7.2С: Тыныс алу
|
Мектеп: НЗМ ФМБ Көкшетау қаласы
|
Мұғалім:
|
Сынып: 7
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы:
|
Тыныс жолдарының аурулары
|
Оқу мақсаты:
|
Тыныс алу мүшелерінің ауруларының себептері мен алдын алу жолдарын түсіндіру
|
Сабақ мақсаты:
|
Оқушылар:
Тыныс алу мүшелерінің ауруларының себептері мен алдын алу жолдарын түсіндіре алады
|
Бағалау критерийі:
|
Сурет бойынша тыныс мүшенің қоздырғышын анықтайды.
Жұқтыру жолын сипаттайды.
Тыныс алу мүшесін анықтайды
|
Құндылықтарды дамыту
|
Академиялық сауаттылық,сыни тұрғысынан ойлау,адамгершілік.
|
АКТ қолдану
|
Дереккөздермен жұмыс істеу
|
Сабақ барысы
|
мерзімі
|
Іс-әрекеттер
|
Ресурстар
|
5 минут
|
Сергіту. Бастама активити.
Бейнебаян шылым шегу зияны туралы.
Сұрақтарға жауап беру:
Шылым құрамында қандай заттар болады?
Шылым шегу қандай ауруларды тудырады?
Шылым шегу адам үшін маңызы?
2.сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
|
Бейнебаян. «Что есть в сигарете.»
Twig Bilim
https://twig-bilim.kz/film/whats-in-a-cigarette-6799/
|
10 мин.
15 минут
5 минут
|
Түсіну.
3.. «Тыныс алуға теріс әсер ететін жағдайлар» оқушылар талдап және талқылап сызба жасайды және бір біріне дәлеледейді сызбаларын одан әрі толықтырады.
Өз өзін бағалау
Жұптық жұмыс: әр түрлі дреккөздерді пайлаланып,презентация жасау үшін материалдармен танысады.
1 жұп – демікпе
2 жұп – өкпе рагы
3 жұп – тұмау
4 жұп – пневмония
5 жұп - бронхит
6 жұп - туберкулез
Б) Презентацияны бағалау критерийін жасау және талдау
В) Әр жұп критерийлерге сәйкес постер немесе презентация жасайды
4. Презентация немесе постерді қорғау
(5 мин әр жұп).
Өзара бағалау
Бағалау қағаздары арқылы жұптар өзара бір бірін бағалайды
6. Дәптерге кестені толтыру
ауру
|
белгі
|
себебі
|
Алдын алу
|
|
|
|
|
Өзара бағалау
|
презентация
Грин, Стаут, Тейлор, 1 том, бет.379-383
|
5 минут
|
Үй жұмысы: кестемен жұмыс
Рефлексия:
Сабақта қызық болды;
Сабақта үйрендім;
Сабақта қиын болды.
|
стикерлер
|
|
Қосымша мәлімет
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
Барлық оқушылар:
Ауру белгілерні сипаттай алады
Көпшілік оқушылар:
Ауру себептерін анықтай алады сипаттайды.
Кейбір оқушылар:
Ауруларын ерекшеліктерні алдын алу ережелерін біледі.емдеу жолын талдайды
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
Бағалау жоспарланған бағалау критерийлері және қалыптастыру бағалау жұмысы арқылы жүргізіледі. Жұптық немесе топтық жұмыс жасаған кезде өзара бағалауды қосымша қарастыруға болады.Сабақ соңында өз-өзін бағалауы тиімді болады.
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Интеракиивті тақтаны қажет уақытында қосып отыру.
Дереккөздермен жұмысты дағдалану
|
Рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шындыққа негізделген болды ма?
Оқушылар бүгін нені үйренді?
Сыныпта қандай атмосфера болды?
Мен жүргізген дифференциация іске асты ма?
Мен уақытқа сәйкес жұмыс істедім бе?
Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды және неліктен?
|
Бұл бөлімді рефлексия үшін пайдаланыңыз (сабақ туралы ой қозғау).
Сол бұрышта тұрған Сіздің сабағыңыз туралы сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алатын еді (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)?
1:
2:
Мен сабақ кезінде келесі сабаққа дайындалуға көмектесетіндей сынып немесе белгілі бір оқушылар туралы не білдім?
|
|