|
Сабақтың тақырыбы Механикалық жұмыс. Қуат
|
бет | 1/2 | Дата | 07.02.2018 | өлшемі | 1,19 Mb. | | #8983 | түрі | Сабақ |
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Жұмыс және қуат Мектеп: Казталов ауданы Жаңажол ОЖББ мектебі
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Садырова Айгерим Адилгереевна
Сынып: 7 Қатысқандар:
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Механикалық жұмыс. Қуат
|
Осы сабақта қолжет өткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.2.3.1 – Механикалық жұмыс ұғымының физикалық мағынасын түсіндіру;
7.2.3.7 – Қуат ұғымының физикалық мағынасын түсіндіру;
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар орындай алады:
Қуат және жұмыс тақырыптарын түсіну. Мысалдар келтіре алулары керек
Оқушылардың басым көпшілігі:
Формулаларын есептер шығаруда қолданып, талдай алады
Кейбір оқушылар:
Өмірмен байланыстыра отырып, тапсырмалар арқылы түсінеді.
|
Бағалау критерийлері
|
Қуат және жұмыс тақырыптарын түсіну. Мысалдар келтіре алады. Формулаларын есептер шығаруда қолданып, талдай алады. Өмірмен байланыстыра отырып, тапсырмалар арқылы түсінеді.
|
Тілдік мақсаттар
|
Арнайы пәндік лексика мен терминология
Қуат Напряжение voltage
Жұмыс Работа Work
Уақыт Время Time
Диалог үшін пайдалы дәйекті сөздер:
Қуат – бұл ...... шама
Қуат - ....... болып табылады
Қуат - ....... әрпімен белгіленеді
Қуаттың өлшем бірлігі - .....
|
Құндылықтарға баулу
|
«Қазақстанның Тәуелсіздігі мен Астана», «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы»
|
Пәнаралық байланыс
|
Математика, ағылшын
|
Алдыңғы білім
|
|
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Білу
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу, түгендеу
Ширату. «Ширату» арқылы үй тапсырмасын Автобус аялдамаларының Білу аялдамасы арқылы өткіземін.
Қалыптастырушы бағалау. Смайликтер арқылы бағалау
Саралау жұмыстары: Жаңа білімге қажетті баспалдақтарға өту үшін сұрақтар беріледі
|
Формулалар қиындылары
|
Сабақтың ортасы
Түсіну
Қолдану
Талдау
|
«Болжау стратегиясы» арқылы жаңа тақырыпты ашуға арналған проблемалық сұрақтарды Автобус аялдамасының «Түсіну» аялдамасы арқылы өткіземін.
І-топқа Төменде суреттерде берілген жағдайларда механикалық жұмыс жасала ма?
ІІ-топқа Шырпыны ортасынан бөліңіз. Қалған бөліктерді де сындырыңыз және бөліктер тым ұсақ болғанға дейін бөліңіз.Неге кішкене бөлігін үлкен бөліктеріне қарағанда бөлу қиын?
ІІІ-топқа Не себепті есіктің тұтқасын есіктің шетіне орнатады?
Қалыптастырушы бағалау.От шашу арқылы
Саралау жұмыстары: Жаңа білімді түсіну үшін дайын жетекші сұрақтар беремін.
«Символдар» әдісі арқылы оқушыларға тапсырмаларды Автобус аялдамасының «Қолдану» аялдамасы арқылы өткіземін. Бұл аялдамада оқушылар жаңа тақырыптағы өткен материялдарды күнделікті тұрмыста, спортта, техникада қолданылуын түсіндірулері керек
Саралау жұмыстары: Жаңа сабақты тұрмыста, техникада қолдануын білулері үшін тапсырмалар беремін
Бағалау
«Жай механизм - 2017» оқушыларға тапсырма беремін. Оқушылар өздерінің ЭКСПО ға қосар үлестерін қосып айтады.
|
Үлестірмелі материалдар
|
Сабақтың соңы
Жинақтау
Бағалау
|
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы оқушыларға есептерді, тапсырмаларды
«Жинақтау» аялдамасы арқылы өткіземін. Бұл аялдамада деңгейлік тапсырмалар беремін. Деңгейі төмен, орташа деңгейдегі оқушыларға «А, В» деңгейіндегі есептерді беретін болсам, деңгейі
жоғары оқушыларға өздері есептер құрастырып, тақтаға түсіндіріп шығулары керек.
Саралау жұмыстары: |
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|