Сабақ Тақырыбы: Компьютердің құрылымы. Пернетақта Пән мұғалімі: Мұстафина Айнұр



жүктеу 358,12 Kb.
Дата25.11.2017
өлшемі358,12 Kb.
#1557
түріСабақ

№188 орта мектеп


Ашық сабақ
Тақырыбы: Компьютердің құрылымы. Пернетақта

Пән мұғалімі: Мұстафина Айнұр

Сыныбы: 5
2016-2017 оқу жылы

Бекітемін:_____________________ Күні: 12.10.2016 жыл

Оқу ісінің меңгерушісі Г.Әлімова
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР №6


Мұғалімнің аты-жөні

Мұстафина Айнұр

Сынып:

5 сынып

Пәні:

Информатика

Тақырыбы:

Компьютердің құрылымы. Пернетақта

Оқу мақсаты

Компьютердің құрылымы, пернетақта туралы мағлұмат беру. Пернетақтамен жұмыс жасау

: Күтілетін нәтиже

Компьютердің құрылымы, пернетақта туралы мағлұмат алады. Пернетақтамен жұмыс жасауды үйренеді.

Негізгі түйінді идея:

Компьютер құрылымы мен пернелер тобын білу, түсіну, қолдана білу

Табыс критерийлері

Барлық оқушылар:

Жаңа сабақтың мәтінін оқып,түсіне алады




Көпшілік оқушылар:

Оқушылардың 65 % -ы жаңа сабақтың мәтінін талдап,ашық және жабық сұрақтарға жауап береді



Жекелеген оқушылар: Оқушылардың 35 % -ы тақырыпқа сәйкес қосымша ақпараттар жинақтай алады.




Кезеңдер

уақыт

Мұғалім не істейді?

Оқушылар не істейді?

Бағалау

Ресурстар

Сабақты бастау

2

минут


Ұйымдастыру кезеңі

А)Оқушылармен амандасып, түгелдеймін.

Ә)Оқушылардың зейінін сабаққа аударамын.

Әр топқа бағалау парағын таратамын.

Молекула және атом» ойыны.Оқушылар шеңберге тұрып,молекула және атом пішінін көрсетеді.Оқушыларды түрлі стикермен топқа бөлемін.


Оқушылар амандасады, зейіні сабаққа аударылады.

Оқушылар таратқан парақшалар арқылы 3 топқа топтасады






А4 форматты қағаз парақшалар

Кіріспе

10

минут



















«Көпір» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын.

  1. Компьютердің қазіргі уақыттағы негізгі функциясы қандай?

  2. Жұмыс қабілеті мен басқаруды қамтамасыз ететін программа?

  3. Суперкомпьютерлер қайда қолданылады?

  4. Үлкен дерек қорларын өңдеу сақтау үшін қолданылатын компьютер?

  5. Ноутбук компьютердің қай түріне жатады?

  6. Нетбук деген не?

  7. Сервер – ол?

Оқушылар өткен сабақтарын еске түсіреді.


Оқушылар смайликпен бағаланады



А4 форматты қағаз парақшалар



Негізгі бөлім
Білу


Түсіну

Қолдану

Талдау

Жинақтау

Бағалау

5

минут



3минут
10

минут

«Компьютер құрылымы. Пернетақта » тақырыбында электронды оқулықтан бейне түсірілім көрсетіледі

Компьютердің құрылымы. Пернетақта туралы бейне түсірілімнен түсінгендерін айтады.

Мәтінмен жұмыс.

1-топ. Монитор «Компьютердің құрылымы»

2-топ. Жүйелік блок. «Жүйелік блоктың құрамы»

3-топ. Пернетақта. «Пернетақта»



«Компьютердің пайдасы мен зияны. Кесте толтыру

Пайдасы

Зияны

  1. .

  2. .

  3. .

  4. .



  1. .

  2. .

  3. .

  4. .



Компьютер құрылымын ажырату. Сәйкестендіру тест.

Кестемен жұмыс.Жұптық жұрмыс

Компьютердің құрам бөліктерін дұрыс орналастыр


Жүйелік блок

Пернетақта



















1.видеокарта 4.қосымша цифрлық 8.функциональдық

2.қатты дискі 5.дыбыс картасы 9.аналық тақша

3.алфавиттік-цифрлық

6.желілік карта 10.процессор

7.курсорды басқару 11.жедел жады
Жеке жұмыс. «ХХІ ғасыр – жаңа ақпараттық технологиялар ғасыры» тақырыбында эссе жазу.

Топ мүшелері топта талқылап, постерге түсіріп, оны қорғайды.


Әр топтағы оқушылар компьютердің пайдасы мен зиянына бір-бірлеп тоқталып өтеді



«Екі жұлдыз бір ұсыныс» арқылы бағалау
Оқушылар өзін-өзі бағалайды

Оқушылармен бірлесе отырып, аталған ұғымға қатысты білімдері жинақталады

әр оқушы жеке орындайды


Sinkaz компьютерлік сауаттылық

Информатика 5 сынып


Электронды оқулық




Қорытынды бөлім

6минут

Бағалау парағы



Білу

Түсіну

Қолдану «постер қорғау»

Талдау «кесте толтыру»

Жинақтау «сәйкестендіру»

Бағалау «эссе жазу»

Жалпы балл
























Бағалау шкаласы: 15 ұпай – «5»

10-15 ұпай – «4»

5-10 ұпай – «3»





Өзін-өзі бағалау

Оқушылар өздерінің сабақты меңгеру дәрежесін «Бағалау парағы» арқылы бағаланады;





3минут

Рефлексия

Не үйрендің?

Не оңай болды?

Не қиын болды?



Оқушылар стикерге сұрақтар бойынша кері байланыс береді




Түрлі-түсті стикерлер

Кейінгі оқу

Кейінгі тапсырма



2

минут


Компьютердің қосымша құрылғылары













Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар:

Не сәтті болды?






Не сәтті болмады?






Нені жақсартуға болады?





Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым? Нені өзгертуге болады?





Каталог: uploads -> doc
doc -> Оқушылардың Ғылыми-зерттеу жұмыстарын ұйымдастыру «Оқу жұмысының үш жағы үш мәселеге тіреледі: бірі мұғалімге, бірі құралға, бірі ақшаға»
doc -> Бастауыш сынып мұғалімдерінің кәсіби қызметін ұйымдастыруда әдістемелік жұмыты дамыту жолдары
doc -> Шалдай жалпы білім беру орта мектебінің Ағылшын тілі және орыс әдебиеті мұғалімдері әдістемелік бірлестігінің
doc -> №1 М.Әуезов атындағы жалпы орта мектептің 2015– 2016 оқу жылында дарынды оқушылардың жетістіктері
doc -> Физика-математика пәнінен Ұлттық бірыңғай тестіге дайындаудың тиімді жолы
doc -> «Ғылыми зерттеу мәдениеті» Бастауыш сынып мұғалімі А. Е. Султанова 2015-2016 оқу жылы Түсінік хат
doc -> Сабақтың тақырыбы: Ғарыш дегеніміз не? Сабақтың мақсаты: Ғарыш туралы білу
doc -> Логика әлемі
doc -> Қолдаудың рөлі Дайындаған: Жақсы №1 орта мектебінің
doc -> Жобаның өзектілігі

жүктеу 358,12 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2023
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
Сабақтың мақсаты
ғылым министрлігі
Жұмыс бағдарламасы
рсетілетін қызмет
бекіту туралы
Жалпы ережелер
Сабақ тақырыбы
қызмет стандарты
Қазақстан республикасы
туралы хабарландыру
Әдістемелік кешені
республикасы білім
Сабақ жоспары
титулдық парағы
білім беретін
Қазақстан республикасының
Қазақстан облысы
Конкурс туралы
жылдарға арналған
мемлекеттік әкімшілік
біліктілік талаптары
бойынша оқыту
Республикасының білім
жұмыс істеу
денсаулық сақтау
ткізу туралы
мемлекеттік қызметшілері
қойылатын жалпы
қағидаларын бекіту
жалпы біліктілік
бойынша жиынтық
қатысушыларға қойылатын
мамандығы бойынша
қатысушыларына арналған
Мектепке дейінгі
жиынтық бағалау
ортақ біліктілік
пәнінің мұғалімі
арналған ортақ
оқыту әдістемесі
конкурс қатысушыларына
жалпы білім
Республикасы кіметінің
біліктілік талаптар
бағдарламасының титулдық
мамандығына арналған
Республикасы білім
арналған әдістемелік
білім министрлігі
мемлекеттік мекемесі