104 жалпы білім беретін мектеп Пән мұғалімі: Үсейн Гулира Абайбекқызы



жүктеу 135,69 Kb.
Дата29.01.2018
өлшемі135,69 Kb.
#8063
түріСабақ


Алматы қаласы

Әуезов ауданы

104 жалпы білім беретін мектеп

Пән мұғалімі: Үсейн Гулира Абайбекқызы

Директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары

П.ғ.магистрі, география пәнінің мұғалімі

Пәннің аты: Материктер мен мұхиттар географиясы

Сабақтың тақырыбы: Еуразияның жер бедері (7-сынып)

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Еуразия материгінің жер бедеріндегі жазықтары, таулары, үстірттерінің географиялық орны, ерекшеліктері, оған әсер етуші күштер туралы білік-дағдыларын қалыптастыру.

Дамытушылық: оқушылардың есте сақтау қабілетін, өз беттерімен іздене білу және ойлау, сөйлеу қабілеттерін, теориялық білімдерін практикамен ұштастыра білуге үйрету.

Тәрбиелік: оқушыларды табиғаттың сырларын түсіне білуге оны аялауға, сақтауға үйрету.

Сабақтың түрі: саяхат сабақ

Сабақ әдісі: сұрақ-жауап, картамен жұмыс, кітаппен жұмыс, жеке жұмыс, топпен жұмыс.

Көрнекілік: дүние жүзінің физикалық картасы, кескін карта, интерактивті тақта.

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі.

II. Үй тапсырмасын сұрау.


  1. Еуразия ең, ең ......... сұрақтарына жауап беру.

  2. Ұлы географиялық есімдер.

  3. Географиялық белгілер.

  4. Географиялық терминдер.

III. Мақсат қою кезеңі.

Видео.


Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру.

IV. Жаңа сабаққа дайындық

  1. Жер бедері дегеніміз не?

  2. Платформа дегеніміз не? Олардың ірілерін ата?

  3. Геосинклиналь дегеніміз не? Оларға қандай жер бедері сәйкес келеді?

V. Жаңа сабақ

1. Материктің жер бедерінің ерекшелігін картадан анықтау.

2. Жер бедерінің қалыптасуына қандай күштер әсер етеді?

А) ішкі күштер

Б) сыртқы күштер

3. Ішкі күштерге литосфералық тақталардың қозғалысы жатады. Еуразия материгі қандай тақталардан тұрады?

4. Жер бедерінің ірі пішіндерін атау

5. Оқушыларды топтарға бөлу және жер бедерінің пішіндерін картадан анықтау.




6.Кескін картамен жұмыс

7. Сейсмикалық белдеулер.




VI. Сабақты бекіту.

Әр баланың алдына тапсырма топтамасы және бағалау парағы беріледі. Барлық тапсырмаларды орындап біткенде тексеріледі. Балалар орындаған тапсырмаларды өздері, өздері бағалау критерийі бойынша баға қояды.

1 – тапсырма. Атауларды картадан анықтау.

2 – тапсырма. «Анықтаңдар»



Таулар мен жанартаулар қандай геосинклиналдық белдеуге жататынын анықтаңдар:

3 – тапсырма. «Тау шыңдары» ойыны.

Тау шыңдарының географиялық координатасы беріледі. Қандай таудың шыңы екенін табу керек.

Интерактивті тақтада оқушылар жазады.



  1. 29 с. е. 89 ш. б.

  2. 65 с.е. 59 ш.б.

  3. 55 с.е. 160 ш.б.

4-тапсырма. «Еуразияның жер бедері» сандық диктанты. Картаның шартты белгісіне сандар көрсетіледі, сол сандарға қандай тау сәйкес екенін жазыңдар.

(Әр тапсырма 1 ұпаймен есептеледі).


VII. Сабақты бағалау.
VIII. Үйге тапсырма.
Кескін картаға Еуразияның таулары мен жазықтарын түсіру.
жүктеу 135,69 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау