Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс жоспары



жүктеу 11,77 Mb.
бет1/7
Дата05.02.2018
өлшемі11,77 Mb.
#8548
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7

«Бекітемін»

№ 17 Ы.Алтынсарин атындағы

орта мектебінің директоры

________ С.Т.Кенжебаев

«___»______ 2015 ж
Информатика пәнінің мұғалімі Сарсенбаев Ерболат Базарбайұлының үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс жоспары


Үлгерімі төмен оқушылармен жүргізілетін жұмыстың  мақсаты.

1.     Пән бойынша оқушының білімін дамыту, сабақ үлгерімін жақсарту.


2.     Оқушының жекелеме тапсырмалар арқылы пәнге қызығушылығын ояту.
3.     Сабаққа белсенді қатысуын қамтамасыз ете отырып, шығармашылықпен ойлау,  есте сақтау қабілеттерін жетілдіру.

Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс жоспары.



Үлгерімі төмен оқушылармен жүргізілетін жұмыстар

Берілетін тапсырмалар

Орындауға берілетін жұмыс

1

Жаңа тақырыпты игерту

1.Компьютермен жұмыс жасау

2.Жаңа сабақты бекіту сұрақтарына жауап беруін қадағалау



Жаңа сабақта өткен материалды компьютерде орындау

2

Үй тапсырмасын орындауға бейімдеу

1.Тақырыптың соңында берілген сұрақтарға жауап жазып келу

2. Үйге берілген тақырыптың ең маңызды пункітін белгілеп,оқып келуді, мазмұнын айтуды қадағалау



Үйге берілген тақырыптың ең маңызды пункітін белгілеп,оқып келу, мазмұнын айту.

3

Оқушының есте сақтау қабілетін дамыту

1.Сөзжұмбақ жасауды және шешуді үйрету.

2.Тестпен жұмыс жасауға жаттықтыру



Сөзжұмбақ жасау

Тест құрау



4

Шығармашылық жұмыстарға баулу

Әр тарауды қортындылағанда компьютердің құрылғылары, шығу тарихы, дамуы бойынша реферат жаздыру

2. Әр құрылғыға сипаттама жасату



Реферат жазу

 


5

Сөйлеу қабілетін дамыту

1.Үй тапсырмасын сұрау

2. Ауызша сұрақтар қою



Ауызша жауаптарын талдау


Алғы сөз.
Оқушылардың білім дәрежелерін ескере отырып, өз деңгейлеріне сай іріктеліп алынған бүл тапсырмалар оқушылардың сөздік қорларын байытуға, дұрыс сөйлеуге, мұғалім сұрағын түсініп дұрыс жауап бере білуге негізделген.

Мақсатым: оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру. Әр оқушының жеке тұлға ретінде дамуына мүмкіндік беру.

Сабақ барысында үлгерімі төмен оқушыларға дифференциялды - топтық және жекелеме жұмыстың мүмкін болатын шаралары.

Сабақ сұрағанда

  1. Басқалардан көбірек сұрала ма?

  2. Ұй тапсырмасы тексеріле ме?

  3. Тақта алдында дайын кестелерді қолдануға рұқсат берілуі керек.

  4. Сабақтың бірінші кезеңінде ұйде дайындалған жоспарды пайдалануға рұқсат берілуі керек.

  5. Оларға сұрақтың ең жеңіл түрі қойылып, жауабы мақталуы керек.

  6. Керек жағдайда мұғалім жауап жоспарын өзі беруі керек.



Жаңа сабақ барысында

  1. Жаңа сабақ түсіндіргенде үлгермейтін оқушылардың қызығушылығын арттыру, қолдану.

  2. Берілген материалдың мазмұндағы қиыншылықтардың ұтымды жолын табу.

  3. Сабақты оқыту қарқынының оңтайлы жолы.



Сабақта өз бетімен жұмыс істеу

  1. Жағдайлары келетін жаттығуды қолдану, бірақ әрине күрделендіру.

  2. Берілетін жұмысқа нақты нұсқау, жөн - жоба (карточкалар жұмыс жоспарымен консультация)

  3. Келесі тапсырмаға жеңілдігін тигізетін қосылмалы жаттығуларды қолдану (қосылған сабақтар)

  4. үлгермейтін оқушыларға жұмыс барысында өте жоғары қарау, көмек көрсету.

  5. Үлгерімі нашар оқушыларға үлгерімі жақсы оқушылардың көмек көрсетуі.



Үлгерімі төмен оқушылармен жүргізілетін жұмыстың түрлері.
1. Сабақта.

а. Сол сабақ үстіндегі баланың сабаққа деген ынтасын оның даму сатысын нақты белгілей білу керек.

ә. үнемі мұғалім әр оқушыға сабақты қалай қабылдайды, меңгереді қандай дәрежеде екенін анықтап тіркеп отыруы керек.
Неге?

а. Қазіргі өмір талабына, сабақтың талабына қарай өз уақытында жұмыс істей отырып оқушының ақыл - ой қабілетінің төмендеуіне жол бермеу.


Осы жұмыстар жүзеге асу үшін не қажет?

а. Сынаптағы оқушылармен мұғалімнің қарым - қатынасы, оқушылардың өз - ара қарым - қатынасы дұрыс жолға қойылу керек.

ә. Оқушының сабақта болмаған күндеріндегі өтілген материалдармен жұмыс істеу, жалпы оқушының үнемі сабаққа қатысып отыруын ерекше назар аудару керек.

б. Оқушының пәнге деген қызығушылығын жоғалтпау керек. Ол үшін әр түрлі жұмыстарды көбірек жүргізу керек.

в. Оқушы сол сабақта жұмыс істейтіндей мүмкіндік жасау керек.
Қалай?

а. Бақылау картасын жасау, белгілеу.

ә. Жалпы сыныппен жұмыс істеген уақыттада ол оқушы назардан тыс қалмау керек.

б. Қосымша сабақ беру, дайындық сабақтарын өткізу, түзетіп отыру, бағыт беру керек.

в. Қажет деген жерлерде керекті конспекті жасату.

г. Сабақта айтылғанды, берілген тапсырманы есте сақтау жағына үнемі көңіл бөліп отыру керек.



Жалпы сабақта баланың қызықтайтын сол сабаққа деген ынтасын арттыратын нәрсеге сүйену керек.
Ұй тапсырмасының дұрыс орындалуына көмек көрсетіп отыру керек.
Үлгерімі жақсы оқушыларға көмектестіру керек.
Пән ұйірмелеріне қатыстыру шығармашылық тапсырма беру керек.

Үлгерімі төмен оқушылар тізімі




Оқушының аты-жөні

Сыныбы

1

Ендібай Сержан

6

2

Мірсейтова Жансая

6

3

Лесбек Әлинұр

8


Компьютер құрылғыларын ата және жаз


жүктеу 11,77 Mb.

Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау