Сабақтың тақырыбы: Алты түлкі. Заттың санын білдіретін сөздер



жүктеу 0,55 Mb.
Дата23.11.2018
өлшемі0,55 Mb.
#23711
түріСабақ


Сабақ: Күні:

Сынып: 1 «А»

Пән: сауат ашу

Сабақтың тақырыбы: Алты түлкі. Заттың санын білдіретін сөздер.

Сабақтың мақсаты: Алты түлкі туралы түсінік беру, мәтіндегі негізгі ойды түсінуге жетелеу, заттың санын білдіретін сөздерді таба білуге үйрету, логикалық ойын, сөздік қоры мен сөйлеу тілін топтық жұмыс арқылы коммуникативтік қабілетін дамыту.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Формасы: топтық жұмыс, жеке-дара

Сабақтың көрнекілігі: сюжетті суреттер, ойын.

Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ- жауап, өз бетінше жұмыс.

Сабақтың барысы:

Сабақтың сатылары

Стратегиялар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І Қызығу-

шылығын


арттыру

ІІ
Мағынасын

ажырату
ІІІ Ой

толғаныс



Психологиялық дайындық.
Үй тапсырмасын тексеру.

Ой қозғау


Суретпен жұмыс

Оқулықпен жұмыс

Сергіту сәті

Дәптермен

жұмыс

Бекіту


Бағалау

Сабаққа дайындау

Үй тапсырмасын тексеру

«Бір» деген болымсыз сан,

Айтуға толымсыз сан.

«Екі» де оңып тұрған жоқ,

Орта сан «Үш» деген,

Жоқ онда күш деген.

«Төрт» деген жақсы баға,

Алады жақсы бала.

Үздік баға «бес» деген,

Енсесі биік өзгеден.

Осылай саны артады.

Сан артса, мән артады.

-Бұларды бір сөзбен қалай айтамыз?

1. Мәтінді мұғалімнің мәнерлеп оқуы.

Сөздік жұмысы



  • Мәтін не туралы айтылған?

- Алты түлкі туралы не айтылған?

- Бес түлкі қандай түлкіге?

- Бес түлкі нег шолақ болып қалды?

-Біреудің кемшілігіне күлуге бола ма?

- Мәтіннен заттың санын білдіретін сөздерді ата.

Он қолымда бес саусақ,

Сол қолымда бес саусақ,

Беске бесті қосайық,

Алақанды ашайық

Қазір мен тақтаға

«Қайырымдылық» сөзін тақтаға ілемін. Қай топ осы сөзден бірнеше басқа сөздерді көп құраса, сол топта көп ұпай болады. 2 минут уақыт беріледі .

№2 жазу дәптеріндегі тапсырмаларды талдау, орындау



«Кім білгір?» ойыны.


Өз ойларын жинақтап қағазға түсіру.

Алты түлкі

Содан кейін қорғайды.

өзін-өзі реттеу арқылы оқушы өздерін бағалайды


Армысың аспан әлемі,

Мейірімді Жер –Ана .

Армысың менің ұстазым

Армысың менің достарым.

— Оқушылар, олай болса, мен қазір сұрақтар арқылы сендердің осы тақырыпты қалай меңгергендеріңді тексеріп көрейін

Сұрақ — жауап

- ертегі неше бөлімнен тұрады?

-ертегіден көкейіңе не түйдің?

Оқушылар тақпақты бірге оқиды.

Тапқан заттың санын жазады.

Сөздерге сұрақ қояды.

Бір - неше?

екі – неше?

үш – неше?

төрт- неше?, бес-неше? Ойыншықтар - нелер?

Бір,екі,үш,төрт, бес...

Олар заттың санын білдіретін сөздер.

Мәтінді бөлік бойынша кезектесіп оқу. Оқушылардың түсініп оқуы.

3. Мәтін бойынша сұраққа жауап беру:

Шолақ-қысқы



Жатқа жазу

нешінші? неше? сұрақтарына жауап беретін сөздердің астын сыз.



Тақтаға заттардың жан-жануарлардың суреті ілінеді.




Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қою.

неше? нешеу?

бес бесеу

алты алтау

жеті жетеу


неше? гүл

неше? алма

Қуат нешеде?

Неше? кітап


Гүл – неше?

алма – неше?

Қуат – нешеу?

Кітап – нешеу?

-Бұлар санын атын білдіретін сөздер.
Оқушылар өз ойларын айтады.

- Шолақ түлкі неге бес түлкіге ренжіді?

- Кемшілігі бар адамдарға күлуге бол ма?.

-Бұлар қандай сөздер?

-заттың санын білдіретін сөздерге қандай сұрақ қойылады?

- Бес түлкі шолақты құйрыққа неге айналды?

- Неше түлкі дос болды?


Павлодар қаласының №33 жалпы орта білім



беру мектебінің бастауыш

сынып мұғалімі: Олжаева М.О.
Каталог: uploads -> doc -> 09f0
doc -> Бастауыш сынып мұғалімдерінің кәсіби қызметін ұйымдастыруда әдістемелік жұмыты дамыту жолдары
doc -> Шалдай жалпы білім беру орта мектебінің Ағылшын тілі және орыс әдебиеті мұғалімдері әдістемелік бірлестігінің
doc -> №1 М.Әуезов атындағы жалпы орта мектептің 2015– 2016 оқу жылында дарынды оқушылардың жетістіктері
doc -> Физика-математика пәнінен Ұлттық бірыңғай тестіге дайындаудың тиімді жолы
doc -> «Ғылыми зерттеу мәдениеті» Бастауыш сынып мұғалімі А. Е. Султанова 2015-2016 оқу жылы Түсінік хат
doc -> Сабақтың тақырыбы: Ғарыш дегеніміз не? Сабақтың мақсаты: Ғарыш туралы білу
doc -> Логика әлемі
doc -> Қолдаудың рөлі Дайындаған: Жақсы №1 орта мектебінің
doc -> Жобаның өзектілігі
09f0 -> Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі

жүктеу 0,55 Mb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
Сабақтың мақсаты
ғылым министрлігі
Жұмыс бағдарламасы
рсетілетін қызмет
бекіту туралы
Жалпы ережелер
қызмет стандарты
Сабақ тақырыбы
туралы хабарландыру
Қазақстан республикасы
Әдістемелік кешені
республикасы білім
Сабақ жоспары
титулдық парағы
білім беретін
Қазақстан республикасының
Қазақстан облысы
Конкурс туралы
жылдарға арналған
мемлекеттік әкімшілік
біліктілік талаптары
бойынша оқыту
Республикасының білім
жұмыс істеу
мемлекеттік қызметшілері
денсаулық сақтау
қойылатын жалпы
ткізу туралы
жалпы біліктілік
қағидаларын бекіту
қатысушыларға қойылатын
мамандығы бойынша
қатысушыларына арналған
ортақ біліктілік
Мектепке дейінгі
пәнінің мұғалімі
арналған ортақ
конкурс қатысушыларына
Республикасы кіметінің
жалпы білім
біліктілік талаптар
мамандығына арналған
бағдарламасының титулдық
Республикасы білім
мемлекеттік мекемесі
оқыту әдістемесі
жұмыспен қамту
мектепке дейінгі
Конкурс ткізу
Бастауыш сынып