ПӘНІ: Математика
|
Сыныбы: 3 «А»
|
Мектеп: №153 мектеп-лицейі
|
Сабақтың тақырыбы: Қалдықпен бөлу 907 : 2
|
Күні:
|
Мұғалім:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Оқушыларға қалдықпен бөлу ережелері мен оның шығару жолдарына түсініктеме беру. қалдықпен бөлу және оны тексеру тәсілдері туралы түсініп, үйренеді
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
қалдықпен бөлу және оны тексеру тәсілдері туралы түсініп, үйренеді
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
қалдықпен бөлу және оны тексеру тәсілдері туралы түсініп, үйренеді
|
Кейбір оқушылар:
|
қалдықпен бөлу және оны тексеру тәсілдері туралы түсініп, үйренеді, логикалық тапсырмаларды орындайды
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
Есептерді әр түрлі тәсілмен шығаруды үйренеді
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
көбейткіш, көбейтіндінің мәні, бөлінгіш, бөлгіш, бөліндінің мәні
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
Логикалық тапсырма
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
|
Қалдықпен бөлуді табады, тексереді
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
Қалдықпен бөледі, оны тексереді
|
Алдыңғы оқу
|
Көбейту, бөлу, көбейтіндінің мәні, бөліндінің мәні, қалдық
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Біздің ұранымыз!
|
Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан,
Математикаға орын берсең басыңнан
Барлық ғылым саған үйір болады
Досың солар табылатын қасыңнан
|
|
Үй тапсырмасы
|
қайталау
|
|
Оқулықпен жұмыс
Дәптермен жұмыс
Жұптық жұмыс
Логикалық тапсырма
|
№1 Жазуды пайдаланып қалдықпен бөлу қалай орындалғанын түсіндіремін
907 : 2 = 453 (қалд 1)
Тексереміз 453 ∙ 2 + 1 = 907
б) Шығарады және тексереді
709 : 5 = 141 (қалд 4) 707 : 2 = 353 (қалд 1)
808 :5 = 161 (қалд 3) 505 : 2 = 251 (қалд 1)
607 : 4 = 151 (қалд 3) 908 : 5 = 181 (қалд 3)
606 : 4 =151 (қалд 2) 807 : 5 = 161 (қалд 2)
№2 МАТЕМАТИКАЛЫҚ ЭСТАФЕТА
205 : 2 = 102 (қалд 1) 705 : 2 = 352 (қалд 1)
206 : 2 = 103 708 : 2 = 354
207 : 2 = 103 (қалд 1) 709 : 2 = 354 (қалд 1)
404 : 4 = 101 804 : 4 = 201
407 : 4 = 101 (қалд 3) 806 : 4 = 201 (қалд 2)
409 : 4 = 102 (қалд 1) 807 : 4 =201 (қалд 3)
№3
708 : а; а = 2; 3; 4; 5; 6
708 : 2 = 354
708 : 3 = 236
708 : 4 = 177
708 : 5 = 141 (қалд)
6 = 118
№6
3жұм – 72 адам
? жұм – 96 адам
Ш: 96 : (72 : 3) = 96 : 24 = 4
Ж: 4 жұмыртқа керек
Б) Ш: 35 : 7 – 3 = 2
Ж: әлі 2 залды көрсетуі тиіс
7 литрлік бидон мен 3 литрлік шыны ыдысты пайдаланып, 5 литр суды қалай құюға болады. Жауабы: 3 литрлік шыны ыдыс арқылы 6 литр суды бидонға құямыз. Тағы да 3 литрлік шыны ыдысты суға толтырып, оны 7 литрлікбидонға құямыз.Бұдан кейін 3 литрлік шыны ыдыста қалған 2 литр суды кастрюльге құямыз. Енді оған 3 литрлік банкамен су құямыз. Сонда кастрюльдегі су 5 литр болып шығады.
|
|
Үйге тапсырма
Кері байланыс
|
№4
Тазалық әдісі
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
қабілеті жоғары оқушыларға
логикалық тапсырма
|
"Бағдаршам" арқылы бағалауда оқушылар жетістікке ж еткен әрекет және толықтыруды керек ететін әрекетті анықтауды үйренеді.
|
Қазақ тілі, дүниетану
Топтық жұмыстарда құралдарды сақтықпен пайдалану
Топтық ережелерін сақтау
|
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|