5-сынып
Сабақтың тақырыбы :Ондық бөлшектерді қосу және азайту
Сабақтың мақсаты :
Білімділік:а) Оқушылардың ондық бөлшек туралы,ондық бөлшектерді қосу және азайту бойынша алған білімдерін пысықтау
б) Ондық бөлшектер туралы ережелерді әр түрлі есептеулерде пайдалана білу, өтілген сабақтарды оқушы санасына бекіту,тиянақтау.
Дамытушылық: а)Математикалық тілде өз ойларын нақты, дәл жеткізе білуге, салыстыра білуге дағдыландыру
б) Алған білімдерін есептер шығаруда қолдана білу бейімділіктерін қалыптастыру,ойлау қабілеттерін дамыту
Тәрбиелік:а) Оқушы зейінін шоғырландыру, ұқыптылыққа, дәлдікке үйрету
б) Оқушыларды ұйымшыл болуға, өз бетімен жұмыс істеуге, жауапкершілікке, тиянақтылыққа үйрету
Сабақ түрі:Білімдік сайыс сабағы
Сабақ әдісі:CТО, топтастыру, сұрақ- жауап,өз бетімен жұмыс, топпен жұмыс,бірлесе оқу,Венн диаграммасы
Сабақ типі: Қайталау, пысықтау сабағы
Пәнаралық байланыс:информатика,тарих, cпорт
Сабақ көрнекілігі:Слайд-презентация, бағалау парағы, тест тапсырмалары, деңгейлік тапсырмалар, гүлдер парақшалары
Сабақтың жоспары:
1.Ұйымдастыру кезеңі
2.Білімдік сайыс сабағының мақсатымен таныстыру
3.Сайыс сабағын өткізу
4.Сабақты бекіту
5.Сабақты қорытындылау
6.Оқушыларды бағалау
7.Үйге тапсырма беру
Сабақтың өту барысының кезеңдері:
I Қызығушылықты ояту .
1.Ұйымдастыру.Сабақтың негізгі мақсаты , жоспарымен,сайыс шарттарымен таныстыру
2.Үй тапсырмасын тексеру
Оқушылар орындаған жұмыстарын жинап береді.
3. Топқа бөлу (Қолдарына берілген гүл парақшалары бойынша әр оқушы өз тобын табады )
1- топ «Жай бөлшектер» 2-топ «Ондық бөлшектер»
(Әр топты таныстыра отырып, топ жетекшілерін таныстыру)
II . Мағынаны тану, ажырату кезеңі
1.Өткенді пысықтау: «Құпия сандар» кезеңі бойынша әр топ оқушылары тақтадағы «Тәуелсіздік жылдарын» таңдап, қысқаша тоқтала отырып,берілген тапсырмаларды тақтада орындайды.
2. «Дымбілместің қатесі қайда?» кезеңі бойынша оқушылар жіберілген қатені тауып, жауабын түсіндіреді.
3. Тест тапсырмаларын орындау
4. «Кім тапқыр?» (Логикалық шапшаңдығын тексеру)
«Ой ашар стратегиясы» (Сергіту сәті )«Қайсысын таңдайсың?» Сынып оқушылары сабаққа деген қызығушылығын шартты белгіні көрсете отырып, білдіреді.
+ + +
+ + + +
+ +
5. Деңгейлік тапсырмалар кезеңі.
«Бірлесе оқу» стратегиясы бойынша берілген тапсырманы топпен орындап, талқылап, ережесін қорытып шығарады.
6. Математикалық ойындар ойнату. «Баспалдақ» ойыны бойынша математикалық амалдар ретін таба білу.
7. а)«Кім жылдам?» «Азиада» сөзжұмбағын шешу арқылы математикалық есепке жүйріктіктерін, спорттан білетіндерін бақылау.
б) Ауызша есептеу. Әр топ тақтада берілген тапсырмаларды жылдам орындап,жауаптарын табады.
8.«Лабиринт ойынын»ойнау арқылы «Құттықтаймыз» сөзінің мәресіне жетеді
III . Ой толғаныс кезеңі
Оқушылардың түсінгендерін,тақырыпты меңгергендерін байқау мақсатында кітаптан №1019 есеп(1,2), №1023(3,4) есепті оқушылар топта отырып шығарады.Ал, топ жетекшілері тақтада №1029 есептің (1,2) тапсырмаларын орындайды.
9.Топпен жұмыс (Әр топқа парақ бет беріледі де,әр топ өз аттарына сәйкес білгендерін парақ бетке түсіреді.
ЖАЙ БӨЛШЕКТЕР
Ондық бөлшектер
123,67
Сабақты бекіту ( Венн диаграммасы арқылы жай бөлшек пен ондық бөлшектердің айырмашылығы мен ұқсастығын ажыратып көрсету,айту)
Сабақты қорытындылау, оқушыларды бағалау
Үйге тапсырма беру Бақылау жұмысына даярлану,тақырыптарды қайталау
Достарыңызбен бөлісу: |