Сабақтың мақсаты: Оқушылар «Алтын балта»



жүктеу 65,06 Kb.
Дата08.03.2018
өлшемі65,06 Kb.
#11924
түріСабақ

Күні: Бекітемін:______________________

Сыныбы: 3 «Г» сыныбы

Пәні: Әдебиеттік оқу

Пән мұғалімі: Ембергенова Айнұр Болатқызы

Сабақтың тақырыбы:

Алтын балта

Сабақтың мақсаты:

Оқушылар «Алтын балта» ертегісіндегі бай,кедей және шаруаның іс-әрекеттерін талқылайды, барысында өз сөзімен баяндайды, сұрақ қою барысында кейіпкерлерді бүгінгі күнгі адамдармен салыстырады.


Күтілетін нәтижесі:


1.Ертегі кейіпкерлерін сұрақ қою барысында бүгінгі күнгі адамдармен салыстырады.

2.Бай, кедей және шаруаның іс-әрекеттерін талқылайды, өз сөздерімен баяндайды.




Сабақтың түрі:

Сындарлы оқытуға негізделген сабақ

Сабақтың типі:

Аралас сабақ

Сабақтың формасы:

Ұжымдық, топтық, жұптық, жеке жұмыс

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:


1. «Серпілген сұрақтар»

2. Мадақтау

3. «Ойлан- жұптас - бөліс»

Постер қорғау

Картамен жұмыс

4. «Бағдаршаммен бағалау»

5. «Сұрақ-жауап»

6. Топтық жұмыс.

7. «Смайликпен бағалау»

8. Сәйкестендіру

9. Өзін –өзі бағалау: « Бармақпен бағалау»

10. Рефлексия



Құрал-жабдықтар, көрнекілік:


1. Интербелсенді тақта

2. Дербес компьютер

3. Смайликтер

4. Стикерлер

5. Карта

6. Глобус

7. Плокаттар, суреттер

8. Бағдаршамдар

9. Сәйкестендіру таратпасы

10. Рефлексия парағы



Пән аралық байланыс:


1. География

2. Жаратылыстану

3. Бейнелеу өнері

Пайдаланылатын әдебиеттер:

Негізгі әдебиет:


Қосымша әдебиет:
Баспа көздері, Интернет ресурс:

1. «Әдебиеттік оқу» оқулығы – 3 сынып.

2. . Әбдікәрім Тазагүл Мұқашқызы «Әдебиеттік оқу оқыту әдістемесі» 3-сынып Алматы «Атамұра» 2014ж


3. «Сұрақ және жауап» энциклопедиясы Алматы «Алматы кітап» баспасы 2012ж

4. «Менің алғашқы энциклопедиям»
6. Wiki беттері

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушынның іс-әрекеті

Мақсаты

Кіріспе


3 минут

- Сәлеметсіңдер ме, балалар! Біз қазір «Сиқырлы қалам» арқылы бір-біріміздің көңіл-күйіміздә сұрап, сабақтан не күтетіндігіміз жайында бөлісеміз.



Оқушылар сәлемдесіп, көңіл-күйлерін бір-бірлеріне тілектерін «Сиқырлы қалам »арқылы білдіреді.

Оқушылар «Алтын балта, күміс балта, темір балта» топтарына бірігеді.



Психологиялық ахуал туғызу.


Тұсау кесер

10 минут

«Серпілген сұрақтар» әдісі (Өткен сабақты пысықтау)

-Қойшыны ажалдан құтқарған не?

-Мәтін неліктен «Ажалдан құтқарған асыл сөз» деп аталады?

-Хан неліктен райынан қайтты?

-Қойшы ханға қандай хикая айтып берді?

-Хикая не туралы болды?


Мадақтау

- Олай болса, мен сенедерді 3топқа біріктіргім келіп отыр.



Оқушыларды 3 топқа біріктіру. (Стикерге жазылған топ атаулары бойынша)

І топ – «Алтын балта»

ІІ топ – «Күміс балта»

ІІІ топ – «Темір балта»



Ой қозғау

«Ашық сұрақтар»

-Балалар ертегінің қандай түрлерін білетін едік?

-Оларға қандай кейіпкерлер жататын еді?

-Кім байқады ертегілердің көбісі кімдер туралы болады?

-Бай деген қандай адам?

-Кедей деген қандай адам?

-Олай болса Венн диаграммасын толтырып корейік.





Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар стикерде жазылған сөздер бойынша топтарға бірігіп отырады.

Оқушылар ашық сұрақтарға жауап беру арқылы өтілктін жаңа тақырыпты ашады.

Венн диаграммасын толтыру арқылы бай мен кедейге сипаттама береді.




Өткен тақырыпты пысықтау

Топтық жұмысты ұйымдастыру Оқушылардың тақырыпқа қызығушылығын ояту



Негізгі бөлім

27 минут

Мәтінмен жұмыс

« Ойлан- жұптас- бөліс» әдісі. (Мәтінді топтағы әр оқушы мәтінді жеке оқиды, жұппен талқылайды сонан соң топта өз ойын бөліседі. Әр топтан бір оқушы шығып берілген мәтін бөлігі бойынша постер қорғайды)

Тапсырма:

І топ – «Алтын балта»: Ертегінің бір бөлімін рөлдік сомдау

ІІ топ – «Күміс балта»:Ертегіге байланысты слайд жасау

ІІІ топ – «Темір балта»:Мазмұнын суреттеп түсіндіру


«Екі жұлдыз бір ұсыныс» әдісі


Топтық жұмыс.

Тапсырма: Әр топқа бай мен кедейге байланысты қысқа ертегі құрастыру .
Критерий бойынша бағалау
«Үш ұйғарым әдісі» (оқушылар жеке отырып жазады, жұптарына тексертеді, екінші жұбы жалған мәліметті табу керек)
«Басбармақпен бағалау»

Оқушылар мәтінді оқып шығады

Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды. Түсінгентерін алдымен жұппен содан соң топта талқылайды. Жинақтаған мәліметпен басқа топтармен бөліседі Постер қорғайды


Оқушылар қорғаған жұмыстарына баға береді.

.

Оқушылар өзіндік жұмыс жүргізеді.



Жұмыс нәтижесін жұптармен алмасып тексереді.

Оқушылар нәтижесін тексеру барысында жұбын бармақ арқылы бағалайды



Жаңа ұғымдармен таныстыру

Жаңа тақырыпты меңгерту

Оқушылардың мәліметті меңгергенін тексеру.

Оқушыларды ынталандыру

Есте сақтау қабілеттерін тексеру

Өзіндік жұмыс жүргізу

Кері байланыс орнату Өзіндік жұмыстың нәтижесін бақылау


Қорытынды


5 минут

Рефлексия

Үйге тапсырма:

1. Ертегіні оқу

2. Ізденуге арналған тапсырма



Оқушылар рефлексия парағын толтырады

Оқушылар үйге берілген тапсырманы күнделік бетіне түсіреді.






жүктеу 65,06 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау