Ихсанова Асия Тапашовна,
Ш.Бекмухамбетова атындағы мектеп- гимназиясының математика пәнінің мұғалімі.
Ақтөбе облысы, Ойыл ауданы
Өткізілген күні:
|
|
Коучингтің тақырыбы
|
Топтардағы бірлескен жұмыс
|
Мақсаты
|
Математика пәні мұғалімдеріне топтық жұмыс туралы толық ақпарат беру
|
Күтілетін нәтиже
|
Сабақ соңында әр мұғалім топтық жұмыстың маңызын түсінеді, топтық жұмыстың оңтайлы жақтарын тәжірибесіне пайдалана алады;
•Білу. Оқыту мен оқуда бірлескен топтық жұмысты ұйымдастыру туралы білімдерін толықтырады.
• Қолдану, түсіну және талдау: өз тәжірибесінде мұғалім топтық жұмысты тиімді пайдалана білуге дағдыланады, оқытудың тиімді әдіс - тәсілдерін тиімді пайдалана алатынын көрсете алады, топта бірлесе отырып жұмыс істей отырып, өзгенің ойын құрметтей білуге үйренеді.
• Бағалау: Өзін - өзі, өзгені бағалауды үйренеді.
|
Әдіс-тәсілдер
|
сұрақ-жауап, миға шабуыл, Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс, АКТ, СТО, оқытудағы басқару және көшбасшылық.
|
Ресурстар
|
Интернеттен қосымша материалдар,бейнероликтер
|
Қолданылған
құралдар:
|
ватман, А4 парағы, АКТ, маркер, түрлі-түсті қағаздар, суреттер, түймелер
|
Оқыту кезеңдері
|
Коучтың іс-әрекеті
|
Мұғалімдердің іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Жағымды психологиялық ахуал туғызу.
1.Жіпті пайдалану.
Жіпті лақтыру арқылы есіміне сәйкес сын есім тіркеп айту.
2. 1,2,3 – ке санау.
|
Есімдеріне сәйкес сын есім айтады, Бір-біріне жақындықты сезінеді.
1,2,3 – ке санау арқылы топқа бөлінеді.
|
Қызығушылығын ояту
|
«Шалқан» ертегісін еске түсіру (шалқан, шал, кемпір, немере, ит, мысық, тышқан ) Сұрақ: Суреттен не байқадыңыздар?
Қалай ойлайсыздар бүгінгі коучингіміздің тақырыбы қандай?
2. Топта ақылдасып топ ережесін құру.
|
Мұғалімдер өз топтарында ақылдасады, қағазға өз шешімдерін жазады.
Мұғалімдер өз топтарында ақылдасады.топ ережесін жазады,одан кейін үш топ келісіп ортақ ереже құрады, тақтаға ережені іледі.
|
Мағынаны тану
|
1 топ. Мәтінмен жұмыс. 2 топ. Параллелограммның ауданы. 3топ. Есеп. Балықшылар салмағы 100гр, 200гр, ...., 1900гр 19 балық ұстады. 10 балықшы балықты тең бөліп ала ала ма? Егер бөлсе қалай? Бөле алмаса неге?
|
Топтарға ватман таратылады. Постерді әзірленуге – 5 минут; қорғауға – 5 минут беріледі. Талқылау-мұғалімдер өз идеяларын зерделейді өзара әрекеттестікті жақсартуға, топтық жұмыстың қарқынды өтуіне ықпал етеді, белсенді түрде қатысады.
|
Видеоролик
|
«Қаздар сабағы»
|
Мұғалімдер өз ойларын ортаға салады.
|
Таныстырылым
|
«Топтардағы бірлескен жұмыс»
|
|
Кері байланыс:
|
1.Қалай ойлайсыздар,сабақ барысында топтық жұмысты қолдану қаншалықты тиімді?
2.Өз сыныбыңызда топтық жұмысты қолданасыз ба?
3. Топтық жұмыс барысында көшбасшы оқушының рөлі қаншалықты маңызды деп ойлайсыздар?
«Пікір ағашы»
|
|
Мұғалімдер сұраққа жауап бере отырып, сабақ барысындағы тақырыптан алған әсерлерін зерделей отырып, шынайы түрде жауап береді.
«Пікір ағашына» стикерлер арқылы
бүгінгі коучинг сабаққа өз пікірлерін білдіреді.
|
Достарыңызбен бөлісу: |