Мақсаты:
|
Оқушылардың тік төртбұрыштың ауданы тақырыбынан алған білімдерін тереңдету, жүйелеу
Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін, білім, білік дағдыларын дамыта отырып, интеллектуалдығын қалыптастыру, геометрияға деген қызығушылығын арттыру. Оқушыларды өзін - өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға тәрбиелеу.
|
Қызығушылықты ояту
|
СТО
Жеке жұмыс
|
Кіріспе
Ұйымдастыру бөлімі
Сынып 4 топқа бөлінеді. Оқушылар 1, 2, 3,4 сандары арқылы
Психологиялық дайындық.
– Біз бір-бірімізге, бүгінгі күнге, жақын туыстарымызға, мейірімді сөздерге, ойындарға, әндерге, жалпы әлемге рақмет айтамыз.
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Сұрақ-жауап:
-Балалар далада қазір қандай жыл мезгілі?
Ал бұл жыл мезгілінде неше ай бар ?
-Қазір бізде қандай ай ?
Бұл айда қандай атаулы күндер, мерекелер бар екенін білесіңдер?
Жаңа жыл мерекесі қандай мереке ?
Бұл мерекені адамдар қалай тойлайды ?
Осы жаңа жыл қарсаңында сендер сияқты кішкентай балаларда жаңа жылды тойлап, сыйлық алғысы келеді. Бірақ олардың тұрмыс жағдайлары өте төмен болғандықтан басқа балалар сияқты қуанышқа кенеле алмайды екен. Себебі олардың жағдайлары өте төмен. Сондықтан олар аяз атаға хат жазады. Аяз ата хатты оқып балалардың тілегін орындағысы келеді. Орманға барған кезде шырша іздей бастайды. Кенет алдынан жалмауыз кемпір шығып, орманның әрбір ағашының тек өзіне тиесілі екенін айтады. Аяз ата барлық жағдайды түсіндіреді. Бірақ жалмауыз кемпір оған көне қоймады. Сәлден соң ол аяз атаға талап қояды. Шыршаны тек оның шартын орындаса ғана беретінін айтады. Егер менімен « Алтын қақпа» ойынын ойнасаң шырша сенікі дейді. Ал егер тапсырмаларын орындай алмасаң шырша орманда қалады дейді. Енді сол үшін аяз ата бізден көмек сұрай келіпті. Аяз атаға көмек берейік. Жалмауыз кемпірмен «Алтын қақпа» ойынын ойнайық. Оның барлық тапсырмаларын орындап бабаларға сыйлықтарын алуына жәрдем берейік.
|
Оқушылар 4 ке дейін санау арқылы 4 топқа бөлінеді.
Оқушылар орындарында отырып ризашылық өлеңін бір-біріне айтады.
|
Мақтау, мадақтау
Бағдаршам, смайлик
|
Таратпа материалдар
|