Пәні:Әдебиеттік оқу
|
Тақырыбы: Сиыр.Түйе
|
Сынып: 2 «в»
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:-
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)
|
Жырды түсініп оқу арқылы сиыр мен түйені сипаттау. Мақал-мәтелдердің мағынасын түсіну.
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: Төрт түлік малды және олардың төлдерін атайды.
Олардың пайдасын санамалап айта алады.
Жабық сұрақтарға жауап бере алады.
|
Оқушылардың басым бөлігі: Жаңа сөзге түсінік бере алады.
Жырға сүйеніп сиыр мен түйені сипаттай алады.
Мақалдың мағынасын түсінеді.
|
Кейбір оқушылар: Төрт түлік малдардың ерекшеліктерін ажырата алады.
Мәтелдердің мағынасын түсінеді.
Топта көшбасшылық жасайды
|
Алдыңғы оқу
|
Атадан қалған асыл мұралар
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
2 мин
2 мин
|
«Психологиялық тренинг»
Шаттық шеңберіне тұру
Мейірімді жүрекпен (жүректерін ұстайды)
Ақ пейілді тілекпен (қолдарын көкке көтереді)
Амандасып алайық (бір - бірінің қолдарын ұстайды)
Бір жадырап қалайық (бір - біріне қарап күлімдейді)
Еңбек етіп ерінбей,
Жақсы баға алайық! (бас бармақтарын көрсетеді)
Үй тапсырмасын сұрау «Әткеншек» тренингі
Шарты:
(оқушылар екі шеңбер болып тұрады.Ішкі шеңбердегі оқушылар сұрақ қояды,сыртқы шеңбердегі оқушылар жауап береді.
Бағалау үш шапалақ
Топтасу 1топ Қошақан
2 топ Бұзауқан
3 топ Құлыншақ
4 топ Ботақан
|
Төлдердің суреті арқылы топтасу
Интербелсенді тақта
|
Ортасы
10 мин
10 мин
5 мин
5 мин
|
1.Бейне баян көрсетілімі 1 мин
Жұмбақ шешу
Иір-иір денесі
Сахараның кемесі ( түйе)
2.Оқулықпен жұмыс «Оқы-талқыла-бөліс»
1топ Қошақан Жырды мәнерлеп оқы, сиырды сипатта.
2 топ Бұзауқан топ Мақал-мәтелді оқы,мағынасын түсіндір.
3 топ Құлыншақ Түйе жырын мәнерлеп оқы.
4 топ Ботақан Мақал-мәтелді түсініп оқып мағынасын түсіндір.
«Бармақ» арқылы бағалау
Дәптермен жұмыс
Сөздік жұмысы
Сырдаң – жұтаң, тапшы.
Сиыр - корова - cow
Түйе - верблюд - camel
Топтық жұмыс
1 топ Қошақан Тақырыптық түйінді сөзді тап
2 топ Бұзауқан Блум гүлі
3 топ Құлыншақ Түйеге кластер құрап жазу
4 топ Ботақан “Қиял “ пішіндерден бейне құрастыр.
Бағалау « 2 жұлдыз 1 тілек»
Жұптық жұмыс
Сұрақтың жауабын реттік санымен белгілеу
Сұрақ
|
|
Жауап
|
1.Мал атасы
|
|
Еті,сүті,терісі,жүні
|
2.Мал төлдері
|
|
Шопан ата,Зеңгі баба,Шекшек ата,
Қамбар ата,Ойсылқара
|
6.Малдың пайдасы
|
|
Жоңышқа,жаңқа,жусан.
|
4.Малдың сүйікті асы
|
|
Шопан,жылқышы,бақташы,түйеші.
|
5.Кім бағады
|
|
Қозы,бұзау,лақ,бота,құлын.
|
Жеке жұмыс
«Еркін микрофон»
Мақал-мәтел,тыйым сөздер ,қосымша мәліметтер айту
Артық болмас білгенің!
Түйе сүтінің құрамында А,В1,В2,С витаминдерөте көп. Шұбат өкпе, асқазан, ішек ауруларына, радиацияға қарсы әсері анықталған. Шудасы – буын, құяң, бүйрек ауруларына ем.
|
Бейне көрсетілім
Әдебиеттік
оқулығы
Тұжырымдамалық карта
Еркін микрофон
Тапсырма парақшасы
|
Аяқталуы
6 мин
|
Рефлексия. «Менің сөзім» кері байланыс
Ым-ишара арқылы кері баланыс
Мен үшін түсінікті Алақан 5саусақ
Әлі де көмек керек 3 саусақ
Түсінбедім жұдырық
Үйге тапсырма
Жырды мәнерлеп оқу.
“Егер де мен....” тақырыбына эссе жазу
Бағалау стикерлер беру қызыл, сары, жасыл.
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау- сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлай-сыз? Сіз қабілеті жоғары оқу шыларға тапсырманы күр-делендіруді қалай жоспар-лайсыз?
|
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
Жеке,жұптық тапсырма
|
«Қолшапалақ, бармақ, 2жұлдыз, 1 тілек»
|
Дүниетану, қазақ тілі
|
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқуды да, оқытуды да)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|