Қысқа мерзімді сабақ жоспары №1



жүктеу 94,91 Kb.
Дата17.11.2017
өлшемі94,91 Kb.
#736
түріСабақ

Қысқа мерзімді сабақ жоспары № 1 Есенова Д.Б.

Тақырыбы: Кіріспе. Техника қауіпсіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру .

Мерзімі ____ / ____

____ / ____

Сынып ____ «____»

____ «____»

Мақсаты: Информатика кабинетіндегі қойылатын талаптар, міндеттер, шаршаған жағдайда қолданылатын жаттығулар және техника қауіпсіздігін сақтау ережелерін үйрету.

Сабақ түрі




Кіріспе сабақ




Жаңа материалды меңгеру сабағы




Қайталау білімді жүйелеу сабағы




Білімді тиянақтау сабағы




Кіріктірілген сабақ




ББД-ны дамыту ж/е бекіту сабағы




Бинарлы сабақ

+

Аралас сабақ




ББД-ны бекіту ж/е қалыптастыру сабағы




ББД-ны тексеру,бағалау сабағы








Міндет

Білімділік

Дамытушылық

Тәрбиелік

  • Техника қауіпсіздік ережесін біледі.

  • Жұмыс орнын дұрыс ұйымдастыруды анықтайды.

  • 5-сыныпта өткен материалдарды есіне түсіреді.

Практикалық дағдыларын дамыту, өз бетінше жұмыс жасауда білімдерін пайдалана білуге, пәнге деген қызығушылығын қалыптастыру.

Ұқыптылыққа, ізденімпаздыққа, шығармашылыққа тәрбиелеу


тері:


Сабақтың жабдықталуы мен дидактикалық материалдар:

АКТ, ЖИГСО – 1, диалогтық оқыту







кестелер




жаттығулар жинағы




иллюстрация, ұлы тұлғалар портреті, оқулық




стикер




сызба

+

таратпа материалдар




дидактикалық жинақтама




ТСО

+

оқулық




тапсырмалар карточкасы




маркерлер, А-4, А-3 парақтары,




тесттер


Жаңа түсінік: Ақпарат, алгоритм, компьютер, презентация, ақпараттық -коммуникациялық технологиялар.

Күтілетін нәтиже:


Жұмыс істеу алдындағы қауіпсіздік ережелерін біледі
• Компьютермен жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтайды
• Компьютерде жұмысты аяқтаған кездегі қауіпсіздік ережелерін сақтайды.
• Ұжыммен бірігіп жұмыс істеу ережесін біледі.
• Аппаттық жағдайлардағы қауіпсіздік ережелерін үйренеді.
• Арнайы көзге жаттығу ережелерін жасап үйренеді.
Түйінді идеялар: • Жұмыс істеу алдындағы қауіпсіздік ережелері
• Компьютермен жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік ережелері


Сабақтың барысы

  • Ақпарат алмасу (10 мин.).

  • Алғашқы бекіту (5 мин.).

  • Құзырлылық қалыптастыру (15 мин.).

  • Шығармашылық қалыптастыру (10 мин.).

  • Бағамдау - бағалау (5 мин.).

Сабақтың мазмұны

  • Техника қауіпсіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру

  • 5- сынып тақырыптарын жалпы шолу

  • 6- сынып Информатика пәні

Белсенді оқытуда қолданылатын формалар.Оқытудың стратегиялары мен техникалары.

Бағалау

I. Ояту

Ұйымдастыру кезеңі // Жағымды ахуал тудыру

Сыныпты Пирамида, Бәйтерек суреттер қиындысы арқылы 2 топқа бөлу, топ басшыларын сайлау.
Сыныпты топтарға бөлу. (топтық) // Топта жұмыс істеу ережесі

Топтағы әрбір оқушының қолына «бағалау парағын» беру. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру.



Мұғалімнің нұсқаулығы бойынша сабақты бастау



II. Мағынаны тану

1. Өткен сабақтағы материалдарды қайталау

  • 5- сынып тақырыптарын жалпы шолу

(сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау тәсілі)
2. Жаңа материалды таныстыру

1-слайд Техника қауіпсіздік ережесі

  • Мұғалімнің рұқсатынсыз компьютерді тоққа қосуға, ажыратуға, экранды қолмен ұстауға болмайды.

  • Су не дымқыл қолмен, киіммен жұмыс істеуге болмайды.

  • Пернетақтаға, мониторға, компьютер қойылған үстелге артық заттар қоюға, салмақ түсіруге, шаң - тозаң түсіруге тыйым салынады.

  • Мұғалімнің рұқсатынсыз жүруге, басқа оқушыларға бөгет жасауға болмайды.

  • Сынып ішінде жүгіруге, ойындар ойнауға тыйым салынады.

  • Сыныпқа тамақ, сусын алып кіруге болмайды.

  • Компьютер не басқа техника жұмысында ақаулар байқалса, өз бетімен жөндеу жұмыстарын жүргізуге болмайды.

  • Жайсыз жағдайлар орын алса, дереу мұғалімді хабардар етіңіз.

  • Компьютерде көп отырған жағдайда көз жаттығуларын жасап тұрыңыз.

2-слайд Жұмыс орнын ұйымдастыру

      • Компьютермен жұмыс кезінде дұрыс отыру



3-слайд 5- сынып тақырыптарын жалпы шолу

Ақпарат және ақпараттық үдерістер

  • информатика, ақпарат, ақпараттардың алуан түрлілігі және оларды өңдеудің тәсілдері;

  • ақпарат саны, ақпарат өлшем бірлігі.

Компьютер

  • компьютер, компьютердің негізгі құрылғыларының міндеттері және мүмкіндіктері; пернетақта;

  • программалық қамтамасыз етудің жалпы сипаттамасы және жіктелуі, операциялық жүйе ұғымы, операциялық жүйені басқарудың негізгі тәсілдері және объектілері;

  • файлдар, бумалар және белгішелер, бумалар мен белгішелерді құру, атын өзгерту;

  • объектілерді іздеу, объектілерді көшірмелеу, орнын ауыстыру және жою, ақпаратты жазу және санау, ақпаратты тасымалдаушылар.



4-слайд 5-сынып тақырыптарын жалпы шолу

Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар

  • қарапайым графикалық редакторы, суретті ашу, сақтау, графикалық редактордың сурет салу құралдары, суреттің үзінділерін ерекшелеу, суреттің үзінділерімен жұмыс, масштаб, графиктік ақпаратты өңдеу (бейнелерді масштабтау, трансформациялау), баспаға дайындау, баспадан шығару;

  • қарапайым мәтіндік редакторы, редактор интерфейсі, мәтінді теру ережесі, мәтін бойымен жылжыту, мәтіннің үзіндісін ерекшелеу, мәтінді пішімдеу және редакциялау, қаріп, абзац, графиктік және мәтіндік ақпараттарды өңдеу, аралас құжаттарды құру;

  • калькулятор, блокнот;

  • дыбыстық ақпаратты өңдеу, дыбысты жазу.



5- слайд 6-сынып Информатика пәнінің негізгі бөлімдері

  • Ақпарат және ақпараттық үдерістер

  • Компьютер

  • Алгоритмдеу және модельдеу

  • Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар

  • Телекоммуникациялар



6- слайд 6-сынып Информатика пәнінің мақсаты

  • Ақпарат ұғымын білу

  • Вирусқа қарсы программалар туралы білу

  • Компьютердің негізгі құрылғыларының міндеттерімен, мүмкіндіктерімен танысу

  • Мәтінмен жұмыс істеуді меңгеру

  • Сандық, дыбыстық ақпараттарды өңдеу бойынша программаларда жұмыс істеу тәсілдерін меңгеру

  • Алгоритм ұғымымен танысу

  • Презентация дайындауды игеру

  • Интернетте ақпарат іздеу әдістерін түсіну

5. Бекіту

Мына кестені толтыра отырып сабақтың мазмұны бойынша қорытынды шығар.



5-сыныптың жалпы мазмұны

6- сыныпта өтілетін тақырыптар

6- сынып Информатика пәнінің мақсаты




.







ДЖИГСО әдісі,

Практикалық тапсырма

АКТ


Екі жұлдыз, бір тілек

Өзін-өзі бағалау



III. Рефлексия

1) Сабақты қорытындылау:

Өтілген материалды тиянақтау






ііі. құзырлылық қалыптастыру




Деңгейлік тапсырмалар:

І деңгей тапсырмалары

Техника қауіпсіздік ережелерін атаңыз.

Компьютермен жұмыс орнын дұрыс ұйымдастыру үшін не істеу керек?

5- сыныпта өткен материалдарды есіңізге түсіріңіз.

6- сынып тақырыптарын атаңыз.

ІІ деңгей тапсырмалары

5-сынып пен 6-сынып тақырыптарының арасындағы байланысты анықтаңыз.

ІІІ деңгей тапсырмалары

5-сынып тақырыптары мен 6-сынып тақырыптарының ішінде қай


бөлімдер сәйкес келеді? Бұл бөлімге 6-сыныпта қандай өзгерістер, толықтырулар енгізілген?




іV. шығармашылық әрекет




Топтық жұмыс.

6- сынып бағдарламасына көзқарасыңыз. Өзгертулер мен толықтырулар енгізер ме едіңіз? Жауабыңызға толық негіздеу беріңіз. Ойларыңызды қысқаша түрде қағазға түсіріңіз.



Топтардың жұмысын бағалау // Бағалау парақтарын толтыру // Бағалау

2) Үй тапсырмасы: Кіріспе. Техника қауіпсіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру .





жүктеу 94,91 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау