| - Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
| - Сын тұрғысынан ойлауға үйрету
| - Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
| | - Талантты және дарынды балаларды оқыту
| - Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
| - Оқытуды басқару және көшбасшылық
| - 1-сабақ
- Функция ұғымы. Функцияның формуламен берілуі
| - Ынтымақтастық атмосферасын орнату. Топқа бөліну.Топтық жұмыс. Кері байланыс
| - “Атаулар туралы үш сұрақ”, “Фишбоун”
| - Бағалау парағы арқылы (топ басшысы)
- “Бағдаршам”
- “Басбармақ”
- “Сөйлемді аяқта” (кері байланыс)
| - Интербелсенді тақта, ACTIVstudy, электронды оқулық
| | - Сабақтың мақсатын қою. Әдістерді, тапсырмаларды таңдау
| | - 2-сабақ
- Функцияның кестемен берілуі
| - Ынтымақтастық атмосферасын орнату. Топқа бөліну.Топтық жұмыс. Кері байланыс
| - “Тірек сөздер”, “Терминдер арқылы болжау”, “9 ромб”
| - Жауап үлгілері арқылы өзін-өзі бағалау
- Фишкалар
- Критерий арқылы бағалау
- Бес саусақ (кері байланыс)
| - Интербелсенді тақта, ACTIVstudy, электронды оқулық
| | - Сабақтың мақсатын қою. Әдістерді, тапсырмаларды таңдау
| | - 3-сабақ
- Формуланың графикпен берілуі
| - Ынтымақтастық атмосферасын орнату. Топқа бөліну.Топтық, жұптық жұмыс. Кері байланыс
| - “5 минуттық әңгіме”, “Ойлан, жұптас, талқыла”, “Пазл” құрау
| - “Қол шапалақ”
- “Бас бармақ”
- “Смайликтер”
- Жұлдызша
- Критерий бойынша бағалау парағы
- Кері байланыс парағы (кері байланыс)
| - Интербелсенді тақта, ACTIVstudy, электронды оқулық
| - Деңгейлік тапсырмалар
- Пазл құрау
| - Сабақтың мақсатын қою. Әдістерді, тапсырмаларды таңдау
| | - 4-сабақ Сызықтық функция және оның графигі
| - Ынтымақтастық атмосферасын орнату. Топқа бөліну.Топтық жұмыс. Кері байланыс
| - “Конверт сұрақ”, “Графикалық органайзер”, “Төрт сөйлем”
- “Конверт сұрақ”, “Графикалық органайзер”, “Төрт сөйлем”
| - Қол шапалақ”
- “Бас бармақ”
- “Смайликтер”
- Екі жұлдыз, бір тілек
- Тексеру парағы
- «Жарық жұлдыз» (кері байланыс))
| - Интербелсенді тақта, ACTIVstudy, электронды оқулық, “Көркем бейнелеу” оқушылар презентациялары
| - Деңгейлік тапсырмалар,
- Үштік Венн диаграммасы,
- “Төрт сөйлем” тәсілі
| - Сабақтың мақсатын қою. Әдістерді, тапсырмаларды таңдау
| | - Тізбектелген сабақтар топтамасын орта мерзімді жоспарлау
- Мақсатым:
- Сабақ беру тәжірибесіне жеті модульді ықпалдастыру, тізбектелген төрт сабақ бойы алға ілгерілеудің болуын қамтамасыз ету
Тізбектелген сабақтар топтамасын орта мерзімді жоспарлау - ОМЖ төмендегі мақсаттарға жетуді көздейді:
- Әрбір сабақтың оқу мақсатын белгілеу
- Барлық оқушылардың жеке қажеттіліктерін қарай дамуын жоспарлау
- Оқушылардың ынтасын арттыру, қызығушылығын ояту тәсілдерін қарастыру
- Оқушылардың жоғары ойлауына ыпал ету
- Оқытудың әрбір кезеңі бойынша алға дамудың болуын қамтамасыз ету
- “Функция ұғымы. Функцияның формуламен берілуі ”
- Мақсаты: Функция анықтамасын, функционалдық тәуелділік туралы ұғым, функцияның анықталу аймағы, мәндерінің аймағы туралы түсінікті ажырата білу
- Күтілетін нәтиже:Аргументтің берілген мәніне сәйкес функция мәнін және керісінше функция мәніне сәйкес аргументтің мәнін таба білу.
- Егер ОМЖ-да 7 модульдің барлығы тиімді ықпалдасатын болса, онда ОМЖ пәннің логикасы мен мазмұнын терең түсінуге ғана емес, оқушының оқудағы кедергілерін анықтауға, оларды жоюға мүмкіндік береді
- «Функцияның кестемен берілуі »
- Мақсаты: Кестемен берілген функционалдық тәуелділікті түсіне білу, қадамын анықтау
- Күтілетін нәтиже: Кесте толтырып, формуладағы аргументтің мәніне сәйкес функцияның мәнін есептеу.
- «Сызықтық функция және оның графигі»
- Мақсаты:
- Сызықтық функцияны формуламен жаза білу, оның графигінің түзу сызық болатындығын білу
- Күтілетін нәтиже:
- Графигін салу, график бойынша формуласын жазу, мәндерін анықтау.
- “Формуланың графикпен берілуі”
- Мақсаты: Функцияның графигі туралы түсінікті қалыптастыру, функцияның графигінде аргументтің бір мәніне функцияның бір ғана мәні сәйкес болатындығын білу
- Күтілетін нәтиже: Функцияның формуласы бойынша оның графигін салуды меңгеру
- Мақсатым:
- Оқушылaрды өзін-өзі
- бaғaлaй aлуғa үйpету және
- өз оқуын қaлaй жaқсaртуғa
- болaтынын түсінуіне
- ықпaл ету
- Нәтиже:
- Бірін-бірі бағалауды үйренеді.
- Қалай бағалау керектігін түсінеді.
- Критерий арқылы бағалап үйренеді
- Оқушылар өздерін және өздерінің сыныптастарын бағалауға тартылуы қажет, әрі мұалімдер бағалауды белсенді жүргізген кезде, бұл үдеріске оқушылар да белсенді қатысуы керек (МАН,54 бет)
- Бағалау-одан арғы оқу туралы шешім қабылдау мақсатымен оқытудың нәтижелерін жүйелі түрде жиынтықтауға бағытталған қызметті белгілеу үшін қолданылады
- а)“Жақсы тілек-жан жылуы”
- ә) Теминдерді топастыру т опқа бөлу
- б) “Серпілген сауал” үй тапсырмасын тексеру
- а)“Бес минуттық әңгіме”
- б) “Ойлан, жұптас, талқыла”
- а) “Пазл” құрау
- б) “Бес саусақ” кері байланыс
- Функция ұғымы. Функцияның формуламен берілуі
- Функция анықтамасын, функционалдық тәуелділік туралы ұғым, функцияның анықталу аймағы, мәндерінің аймағы туралы түсінікті ажырата білу
- Аргументтің қабылдайтын мәндерінің жиыны, функцияның анықталу аймағы, ал функция мәндерінің жиыны, функция мәндері аймағы екенін білу және оны таба білуге үйрету
- “Оқушыларды дамытуға бағытталған мүғалімнің сыныптағы күнделікті жұмысы оқыту үдерісі мен оқушылардың оқу нәтижелеріне оң ықпал етеді”
- (Barber and Mourshard, 2007)
- Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
- Сапалы және табысты оқыту
- Ынтымақтастық орта қалыптса-тыру
- Оқушыларды өз бетімен білім алуға үйрету
- Тізбектелген сабақтар топтамасын
- орта мерзімді жоспарлау
- Оқу бір жерде тұрмайтынын, өзгерістің болмауы өсудің тоқтағанын білдіретінін түсінгендіктен сіз өзгересіз
- Бич
- Өзгерістерді тәжірибемде қалай жүргіздім және қалай басқардым?
- Сыныпта ынтымақтастық орта орнатуды
- Сабақ кезеңдеріне сәйкес модульдерді ықпалдастыруды үйренудемін
- Өзін және басқаны бағалау арқылы әр оқушының бойына сенімділік ұялатуды
- Кері байланыс орнатуды.
- Сабақ беру әдісім өзгерді.
- ОМЖ мен ҚМЖ құру арқылы нәтижеге бағыт алдым.
- Тиімді әдістерді қолдана отырып, оқушыларды бірлесіп жұмыс істеуге дағдыландыр-дым.
- Оқушылар сын тұрғыдан ойланып талқылауға, пікірлесуге машықтанып келеді.
- Тақырыптың мазмұнын талдау барысында ойлау, сөйлеу дағдылары қалыптасып келеді.
- Оқушы өз бетімен ізденіс жұмыстарын жүргізетін қасиетке бейімделеді.
- *Бағдарламаның жеті модуль идеяларын тәжірибелік дағдыларға айналдырамын
- *Мектеп мұғалімдерінің кәсіби қоғамдастығы аясында белсенді жұмыс жасаймын.
- *Ықпал ететін және бағдар беретін мұғалім боламын.
- “Адамгершілік мақсаттағы мұғалімдер өздерінің әріптестері мен айналасындағыларға әсер ету үшін, көшбасшылық қасиеттерін көрсетеді. Олардың көңілінде үнемі талапқа сай оқыту тұрады”(Frost,2011)
Достарыңызбен бөлісу: |