Павлодар қаласы МҚкк №4 сәбилер бақшасы



жүктеу 6,58 Kb.
Дата16.05.2018
өлшемі6,58 Kb.
#14186
түріСабақ

Павлодар қаласы МҚКК №4 сәбилер бақшасы

  • Жаркина Бақтыбала Қабдоллақызы
  • Білімі: жоғары
  • Өтілі: 10 жыл
  • Санаты: 2
  • 2012-2013 оқу жылы

Сабақтың тақырыбы: Құстар

  • Мақсаты:
  • 1.Жабайы және үй құстары туралы білімдерін кеңейту. Олардың тіршілігін, ортақ қасиеттерін, айырмашылығын ажыратуға үйрету.
  • 2. Балалардың ой-өрісін, сөздік қорларын дамыту. Сұраққа толық жауап беруге, 2-3 сөйлем құрастыруға қалыптастыру.
  • 3. Балаларды дала, үй құстарына қамқор болуға баулу.

Білім саласы: қатынас. Бөлімі: қазақ тілі. Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын. Сабақтың көрнекілігі: суреттер, ойыншықтар, кластер, үнтаспа, карточкалар.

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі. * Балалар бүгінгі сабағымызға қонақтар келіп отыр. Ендеше, бүгінгі келген қонақтарымызбен амандасайық, өзіміздің білімдерімізді көрсетейік.

  • l. “Шаттық шеңбер”
  • Сылдыр-сылдыр шапалақ,
  • Міне, менің қолым.
  • Міне, менің жүрегім,
  • Сені жақсы көремін.

Негізгі кезеңі. 1. Кіріспе әңгіме: -Балалар бүгін аптаның қай күні? -Жылдың қай мезгілі? -Күз мезгілінде қандай өзгерістер болады? -Ендеше, балалар осы өзгерістерді бақылау үшін “Орман патшалығына” саяхатқа барайық. Келе жатқан жолымыздың жан-жағы сары алтынға боялған, ауасы таза, күн ашық. Айнала сайраған құстардың дауысы естіледі. (Құстардың дауыстарын тыңдату мелодия)

  • -Балалар қандай құстардың дауыстарын естіп тұрсыңдар?
  • - Иә, бұл құстардың дауысы. Олай болса бүгінгі
  • тақырыбымыз құстарға арналады. Онда бүгін біз
  • сіздермен жұмбақтар, жаңа сөздер, қызықты ойындар
  • ойнап, суреттер бойынша әңгімелесеміз.

-“Орман патшалығында” қандай құстарды танисыңдар? - Осының ішінде қандай құстар қыстап қалады? - Құстар ағаштарды неден қорғайды? - Балалар сендерге ормандағы саяхат ұнады ма? - Ал енді “Орман патшалығынан”” сыныпқа оралайық. 2. Ойын: ”Құстардың дене мүшелері” Бәріміз тақтаға қарайық. Тақтада құстардың суреті бейнеленген. Ал, сендердің үстелдерінің үстінде құстың дене мүшелеріне байланысты карточкалар жатыр. Осы карточкаларды дұрыс орналастырыңдар.

3. Жұмбақтарды шешу: * Шықылықтап тұрмайды, Құйрығы ұзын, өзі ала. Бұл қандай құс? (Сауысқан) * Таң азанмен оянды, Елдің бәрін оятты. (Әтеш) * Түрі көмірге ұқсайды, Қарқылдап ұшады. (Қарға) * Шарлап келіп даланы, Үйіме, үйін салады. (Қарлығаш)

4. Сергіту сәті. Кәне, қанат жазайық, Қарлығаш боп ұшайық. Ұшып-ұшып алайық, Орнымызға қонайық. 5. Оқулықпен жұмыс. Тапсырма. Суреттегі құстарды көрсетіп, олардың қалай дыбыстайтындығын айтқызу.

6. Сурет бойынша жұмыс. -”Орман патшалығындағы” көрген құстарды есімізге түсіріп, атап шығайық. - Олар қандай құстар?(жабайы құстар) - Ал, мына берілген суретте тағыда қандай құстарды көріп тұрсыңдар? - Осы құстарды басқаша қалай атауға болады? (үй құстары)

7. “Құстарды ажырату” ойыны. (Балалардың үстелдерінің үстінде жатқан шашыранды құстардың суретін жинастырып, жапсыру) 8. Рефлексия. - Не білдік? Не білемін? Не білгім келеді?


жүктеу 6,58 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау