Күні:16.02.21
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Пәні: Өзін-өзі тану
|
Сыныбы:1 «ж»
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Менің Отаным
|
Оқу орны: Айшабибі орта мектебі
|
Сабақтың негізделген оқу мақсаты:
|
Қазақстан – барша қазақстандықтардың Отаны. Кіші Отан.Туған үй, туған қала, ауыл туралы түсінік.
|
Сабақтың мақсаттары:
|
Оқушыларға отансүйгіштіктің мәнін аша отырып,сүйіспеншілік құндылығы туралы түсінік беру
Оқушыларды айналасындағыларға риясыз қарым-қатынас жасауға баулу
Оқушыларды ізгілікке,мейірімділікке,риясыздыққа тәрбиелеу.
|
Бағалау критерийі:
|
Жеке және топтық тапсырмалар орындай алады;
Сабақ барысында ойын толық жеткізе алады.
|
Ресурстар:
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған суреттер, стикер, әртүрлі өзге де заттар.
|
Әдіс- тәсілдер:
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру
|
Пәнаралық байланыс:
|
Музыка, әдебиеттік оқу, бейнелеу өнері
|
Басталуы:
|
-Сәлеметсіздер ме балалар?
- Көңіл күйлеріңіз қалай?
-Сабаққа дайынбыз ба?
«Сиқырлы айналу» жылулық шеңбері. «Мен және аспан»
Педагог балалардың назарын аспанның әдемілігіне аударады.Балалар аспандағы бұлттарды түрлі заттарға ұқсатып айтады;үлпілдік ақша бұлттаға,жауар бұлттай түнерген аспанға,мейірімді жылы күнге,ай мен жұлдыздарға,қарлығашқа,бозторғайға,шымшыққа,бүркітке т.б.айналады.
Тыныштық сәтi.
Нұрға бөлену
|
Ортасы:
|
Топқа бөлу: Суреттер арқылы
Дәйексөз: «Туған жердей жер болмас, Туған елдей ел болмас»
Нақыл сөз
|
Мәтінмен жұмыс:
|
Қазақстан біздің Отанымыз. Ал Отан дегеніміз – еліміз, жеріміз, туған-туыс, бауырымыз, туып-өскен жеріміз.
- Біз Отанды жақсы көреміз бе?
Олай болса, Отан туралы мақал айтайық.
1. Отан оттан да ыстық.
2. Туған жердей жер болмас,
Туған елдей ел болмас.
Қазақстан мемлекетімен шекаралас елдер:
Ресей Түрікменстан Өзбекстан
Қырғызстан Қытай
|
Кері байланыс:
|
Адам өз сүйіспеншілігін қалай білдіре алады?
Бәріне сүйіспеншілікпен қарайтын адам қандай адам?
Жақындарыңа, достарыңа сүйіспеншілікті іспен қалай көрсете аласыңдар?
|
Дәптермен жұмыс:
|
-Жұмыс дәптерін ашып 1-3 -тапсырманы орындаймыз
|
Сергіту сәті:
|
Би қимылдары «Көңілді күн»
|
Шығармашылық тапсырма:
|
- Шығармашылық жұмыс:
Топпен жұмыс
Оқушыларды 2 топқа бөліп, біреуіне «шындық», екіншісіне «ақиқат» деген сөздер беріп әр әріпке байланысты сөздер құрастыру тапсырылады.
-«Қазақстан-Отаным» тақырыбында сурет салу
|
Аяқталуы:
|
Ой қорыту
Адамдардың барлығын жақсы көруге бола ма?
Сүйіспеншілік дегенді қалай түсінеміз?
Сендердің ойларыңша жақсы көру дегеніміз не?
|
Бағалау:
|
Бағалау смайликтері арқылы
|
Топпен ән айту:
|
Топпен ән айту
Қазақстан
Бабалар бұл жерде елін қорлап терлеген
Батырлар бұл жерде намыс қолдан бермеген
Жерін корғап қазақ жауға кылыш сермеген
Қазақстаным Қазақстаным
Ал қазір мақтаныш бізде қазақ даласы
Байлығым молдағы барша жүрек баласы
Арманға бастаған кұрал көп қаласы
Қазақстаным Қазақстаным
Алға Қазақстан самға Қазақстан жаса Қазақстан
Байлығым менің тәуілсіз елім
Алға Қазақстан самға Қазақстан жаса Қазақстан
Байлығым менің тәуілсіз елім
Баршаға тауылым ұлы байтақ жерім бар.
Елеген тәуілсіз қазыналы елім бар,
Ашық көк аспаным асқарлы тау бөлім бар.
Қазақстаным Қазақстаным.
|
Соңғы тыныштық сәті:
|
Соңғы тыныштық сәтi.
Риясыз сүйіспеншілік –асыл құндылық. Сүйіспеншілік адамнан адамға берілетін қуат.Адамның шынайылығыоның ақ ниеті, таза ойы,жылы сөзі және игі ісінен көрінеді.Риясыз сүйіспеншілікпен қызмет ету-әрбір адамның парызы.Риясыз сүйіспеншілік –адамға берілген сый.
-Сабақтан қандай әсер алдық?
-Бүгінгі сабағымыз сендерге ұнады деп ойлаймын, келесі сабақта кездескенше, сау болыңдар -
|
Үй тапсырмасы:
|
Сурет салу
|