Сабақтың тақырыбы Екінші ретті тұрақты коэффициентті біртекті сызықтық дифференциалдық теңдеулер



жүктеу 59,01 Kb.
Дата08.06.2023
өлшемі59,01 Kb.
#42936
түріСабақ
Саба ты та ырыбы Екінші ретті т ра ты коэффициентті біртекті сы


8 ҚМЖ
Бөлім:
VIIIтарау. Дифференциалдық теңдеулер
Оқытушы:
Сабиров Азамат
Күні:
13.04.2023


Сабақтың тақырыбы
Екінші ретті тұрақты коэффициентті біртекті сызықтық дифференциалдық теңдеулер.
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
11.3.1.22- дифференциалдық теңдеулер туралы негізгі ұғымдарды білу;
11.3.1.23- дифференциалдық теңдеулердің жалпы және дербес шешімдері анықтамаларын білу;
Сабақтың мақсаты
11.3.1.22- дифференциалдық теңдеулер туралы негізгі ұғымдарды білу;
11.3.1.23- дифференциалдық теңдеулердің жалпы және дербес шешімдері анықтамаларын білу;
Тілдік мақсаттар

Туынды, туынды ережелері


Дифференциал теңдеулер
Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар

Сабақтың басы


Оқушылармен сәлемдесу.


Психологиялық ахуалды жақсарту.


Бағалау критерийі
Білім алушы

  • Дифференциалдық теңдеудің ретін анықтайды

  • Берілген функция дифференциалдық теңдеудің жалпы шешімі болатынын көрсетеді

  • Берілген функция дифференциалдық теңдеудің дербес шешімі болатынын көрсетеді

Сәлемдеседі


Танысады

Bilimland


платформасы

Сабақтың ортасы




Дифференциалдық теңдеулер — ізделінетін функцияны оның әр түрлі ретті туындыларымен (немесе дифференциалдарымен) және тәуелсіз айнымалылармен байланыстыратын теңдеулер.
Алгебралық теңдеулермен салыстырғанда, дифференциалдық теңдеулерді шешу кезінде функция (функциялар отбасы) ізделінеді, ал алгебралық теңдеулерді шешу нәтижесінде сан (бірнеше сан) ізделінеді.
Біріншісінен жоғары ретті дифференциалдық теңдеуді бірінші ретті теңдеулер жүйесіне айналдыруға болады. Бұл жүйесіне кіретін теңдеулер саны бастапқы дифференциалдық теңдеудің ретіне тең.
Ізделінді функцияның ең жоғарғы туындысы (дифференциалы) теңдеудің реті деп аталады. Теңдеуді қанағаттандыратын, яғни тепе-теңдікке айналдыратын функция теңдеудің шешімі деп аталады.
Тапсырма:
1.Дифференциалдық теңдеудің ретін анықтаңыз:



Дескриптор: Білім алушы:
- дифференциалдық теңдеудің ретін анықтай алады.
Оқулықпен жұмыс. №27.1-№27.5
Тыңдайды.
тақырыпты талдап, түсіндіреді. Анықтама мен ережелерді талдайды.

Дескриптор бойынша тапсырмаларды орындайды.


тапсырмаларды орындайды

Әр дұрыс есепке 1 балл қойылады.


слайдтар

Сабақтың соңы


Кері байланыс


«БББ» әдісі.


Үй жұмысы: №27.6

Танысады
Саралау –оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Мұғалімнің қолдауының деңгейі бойынша дифференциация, жеке жұмыс, өзара тексеру, жұмыс барысында қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға түсіндіреді, қолдайды.
Өзіндік бағалау, өзара бағалау
Тапсырмаларды орындау барысында өзіндікті, белсенділікті .жауапкершілікті және ұқыптылықты тәрбиелеу.
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақтың мақсаты/оқыту мақсаты нақты болды ма?
ОМ –на барлық оқушыларжеттіме?
Егер жетпесе, неліктен?
Сабақта дифференциация дұрыс өткізілдіме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқушылық болды және неліктен?
жүктеу 59,01 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау