Пән: Қазақ тілі
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні Жолдасова Светлана.
|
Сынып: 2
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Бөлім
|
Ізденуді үйренемін.
| |
Дара және күрделі етістік.
|
Сабақтың оқыту мақсаттары
|
2.4.2.5.Дара және күрделі зат есім ,сын есім, сан есім, етістіктерді анықтау.
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындау. Зат есім, сын есім ,сан есім, етістіктің ережелерін білу..
|
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындау..Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасай алады.
|
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер келтіре алады,дара және күрделі етістікті ажырата алу..
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады:
Зат есім, сын есім, сан есім етістіктерді сөз ішінен таба алады.
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Сөз таптары: зат есім,сын есім,сан есім,етістік
|
Ишара: Басынан сипау, қол соғу,
|
Құндылық
|
Оқушылардың салт-дәстүрге не жататынын, ауыз әдебиет үлгілерін білу арқылы туған жерге деген сүйіспен- шіліктері, құрметпен қарау дағдылары дамыту.
|
Тілдік құзыреттілік
|
Етістік-Глагол-Berb
|
Пәнаралық байланыс
|
Әдебиеттік оқу,орыс тілі, ағылшын тілі.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Ғаламтор, интербелсенді тақта, мультимедиялық оқу құралы
|
Алдыңғы білім
|
Етістік
|
Жоспар
Уақыт
|
Жоспарланған жұмыс түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10 минут
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Ұйымдастыру.
Психологиялық дайындық:
Біз балдырған баламыз
Құстай қанат қағамыз
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
Көзді салып қараңыз,
Былай қанат қағамыз
Топқа бөлу.
Кім? Не? сұрағына жауап беретін сөздер 1-Зат есім,
Не істеді? сұрағына жауап беретін сөздер 2-Етістік
Қанша? сұрағына жауап беретін сөздер 3-Сан есім
Қандай? сұрағына жауап беретін сөздер 4-Сын есім
Қызығушылықты ояту:
Салт-дәстүрге байланысты видеокөрсетілім көру
Ашық сұрақ
1. Ұлтымыздың қандай салт –дәстүрлерін білесің?
|
Оқушылардың жауабы.
|
Сабақтың ортасы
20–25 минут
|
Білу және түсіну.
«Сөз таптары» елінде ұлан асыр той боп жатыр.
Қандай той болып жатқанын жаттығу орындау арқылы білеміз?
Дара және күрделі етістіктер ережесін түсініп оқу.
Дескриптор:
-Мәтінді түсініп оқи алады.
-Дара және күрделі етістікті анықтай алады.
Жұптық жұмыс.
Берілген сөздерді кестеге орналастыру
Кім? Не?
|
Не істеді
|
Қандай?
|
Қанша?
|
|
|
|
|
Дескриптор:
1. Сөздерге сұрақ қоя алады
2. Кестедегі сөз мағыналарының әр басқа екенін және олардың қалай топтастырылғанын байқап,қорытынды жасай алады
Не істеді?- Что делает?-what does?Етістік-Глагол-Berb
Жеке жұмыс.
20-жаттығу.Кестедегі сөздерді оқы.Дара және күрделі етістіктің ерекшелігін анықта.
21-жаттығу.Мысалды оқып ,әрі қарай не болатынын болжа.
22-жаттығу.Өлеңді қатесіз көшіріп жаз.
Топтық жұмыс
Берілген сұрақтарға жауап жаз.
Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере алады.
Сергіту сәті. «Көңілді күн»
ttps://www.akavideos.com/watch?v=RAo-zw5U8gQ
Жинақтау
Мұғалімнің сыйы .«Мені түсін» ойыны.
Оқушылар етістік сөздерді тауып,дәптерлеріне жазады.Сол тапқан сөздерді күрделі етістікке айналдырады.Кімнің сөздері көп болса сол жеңімпаз болады
Дескриптор:Оқушылар етістікті таба алады,дара және күрделі етістік сөздерді жаза алады.
|
Интербелсенді тақта немесе плакат
Кестемен жұмыс.
АКТ
|
Сабақтың соңы
5 минут
|
Ресустар. «Белгілер»әдісі
Кері байланыс парағын толтырады
Бағалау. «Формативті бағалау»
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі?
-Топпен жұмыс
-Кері байланыс
Сабақты жақсартуға не ықпал етеді?
-Ресустар
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістері туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
-Сұрақ –жауаптармен жұмыстарды әрі қарай жалғастыру.
|
Достарыңызбен бөлісу: |