Бекітемін:
Мерзімі: 27.01.2017 ж.
Класы: 9 «А»
Сабақтың тақырыбы: Бисермен жұмыс істеу кезіндегі санитарлық-гигиеналық талаптар. Бисерден жасалған бұйымдар жиынтығы.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік мақсаты: оқушылардың бисермен жұмыс жасау кезіндегі білімін жүйелендіру, шеберлік деңгейін арттыру арқылы әсемдік пен сұлулықты бағалай білуге үйрету.
Дамытушыдық мақсаты: Өз бетінше жұмыс істеуге, ынта–ықыласын, шығармашылық қиялын дамыту.
Тәрбиелілік мақсаты: Оқушылардың эстетикалық талғамын тәрбиелеу, тиянақтылық деңгейін көтеруге баулу.
Көрнекілігі: қолдан жасалған бұйымдар, интерактивті тақта.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, сарамандық жұмыс.
Пәнаралық байланыс: тарих,бейнелеу
Керекті құрал-жабдықтар: бисерлер, маталар,, ине, жіп, қайшы, ыстық клей.
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру кезеңі. (2 минут)
Оқушылардың сабаққа зейінін аудару мақсатында психологиялық дайындық өткізіледі.
«Мен бәрін жасай аламын» деп әр оқушы батыл болу үшін мынадай сөздерді айтады.
1. Бүгінгі күн тамаша!
2. Мен өзімді жақсы сезінудемін.
3. Менің көңіл-күйім керемет жақсы.
4.Менің қолымнан барлығы келетініне сенімдімін.
5. Барлығы қолымнан келеді
ІІ. Ой қозғау. «Жүк журналы» әдісі бойынша (4 минут)
Жүк журналы
Болжам
|
Жаңа ақпарат
|
Тақырып бойынша бұрыннан не білемін?
|
Бұл туралы енді не білдім?
|
|
|
Топтық жұмыс (5 минут)
І топқа: Бисердің шығу тарихы (мәтін таратылады)
ІІ топқа: Бисермен жұмыс жасау кезіндегі санитарлық гигиеналық талаптар. (мәтін таратылады)
Постер қорғау (таныстырылым) ( 4 минут)
Жоба (жұмыс түрлері жазылған қима қағаздар таратылады) (12 минут)
І топқа: «Брошка» жасау.
ІІ топқа: «Білезік» жасау.
Шағын жобаны қорғау. (слайд) (10 минут)
Тақырыбы
Жұмыстың түрі
Құрал-жабдықтар
Бұйымның орындалу реті
Сергіту сәті. Көзімізді демалтамыз Жданов әдісі бойынша көзге арналған жаттығулар жасау. Жаттығу жасау реті: (3 минут)
Көзді алақанмен жауып тұру.
1 жаттығу “төртбұрыш сызу” және керісінше,3 рет көзді жыпылықтату
2 жаттығу “сағат тілі” және керісінше, 3 рет
көзді жыпылықтату
3 жаттығу “жылан” және керісінше, 3 рет
Ой толғаныс: (Жүк журналын оқу) (3 минут)
1.Бисер дегеніміз - ұсақ моншақтар.
2.Бисердің түрлері; домалақ, сопақша, таяқша
3.«Бисер» сөзі арабтың «бусера» сөзінен шыққан. Ол «жалған моншақ» деген мағына береді.
4.Бисердің Отаны – Ежелгі Египет
5.Бисерді шыны,керамика,хрусталь, металл материалдарынан жасайды.
6.Бисермен кестелеуге, әшекей бұйым жасауға,киімдерге, сөмке,панно, аяқ киімді әшекейлеуге болады
1.Бисермен жұмыс істейтін жер өте жарық болуы керек.
2.Жұмыс үстелінің бетіне түкті (барқыт,велюр,вельвет) жабылуы керек.
3.Сапасыз бисерді қолдануға болмайды.
4. Кестелегенде бисерді инеге тізіп алады.Оны қажет болғанда қолмен ұстайды.
Кері байланыс «Білім кемесі» (2 минут)
Егер саған сабақ ұнаса және тапсырманың барлығын сәтті орындағаң болсаң, желкенді жасыл түспен боя;
Егер сен сабақта белгілі бір қиындықты кездестірген болсаң, желкенді сары түске боя;
егер саған сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болып, мұғалімнің көмегі қажет болса, желкенді қызыл түске боя.
Бағалау.
Үйге тапсырма: жұмысты аяқтау.
Т.Г.Шевченко атындағы орта мектебі
Бисермен жұмыс істеу кезіндегі санитарлық-гигиеналық талаптар.
Бисерден жасалған бұйымдар жиынтығы.
(ашық сабақ)
Өткізген: технология пәнінің мұғалімі:
Жакупова Бакытгул Жеткербаевна
2016-2017 оқу жылы
Достарыңызбен бөлісу: |