Қызығушылықты ояту
5 мин
2 мин
1 мин
2 мин
3 мин
|
1.Ұйымдастыру кезеңі
Қайырлы күн, әріптестер!
1-жаттығу «Бір шындық,бір жалған»
Бәріміз ортаға шығайық.Енді жұптасып тұрып, бір-бірімізге қарап бір шындық және бір жалған жағдайды айтайық.
2-жаттығу
Сөздерден сөйлем құру арқылы топқа бөлінеді.
Мерекелік және демалыс күндері бермеу ұсынылады
Бақылау жұмыстарын өткізгеннен кейін бермеу ұсынылады
Бірінші сынып білім алушыларына бермеу ұсынылады
Мұғалімдерді А(жасыл),В(қызыл),С(сары) үш топқа бөлу.
Бірінші жаттығудағы әрекет пен екінші жаттығудағы құрастырған сөйлемдерің не туралы айтылған?
Олай болса бүгінгі коучингтің тақырыбы: Оқу үрдісінде үй тапсырмасын беру жолдары
1-тапсырма
ББҮ әдісі
Білемін
|
Білгім келеді
|
Үйрендім
|
|
|
|
Осы тақырып бойынша не білесіздер?
Нені білгіңіз келеді
Жеке жазады, жұпта ақылдасады, топта бірлесіп бір шешімге келеді.
Сабақтың мақсаты анықталады
Мен сіздермен қандай жұмыс жасап жатырмын?
Проблема тудырдым, сіздер оны шешу жолын қарастырып жатырсыздар.
|
1-слайд
2-слайд
3-слайд
4-слайд
5-слайд
|
Мағынаны тану
3 мин
8 мин
4 мин
|
2-тапсырма «Ассосация» әдісі
3-тапсырма
3 топқа үш әдісті беріп, осы үш әдісті өз практикаларымен ұштастырып түсіндіру.
Үй тапсырмасының түрлері
Логикалық ойын дамыту барысында қызықты деректер,сөз жұмбақтар, ребустар, , диалог немесе есеп құрастыру сияқты тапсырмаларды беруге болады.
Есте сақтау қабілеттерін дамыту барысында: мәтінді өңдеу,мәтінді өзгерту, есептің қатесін табу,ізденуге деген тапсырмаларын ұсынуға болады.
Шығармашылық ойын дамыту барысында: Ертегі,әңгіме,шығарма,эссе, өлең жазу,жаттауға,математикалық сауаттылық есептерін құрастыруға беруге болады.
Қандай нәтиже күтесіз?
Оқушының үйдегі оқу жұмысын дұрыс ұйымдастырудың қандай шарттары бар?
Үйге тапсырма беруде оқушылардың шамасынан артық берілудің алдын алу жолдарын қалай жүргізіп жатырсыз?
Үй тапсырмасын А,В,С деңгейлеріне саралап беруге деген көзқарастарыңыз қандай?
Эллективті тест
Әрбір оқушыға А,В,С,Д,Е әріптері арқылы белгілеген түстері сәйкес ақ, сары,көк,қызыл,жасыл стикерлер таратылады.Әрбір сұрақты қойғаннан кейін 20 сек кідіріп,тест жауабына сәйкес әріпті көтерулері керек.
1.Сабақтың басында және ортасында берілген үй тапсырмалары оқушылар үшін қандай қызмет атқарады?
А) Зейінін мұғалімге аударып, оларды жаңа материалды қабылдауға әзірлейді
В) Бірнеше сабақтарды біріктіруге мүмкіндік береді
С) Мінезді, оқушының жеке тұлғасын қалыптастыруға көмектеседі
Д) Мазмұнын барлық оқушылардың түсінуіне мүмкіндік береді
Е) Сабақтың бастапқы кезеңін ұйымдастыру.
2. Оқуда табысқа жету көбіне ... дұрыс орындауға байланысты екенін оларға түсіндіру
А) үй жұмысын
В) топтық жұмыс
С) жұптық жұмыс
Д) кластағы тапсырмаларды
Е) уақытты
3.Үй тапсырмасын орындау кезінде оқушы қандай әрекеттер жасайды?
А) ауызша В) жазбаша С) шығармашылық жұмыс Д) сарамандық жұмыс,зерттеу
Е) ауызша, жазбаша, шығармашылық жұмыс, сарамандық жұмыс
4.Үй тапсырмасын 7 класс оқушылары қазақ тілі,орыс тілі және алгебра, геометрия пәндерінен күніне қанша минут дайындалуы керек?
А) 20 В) 21 С) 18 Д) 10 Е) 25
Жапондық бағалау. «5» Оооо, «4» Мммм
|
6-слайд
7-слайд
8-слайд
9-слайд
|