекшеліктерін жазу
|
|
Сөздік қор мен теминдер:
|
|
Сызықтық, тармақталған, циклдік алгоритмдер
|
|
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:
|
|
Неліктен алгоритм қажетті нәтижеге жеткенге дейін орындалуы тиіс? Себебін түсіндіру
|
|
Құндылықтарға баулу
|
«МәңгілікЕл» жалпыұлттық идеясының индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу құндылығы негізінде патриотизмге баулу және өмір бақи оқу дағдыларын дамыту.
|
|
Пәнаралық байланыс
|
Музыка, математика
|
|
Алдыңғы оқу
|
Семантикалық картаны пайдаланып өткен тақырыпты қайталау
|
|
Жоспар
|
|
Сабақ кезеңдері
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
|
Ресурстар
|
|
Басталуы
2 минут
3 минут
|
«Мен елімді сүйемін» тренингі. Достары көп болса, көршінің басын сипайды; Үйлерінде мысық болса, өз бастарын сипайды; үттерді жақсы көрсе, көршіні құшақтайды; құстарды жақсы көрсе, қолдарын созады, құстарша қанат қағады; мектепті жақсы көрсе, аяқтарын топырлатады; Егер Отанымызды жақсы көрсе, алақандарын соғады.
Әр түрлі карточкаларды пайдаланып топқа бөлу. Алгоритмнің түрлеріне байланысты топқа бөлінеді.
Көпір тапсырмалары Алгоритм құрау
1топ «Судың қайнауы»
2топ «Анаңа жұмыртқа қуыруға көмектес»
Сонымен Алгоритм деген не?
Ол қалай орындалады?
Кімдер алгоритм орындаушылары бола алады?
|
АКТ, көңілді әуен
Парақшалар
Сұрақтар
|
|
Ортасы
10 минут
5 минут
2 минут
|
Мағынаны тану: «Ойлан, топтас, бөліс» әдісі
Әр топқа берілген тақырып бойынша: алгоритм түрлері туралы мазмұнды сызба дайындау және қорғау тапсырмалары беріледі.
1-топ. : Сызықтық алгоритм
2-топ.: Тармақталған алгоритм
Бағалау «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі
Практикалық жұмыс
І топ «Алгоритм» сөзіне ребус құрастырады;
ІІ топ: Венн диаграммасын қолдану арқылы алгоритм түрлерін салыстырады;
Бағалау «Бас бармақ» әдісі
Сергіту сәті. «Бірлік» бейне ролигін тамашалау
|
Оқулық, қағаз, маркер,
ДК, проектор
Плакаттар, терминдер жазылған таратпа материалдар
|
|
Аяқталуы
15 минут
2 минут
Үйге тапсырма
Бағалау
|
Сабақты бекіту
А, В, С деңгейлік тапсырмаларды орындайды
Бағалау: Бүгінгі сабақ саған ұнадыма парақшасымен
«Жарық жұлдыз» кері байланыс. Оқушы өзінің қай деңгейде екенін белгілейді.
|
Деңгейлік тапсырмалар, дәптер
Бағалау парағы
Түрлі түсті қағаздар
|
|
Келесі оқуға арналған тапсырмалар (үй тапсырмасы):
- деңгейлік тапсырмаларды аяқтау.
- келесі тақырыптың «Көпір» тапсырмасын орындау.
|
|
Қосымша ақпарат
|
Интернет ресурстары
|
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз басқаларға
қарағанда қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
|
Тапсырмалар топтық болғандықтан қабілеті жоғары оқушылары бар топтың тапсырмасын күрделі етіп беруге тырысамын.
|
Бағалау критериийлері бойынша өздерін әділ бағалауға дағдыландырамын.
|
Информатика сабағында оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіліп, ақпарат өлшем бірліктерін қолдана отырып, мазмұнды сызбаны түсінікті етіп дайындау айтылады. АКТ-мен байланыс.
Бір-бірін топта тыңдау, сыйласытқ таныту. Бірлескен жұмыс нәтижесіне қол жеткізу.
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?
Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?
|
|
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
|