Сабақтың мақсаты Білімділік : Білімгерлердің Excel -ге деректерді енгізу



жүктеу 3,12 Mb.
Дата19.11.2018
өлшемі3,12 Mb.
#20687
түріСабақ

Microsoft Excel-де

  • Графика мен диаграммаларды құру.

Сабақтың мақсаты

  • 1.Білімділік: Білімгерлердің Excel –ге деректерді енгізу,
  • сұрыптау, диаграмма құру, өңдеу формулаларын қолдана білуге
  • және теориялық білімдерін практикалық жұмыста пайдалана
  • білуге баулу.
  • 2.Дамытушылық: Білімгерлердің компьютерлік жұмыс істеу шеберлігін одан әрі шыңдау мақсатында танымдық қабілетін, өз бетімен жұмыс жасау дағдыларын дамыту, қызығушылық, іскерлік, шығармашылығын арттыру.
  • 3.Тәрбиелік: Өткенді шапшақ еске түсіру дағдыларын
  • қалыптастыру, әділдікке, шыдамдылыққа
  • жетелеу. Жауапкершілікке, сауаттылыққа
  • тәрбиелеу.
  • Білім шыңына өрлейік. Сұрақ – жауап.
  • Ұйымдастыру бөлімі. Топты тошаларға бөлу. 1,2,3,4 тоқа бөлу, санау арқылы
  • Мағынаны ашу “Теориялық бөлім”
  • Қызығушылықты ояту. Видеороллик. Сабақтың мақсатын ашу
  • Қабылдаған білімдерін пысықтауға арналған тапсырмалар
  • Бекіту. Тест сұрақтарын қолдану.
  • 1.
  • 2.
  • 3.
  • 4.
  • 5.
  • 6.
  • САБАҚТЫҢ ҚҰРЫЛЫМЫ
  • 7.
  • Қортындылау. Құпия сөзді табу. Эссе жаздыру.
  • 8.
  • Өткен тақырыпты қайталау. Мен бүгінге дейін нені білемін

Мен бүгінгі сабаққа дейін нені білемен және үйрендім

  • Excel бағдарламасын
  • іске қосу:
  • Excel
  • бағдарламасының
  • терезесі
  • …..–жол
  • Белгіленуі: ...
  • … –баған
  • Белгіленуі: …
  • Жұмыс
  • кестесі
  • …….. - ұяшық
  • Белгіленуі: А1,В5,F16…
  • Теориялық
  • бөлім
  • Білімді пысықтауға арналған тапсырмалар
  • 2011 жыл
  • 2012 жыл
  • 2013 жыл
  • 2014 жыл
  • Емдеу ісі
  • 95
  • 102
  • 89
  • 83
  • Мейірбике ісі
  • 84
  • 95
  • 106
  • 83
  • Стоматология
  • 36
  • 30
  • 60
  • 74
  • Барлық студенттер саны
  • 1-тапсырма: Талдықорған медицина колледжінің топтардағы студенттер
  • санына арналған есептеуді жүргіз.
  • «Барлық студент саны» деген жолды Автосумма батырмасы
  • арқылы қосып есептеуді шығарыңыз.
  • 2-тапсырма Төмендегі у= х 2 функцияға диаграмманың
  • Графиктік типін таңдап графигін тұрғызыңыз.
  • Осы орындалған тапсырмаларыңызды
  • «Графика» атты файлмен сақтаңыз.

3 –тапсырма. Төмендегі кестедегі мәліметтермен - гистограмма типін таңдап диаграмма тұрғыз және оны «Гистограмма»атты файлға сақта. Файлдың сақталу жолдарын атап, көрсет. Жұмыстың орындалуын тақтада көрсет.

  • 3 –тапсырма. Төмендегі кестедегі мәліметтермен - гистограмма типін таңдап диаграмма тұрғыз және оны «Гистограмма»атты файлға сақта. Файлдың сақталу жолдарын атап, көрсет. Жұмыстың орындалуын тақтада көрсет.
  • Қазақстан халқының ұлттық құрамы (%)
  • 1926
  • 1939
  • 1959
  • 1970
  • 1979
  • 1989
  • 1999
  • 2009
  • Қазақтар
  • 57,1
  • 38
  • 30
  • 32,6
  • 36
  • 39,4
  • 50,7
  • 63,3
  • Орыстар, украиндар, белорустар
  • 33,1
  • 51,5
  • 52,1
  • 51,1
  • 48,1
  • 44,3
  • 37,7
  • 23,3
  • Басқа ұлттар
  • 9,9
  • 10,5
  • 17,9
  • 16,3
  • 15,9
  • 16,3
  • 11,6
  • 13,1
  • Дүйсенбі
  • Бейсенбі
  • Сәрсенбі
  • Бейсенбі
  • Жұма
  • Сенбі
  • А атты науқас
  • 36,5
  • 37,5
  • 38
  • 35,5
  • 38,5
  • 36,5
  • Б атты науқас
  • 36
  • 36,5
  • 37
  • 37
  • 36
  • 36
  • Д атты науқас
  • 39
  • 38,5
  • 38
  • 37
  • 36,5
  • 36
  • 4- тапсырма Төмендегі науқастың апталық дене көрсеткішін пайдалана
  • отырып график типін таңдап диаграмма тұрғыз.
  • Осы орындалған тапсырмаларыңызды «График» атты файлмен сақтау.
  • Білім шыңына өрлейік
  • 1
  • 6
  • 2
  • 7
  • 3
  • 8
  • 4
  • 9
  • 5
  • 10
  • 6. Excel бағдарламасы дегеніміз не?
  • Сандық кестемен жұмыс істеуге арналған бағдарлама
  • 7. Диаграммалардың қандай түрлерін білесің?
  • Дөңгелек, бағандық, сызықтық, нүктелік, көпіршіктік, т.б
  • 8. Диаграмманы жасаудың неше қадамы бар?
  • 4
  • 9. Диаграмманы жасау қадамдарын тізбектеп айтып бер?
  • Типі;
  • Мәліметтер аралығы;
  • Параметрлері;
  • Бөліктері.
  • 10. Өріс және жазулар деп нені айтамыз?
  • A, B, C, D, E, F жазулары өріс, ал 3-12 жолдары жазулар деп аталады
  • 11. Диаграмма дегеніміз не ?
  • Бұл мәліметтерді талдау мен салыстыру ыңғайлы болу үшін кестедегі мәліметтердің көрнекі графиктік түрде берілуі.
  • 12. Автоформат не үшін қажет?
  • Мәліметтерді немесе ұяшықтарды форматтау үшін
  • 14. Электронды кесте дегеніміз не?
  • Кәдімгі кестенің компьютерлік бейнесін электрондық кесте деп атаймыз
  • 15. Кез келген электронды кестенің ұяшығына нені енгізуге болады?
  • -сан;
  • -формула;
  • -мәтіндік ақпараттарды енгізуге болады
  • Қол саусақтарына арналған жаттығулар
  • Алақанды уқалау.
  • Саусақтарды жұмып-ашу
  • Білекті айналдыру
  • Көзге арналған жаттығулар
  • Көзді бірнеше рет жыпылықтату.
  • Көзіңмен ақырын оңға және солға 2-3 рет айналым жаса.
  • Бастарыңды екі жаққа айналдыр

Тест сұрақтары

  • 1. Microsoft Excel дегеніміз - бұл
  • a) Операциялық жүйе
  • b) Текстік редактор
  • c) Антивирустық программа
  • d) Электрондық кесте
  • 2. Microsoft Excel жолдар саны
  • a) 65536
  • b) 256
  • c) 125
  • d)1256
  • 3. Microsoft Excel бағандар саны
  • a) 65636
  • b) 256
  • c) 125
  • d)1256
  • 4. Диаграмма дегеніміз не ?
  • a) Бірнеше ұяшықтар тобы
  • b) Мәліметтердің графикалық түрде көрсетілуі
  • c) Мәтіндік редакторда қолданылытын жазу түрі
  • d) Жол мен бағанның қиылысуы
  • Диаграмманың неше түрі бар?
  • а) 20
  • b) 16
  • c) 14
  • d) 12
  • 6. Ұяшық дегеніміз не?
  • Беттер саны
  • Баған мен жолдардың қиылысуы
  • c) Бағана әрпі
  • d) Жолдар саны
  •  
  • 7. Диаграмманы құру қадамдарын көрсет
  • a) 4
  • b) 5
  • c) 6
  • d) 7
  • 8.Электрондық кестеде мәліметтерді өңдеу түрлерін көрестіңіз
  • a) Ғ2 жетелік пернесі арқылы
  • b) Өрнек жолағы арқылы
  • c) Тінтуірді екі сырт еткізу
  • d) Барлық жауап дұрыс
  •  
  • 9. Электрондық кестеде мәлімет енгізетін кестенің ең кіші бөлшегі
  • a) Жол
  • b) Ұяшық
  • c) Баған
  • d) Кесте
  •  
  • 10) MS Excel-де кестенің жеке ұяшықты көрсететін, жолдың нөмері мен бағананың атын білдіретін ол-....
  • а) Есептеу нәтижесі
  • б) ұяшыққа енгізілген формула
  • с) Ұяшық адресі

Дұрыс жауаптары:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • d
  • a
  • c
  • b
  • c
  • b
  • a
  • d
  • b
  • c
  • К
  • Ұ
  • Я
  • Ш
  • Д
  • И
  • І
  • Т
  • А
  • Ы
  • Қ
  • А
  • Ф
  • О
  • П
  • Л
  • А
  • Г
  • Б
  • Р
  • М
  • У
  • А
  • Р
  • Е
  • Т
  • Т
  • Е
  • М
  • А
  • К
  • Е
  • С
  • А
  • М
  • Т
  • Құпия сөздің сырын ашайық
  • К
  • Ұ
  • Я
  • Ш
  • Д
  • И
  • І
  • Т
  • А
  • Ы
  • Қ
  • А
  • Ф
  • О
  • П
  • Л
  • А
  • Г
  • Б
  • Р
  • М
  • У
  • А
  • Р
  • Е
  • Т
  • Т
  • Е
  • М
  • А
  • К
  • Е
  • С
  • А
  • М
  • Т
  • Құпия сөздің сырын ашайық
  • Сабақты қорытындылау

Сабақта жеткен мақсатты ашу слайды

Диаграмма тұрғызу түрлерімен танысу

  • Диаграмма тұрғызу түрлерімен танысу
  • Диаграмма қадамдарымен танысу
  • Графика тұрғызу

Мәліметтерді сұрыптау

  • Мәліметтерді сұрыптау

Үйге тапсырма:

  • Үйге тапсырма:
  • Е.Қ. Балапанов «Информатикадан 30 сабақ» 319-323 беттер

“Бағалау”


жүктеу 3,12 Mb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау