Қысқа мерзімді жоспар Сабақ жоспары



жүктеу 135,98 Kb.
Дата28.11.2017
өлшемі135,98 Kb.
#2324
түріСабақ

Қызылорда қаласы

«№ 120 Жамбыл атындағы орта мектебі»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Белдебекова Айзада Сейсенбайқызы

Физика-информатика пәні мұғалімі

Жоғары санатты, І(озық) деңгейлі маман

мектеп тренері

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары




Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:

7.2.А. Мәтіндік процессордағы кестелер.

Мектеп: 120 Жамбыл атындағы орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Белдебекова Айзада Сейсенбайқызы

Сынып: 7 «Б»

Қатысушылар

саны: 12

Қатыспағандар: 0

Сабақ тақырыбы

Мәтіндік процессордағы кестелер.

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.2.1.Мәтіндік процессорда кесте элементтерін пішімдеу (форматтау)

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: мәтіндік процессорда кесте элементтерін пішімдей алады.

Оқушылардың басым бөлігі: мәтінмен, кестемен, дайын суреттермен жұмыс жасай алады.

Кейбір оқушылар: мәтіндік процессорда кестенің элементтерін саймандар және мәзір қатарының көмегімен форматтай біледі.

Бағалау критерийі

Мәтіндік процессорда кесте элементтерін атайды

Мәтіндік процессорда кесте элементтерін пішімдей алады (форматтау)



Тілдік мақсаттар


Мәтіндік процессорға қатысты жұмыс орындауда оның элементтері мен қызметші сөздерін орынды және дұрыс пайдалану, командаларды компьютерде ғана емес ауызша орындауға дағдылану, мәзір қатарындағы кесте түрлерімен жұмыс істей алады.

Диалог құруға:

Кесте- бұл………… тұрады.

Кестенің екі ұяшығын біріктіру үшін …….. қажет

Кестені құру……. алгоритмін жаз.



Құндылықтарға баулу

Жауапкершілікке, елжандылық, отансүйгіштік қасиетке, сын тұрғысынан ойлауға шығармашылыққа баулу.(тапсырмаларды орындау барысында)

Пәнаралық байланыстар

География, (7 сынып, Климат)

Математика (7 сынып, Арифметикалық орта, санның минимумы мен максимумын табу)



Алдын ала білім


MS Word мәтіндік редакторында мәтін жаза алады, кесте құра алады.

MS Excel электрондық кестеде жұмыс жасайды.



Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған қызмет


Ресурстар

Сабақ басы

Ұйымдастыру кезеңі (3 мин)

Үй тапсырмасы.

«Көбейту кестесі» (4 мин)




Ынтымақтастық атмосферасын құру.

Топқа бөлу кезінде кестемен жазылған және мәтінмен жазылған таратпаларды таратамын.

Топ аттарының мағынасын сұраймын.
(С) Оқушылар назарын

шоғырландыру.








1

2

3

4

5

1

1

2

3

4

5

2

2

4

6

8

10

3

3

6

9

12

15

4

4

8

12

16

20

5

5

10

15

20

25

Көбейту кестесі:

Нұсқау: 1-ден 5-ке дейінгі сандардың көбейтіндісін көбейту кестесінің көмегімен неғұрлым шапшаң көрсет және атап шық.

Сұрақтар:

Ақпарат қандай түрде берілген?

Неше бағана, қатардан тұрады?

Кесте деген не?

Кестедегі сандардың орнын ауыстыру үшін не істеу керек?

Осы сандарға амалдар қолдану үшін не істеу керек?


Алдындағы сабақтағы терминдер бойынша

Көбейту кестесі



Сабақ ортасы

Мағынаны тану. (3 мин)

Бейнежазба

Топтық жұмыс

«Ойлан. Бірік. Бөліс» (10 мин)

Жұптық жұмыс

Практикалық тапсырманы орындау (20 мин)

«Болжамдау, түсіндіру, жинақтау, бағалау» әдісі

«Температураны өлшеу» әдісі

Сергіту. (2 мин)

Сабақтың соңы

Рефлексия (2 мин)

Үйге тапсырма (1 мин)


Кестелерді MSWord мәтіндік процессорда форматтау туралы бейнежазба көреді.

Осы бейнежазба түрткі сұрақтар қоя отырып сабақтың мақсатын айқындайды.



1) Бейнежазба не туралы баяндалды?

2) Мәтіндік процессорда кестелерді қалай орналастырамыз?

3) Кестенің түрлерін құру жолдарын көрсет.

(Т) І топ: Кесте элементтерін форматтау қажеттілігіне назар аударту (баған саны, қатар саны арқылы сынып мәліметін анықтау)

ІІ топ: Оқушыларға форматтауды пайдаланып, кесте құру, сабақ кестесін жазу.

Топтар бір-бірін «ПОПС-формула» әдісі арқылы бағалайды.



(ЖЖ) Компьютерде тәжірибелік жұмыстар жасату.

А деңгейі. Ауа райын сипаттайтын кесте




Дата

Температура (градус С)

Қысым

(мм.сынап. бағаны)

Ылғалдылық (пайыз)

15.11.2017

-3,5

746

67

16.11.2017

0

750

62

17.11.2017

1,0

740

100

18.11.2017

3,4

745

96

19.11.2017

5,2

760

87



ҚБ тапсырмалары
В деңгейі. «Сабақ кестесі»

Ойлау дағдысының деңгейі

Білу, түсіну

Бағалау критерийлері

Мәтіндік процессорда кестені форматтай алады;

Тапсырма

Ауа райын сипаттайтын кесте






Дескрипторлар

- Мәтіндік процессорда кестеге мәтінді жазып, форматтай алады;

-Бағандарды туралай алады;



ҚБ. тапсырмалары


Ойлау дағдысының деңгейі

Білу, түсіну

Бағалау критерийлері

Кестені пішімдеудің дайын саймандарының қызметін біледі.

Тапсырма

Сабақ кестесі






Дескрипторлар

- Кестені толтыра алады,

- Кестенің дайын стильін пайдалана алады.




С деңгейі. «Шежіре»
ҚБ. тапсырмалары
Көз жаттығулары

Ойлау дағдысының деңгейі

Қолдану

Бағалау критерийлері

SMARTArt сайманын пайдалана алады.


Тапсырма

«Шежіре»





Дескрипторлар

- SMARTArt сайманын пайдаланып, ұяшық тарды сала алады.

-ұяшықтарға мәтін жаза алады.



(Ж) Сабақтағы өзінің әрекетін бағалау. Кестені безендіру мен құру алгоритмін қайталау.

- Бүгінгі сабақтан менің білгенім .......

- Қызықты болғаны .............................

- Қиын болғаны ...................................

Мүмкін болған тұста оқушылар өз жұмысын және өз сыныптастарының жұмыстарын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады.

Өзін-өзі бағалау кестесі.



Теориялық практикалық материал

Білемін

түсінбеймін

Кездескен кедергілер
















Кестелерді Word мәтіндік процессорында форматтау туралы бейнежазба


Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс.

Кері байланыс және қалыптастырушы бағалау тапсырмалары кезінде оқушылардың бүгінгі сабақтан түсінген, түсінбеген тұстарын саралап, қабілеттеріне қарай қосымша тапсырма дайындаймын. Қабілеті жоғары балаларға ізденушілік, шығармашылық бағыттағы тапсырмаларды дайындаймын.

Топпен жұмыстың барысында «ПОПС -формула» әдісі арқылы өзара бағалады. Өз ойларын ашық айтып, критерийлерді басшылыққа алады. Критерийлер арқылы бағалауды жоспарладым.

География, (7 сынып, Климат)

Математика (7 сынып, Арифметикалық орта, санның минимумы мен максимумын табу)

АКТ-ны қолданған кезде оқушылардың қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертілді.

Оқушылар жұптаса немесе топтық жұмыс жасау кезінде бір-біріне көмектесіп, қиындықтарды жеңіп жеке тұлғалық құндылықтары дамиды.



Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары шынайы болды ма?

Барлық оқушылар ОМ-на жетті ме?

Егер жетпесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен?



Осы тарауды сабақ туралы ойлау үшін пайдаланыңыз. Сіздің сабағыңыз туралы ең маңызды сұрақтарға сол бағанда жауап беріңіз.





Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ кезінде мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?

жүктеу 135,98 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау