|
Сабақтың тақырыбы: Бекіту 138 сабақ Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты
|
бет | 1/4 | Дата | 20.06.2023 | өлшемі | 46,13 Kb. | | #43019 | түрі | Сабақ |
| 5-7 ші сәуір матемНавигация по данной странице:
- Педагогтің аты-жөні: Исаева ПБ Күні
- Сабақтың тақырыбы: Бекіту 138 сабақ
- Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар
- Көптеген оқушылар
- Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі//уақыты Педагогтің әрекеті
- Сабақтың басы Ширату жаттығуы «Кубик рубик» әдісі
- Топтық жұмыс «Біз біргеміз» Сабақтың соңы Жеке жұмыс Бағалау критерийі: Кері байланыс
- «Кім, нені жақсы көреді»
- Өтілген тақырып бойынша жылдам сұрақ,жылдам жауап алынады
- 101,202,303,404,505,606,707,808,909,1001 Математикалық диктант.
- 4 тапсырма Есепті шығар
- Ш: 330+330:2=495 Ж: Көлде барлығы 495 адам теплоходпен және желкенді қайықпен серуендеді. 5тапсырма
- 6 тапсырма Есепті шығарыңдар.
Білім беру ұйымының атауы
|
№4 бастауыш мектебі
|
Пәні:
|
Математика
|
Бөлім:
|
Cу-тіршілік көзі . Жазбаша көбейту және бөлу.
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Исаева ПБ
|
Күні:
|
05.04.2023 ж.
|
Сынып:
|
3 «Г» Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Бекіту 138 сабақ
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
3.1.2.13 бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолданады
Көптеген оқушылар: есептеу тәсілдерін түсіндіре алады.
Кейбір оқушылар: логикалық тапсырма орындай алады.
|
Қасиеттер
|
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пән аралық байланыс
|
жаратылыстану, дүниетану
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Олқ. жұмыс
|
Сабақтың басы
Ширату жаттығуы
«Кубик рубик» әдісі
Көркем жазу
Сабақтың ортасы
Ұжымдық жұмыс
Жұптық жұмыс
«Ойлан жұптас бөліс»әдісі
Сергіту сәті
Өзіндік жұмыс
Топтық жұмыс
«Біз біргеміз»
Сабақтың соңы
Жеке жұмыс
Бағалау критерийі:
Кері байланыс
«Ойды аяқта» әдісі
Үй тапсырмасы
|
«Кім, нені жақсы көреді?» жаттығуы. Барлығы орындықтарға отырады. Кім, нені жақсы көреді солар орындарынан тұрады. Мысалы: Кім балмұздақты жақсы көреді, сол орнынан тұрсын…Кім өзін батырмын деп есептейді?… Кім сары түсті жақсы көреді?… Кім көп тамақ жегенді жақсы көреді?… Кім айнаға қарағанды жақсы көреді? т.б. сұрақтар қоюға болады.
Өтілген тақырып бойынша жылдам сұрақ,жылдам жауап алынады
1. 4 пен 3-тің көбейтіндісі нешеге тең?/12/
2. 3 тәулікте неше сағат бар?/3•24= 72 сағат бар/
3. Мен бір сан ойладым, оған 30-ды қосқанда 80 шықты. Мен қандай сан ойладым?(50)
4. 1 ц - де неше кг бар?(100)
5. 5 ондық пен 7 ондықтың арасындағы толық ондық?(60)
7. Ұзындығы 9 см және 8 см тіктөртбұрыштың ауданын тап? (72 см 2)
101,202,303,404,505,606,707,808,909,1001
Математикалық диктант.
Қазақстанда 50000-ға жуық көл бар екенін білесіңдер ме? Олардың 9-ы ірі көлдер. Өрнектердің мәнін тауып, өсу ретімен орналастырыңдар. Сонда суының емдік қасиеті бар көлді анықтайсыңдар.
580:4=145-А 154*5=770-к
350:2=175-л 145*6=870-ө
740:4=185-a 235*4=940-л (Алакөл)
4 тапсырма
Есепті шығар
Көлде демалушылардың 330-ы теплоходпен, ал олардан 2 есе кем адам желкенді қайықпен серуендеді. Көлде барлығы неше адам теплоходпен және желкенді қайықпен серуендеді?
Ш: 330+330:2=495
Ж: Көлде барлығы 495 адам теплоходпен және желкенді қайықпен серуендеді.
5тапсырма
Баған түрінде жаз және есептеңдер. Дұрыстығын тексеріңдер.
1-2 жұп 175*4=700 4-5 жұп 870:6=145
2 -3 жұп 115*2=230 5-6жұп 690:5=138
3 -4 жұп 920:8= 115 6-7 жұп 390:2=195
7-8 жұп 225*4=900
9-10 жұп 114*5=570
«Көбелек» жаттығуы».
Таңертең көбелек оянды, тартылды,
Қанаттарын бұлғады, терең тыныс алды,
Азғана айналып, барлығына күліп,
Қайта гүліне оралды.
6 тапсырма
Есепті шығарыңдар.
А) Көлдің тереңдігінің 1/6 бөлігі 14 метрді құрайды. Көлдің жалпы тереңдігін тап.
Ш: 14*6=84
Ж: Көлдің жалпы тереңдігі 84 м.
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|