САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ
Программа интерфейісімен танысу, презентациялар, мультимедиалық презентациялардың конструкторы
|
МЕКТЕП Үмбетәлі атындағы ОМ МДШО
|
КҮНІ
|
Мұғалімнің есімі:
|
Сынып
|
Қатысқандар
|
Қатыспағандар
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Оқушыларға презентация ұғымын түсіндіру және жұмыс жасауға үйрету, презентациялармен жұмыс істеуге үйрету арқылы теориялық білімін, ой - өрісін, шапшаң ойлау қабілетін дамыту;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар
|
MS Рower Рoint программасының жұмыс үстелімен танысады, слайд жасап үйренеді.
Презентация ұғымын есіне түсіреді. Мультимедиалық презентациялардың конструкторымен танысады.
|
Жетістік критерийлері
|
PowerPoint программасын іске қоса алады
Презентация ұғымын біледі.
Слайд жасай алады.
Тақырыпқа байланысты практика жүзінде жұмыс жасай алады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Пуск-Бастау,Вставить-Қою, Дизайн-Безендеру, Презентация-көрме-Praesentatio, PowerPoint, слайд, Слайдты көрсету-Показ слайдов, Түр-Вид, Вставка - Рисунок – Картинки
|
Сыныптағы диалог- жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Презентация құру қандай артықшылығымен ерекшеленеді?
Презентацияның негізгі мақсаты неде?
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
Презентациялар, мультимедиалық презентациялардың конструкторы
|
Сіз неліктен ....екенін айта аласыз ба?
|
Мультимедиалық презентациялардың тиімділігі қандай?
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
|
Құндылықтарды дарыту
|
Топтық талқылау барысында сөздік қоры дамиды, академиялық шынайылық қалыптасады. Достық, адамгершілік қасиеттері артады.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Ағылшын тілі. Орыс тілі
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Ақпаратты табу, қосымшаларды пайдалану арқылы АКТ-ны қолдану.
|
Алдыңғы оқу
|
Мәтін, сурет енгізу. Мәтінді пішімдеу.
|
ЖОСПАР
|
|
Жоспарланған уақыт
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
|
Мұғалімнің іс -әрекеті
|
Оқушылардың іс- әрекеті
|
|
Басталуы
Ой қозғау
|
Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу
Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу
Түгендеу
Топқа бөлу
Өткенді қайталау «Ия-жоқ» кестесін толтыру
Ия-Жоқ кестесі
|
|
ия
|
жоқ
|
Кесте-бұл баған мен жолдардың қиылысы
|
+
|
|
Кесте құру үшін Беттерді белгілеу(Разметка страницы) қосымша бетіндегі Кесте то0бынан Кесте тізімін ашу
|
|
+
|
Автофигуралар-бұл ұсынылатын тізімдегі дайын фигуралар
|
+
|
|
WordArt-бұл берілген жинақтағы сәндік мәтін
|
+
|
|
Құжатты сақтау үшін Вставка-Сохранить командасын орындау
|
|
+
|
Жауаптары: слайд, көрме(презентация)
-Қандай сөз шықты? Бұл туралы не айтасындар?
-Ендеше, бүгінгі тақырыбымыз қандай?
-Енді осы тақырып туралы слайд көрейік.
Тақырыпты слайд арқылы көрсету,бағыт бағдар беру
|
Шаттық шеңберінде бір-біріне жақсы тілектер айтады;
Парақшаға ия, жоқ жауаптарын белгілейді.
Екі топ бір-бірімен ауысып жауаптарын тексереді.
Тақырып бойынша өзіндік түсінік қалыптастырып, бір-бірімен пікір алмасады..
|
Оқулық
6-сынып
Интербелсенді тақта
флипчарт, интербелсенді тақта
|
Ортасы
Жұптық жұмыс
|
«Бос орынды толтыр»
Төмендегі ұяшықтардағы сөздерді қою арқылы бос жерлерді толтырыңыз
|
............. бұл белгілі бір тақырыпты көрсетуге арналған құжаттар немесе құжаттар жиынтығы
|
Мултимедиалық презентациялардың тиімділігі:.................................................
|
........... ең танымал мультимедиалық презентациялар конструкторы
|
.......... параметрінде презентация құру үшін барлық әрекеттер орындалады.
|
Терезенің орталық бөлігінде........ орналасқан.
|
Интерактивтілігі
Презентация
Microsoft Power Point
Мобильдігі
Жұмыс аймағы
Қалыпты режим
Дескриптор
-PowerPoint программасын іске қосуды, программа интерфейісін біледі.
-Презентация ұғымын біледі, түсінеді
Практикалық жұмыс «Асық лақтыру»
Презентация жасау, келесі тақырыптар бойынша: Берілген тақырыптың ішінен бір тақырып бойынша 3 беттік слайд жасап, оны қорғау.
1. «EXPO-2017»;
2. «Менің-Қазақстаным»;
3. «Аналар мерекесі»,
4. «Компьютер құрылғылары»
5. «Жыл мезгілдері»
Дескриптор
-Презентация құра алады.
- Презентацияға мәтін енгізіп, сақтай алады.
- Интернет желісімен жұмыс жасай алады.
|
Оқулық 6 сынып
интербелсенді тақта
АКТ қолдану
|
Аяқталуы
Кері байланыс:
|
MyTest бағдарламасында PowerPoint бағдарламасы бойынша «Тест жұмысын» орындайды.
Үй тапсырмасын беру: §4.15-4.16 оқу.
1. «Презентация» сөзжұмбақ құрастырып келу.
2. Төменде берілген тақырыптарға презентация құру:
«Менің мектебім» тақырыбына;
«Менің жанұям» тақырыбына:
Рефлексия жазу «Тазалық ойыны»
Оқушыларға стикер беремін. Онда мыналар салынған:
Чемодан (суреті)
Қоқыс жәшігі (суреті)
Еттартқыш (суреті)
-Құрметті оқушылар, бүгінгі тақырып бойынша алған ақпараттарыңызды чемоданға салыңыздар(жазыңыздар), бүгінгі сабақтағы керек емес болған, артық дүниені қоқыс жәшігіне салыңыздар(жазыңыздар). Ал бүгінгі ақпараттың ішінде әлі оқуым керек, толықтуым керек дегендері болса, еттартқышқа салыңыздар(жазыңыздар)
Бағалау
|
АКТ
Оқулық
6-сынып
стикер
|
Қосымша ақпарат
|
|
|
Саралау-
Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау-
Қалыптастырушы және жиынтық бағалау
|
Пәнаралық байланыс
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
РЕФЛЕКСИЯ
Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алар еді? (оқытуда да, оқуда да)