|
Сыныбы: «7» Сабақтың тақырыбы
|
Дата | 19.11.2018 | өлшемі | 3,14 Mb. | | #21312 | түрі | Сабақ |
| -
- Сыныбы: « 7 »
- Сабақтың тақырыбы:
- Мақсаты: Жорғалаушылардың дене құрылысы және тіршілік әрекеттері туралы білімдерді меңгерту.
- Міндеттері: 1. Бауырмен жорғалаушылардың
- сыртқы және ішкі құрылысының
- ерекшеліктері туралы білу;
- 2. Бауырмен жорғалаушылардың
- тіршілік ортасына бейімделуі
- және қоректенуі, мінез-құлығы
- туралы білу;
- 3. Топпен жұмыс жасауда өзіндік
- ойды қалыптастыра білу;
- Сабақ түрі: Аралас сабақ
- Сабақ типі: Жаңа білімді меңгерту Сабақтың әдіс- тәсілдері:
- Сұрақ-жауап
- Болжау
- ВЕНН диаграммасы
- Ассоциация
- Семантикалық кесте Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер: ИТ, маркер топтамасы, А4 қағаз, стикер топтамасы.
- 1. Бауырмен жорғалаушылардың сыртқы және ішкі құрылысының ерекшеліктері туралы біледі;
- 2. Бауырмен жорғалаушылардың тіршілік ортасына бейімделуі және қоректенуі, мінез-құлығы туралы біледі;
- 3. Топпен жұмыс жасауда өзіндік ойды бөлісіп біледі.
| | | | | | - Ұйымдастыру
- Психологиялық дайындық
| - 1.Оқушылардың көңіл-күйін сұрау
- 2. Таратылған стикер түстері бойынша топқа бөлу:
- 1-топ. Қызыл түс
- 2-топ. Жасыл түс
- 3-топ. Көк түс
- 4-топ. Сары түс
- Түстердің бірігіп 1, 2, 3, 4 - топтарға отыратындарын айтамын
| - Мұғалімнің сұрағына жауап қайтарады
- Таратылған стикер түстері бірігіп топтарға отырады
| | | - Сабақтың мақсатын талдау қызығушылығын ояту
| - Тақтаға кластер ілінеді.Тақырыпты ашу мақсатында суреттерді таратып беремін.
- Сұрақ: Жорғалаушылар туралы не білесіңдер? Әр топтан 1 сөзден жақсы, тиімді дегенін айтып және бір- бірінің сөзін қайталамайтындарын айтамын.
- Мәтінмен жұмыс.(оқулық бойынша)
- Әр топқа оқулықтан
- тапсырманы бөліп беремін
- 1-топ жорғалаушыларға жалпы сипаттама;
- 2-топ жорғалаушылардың дене және қаңқа құрылысы;
- 3-топ асқорыту мен тыныс алуы және жүрегінің құрылысы;
- 4-топ жүйке-жүйесі сзім мүшелері көбеюі;
- (орындығының артында жасыл стикері бар оқушы) жауап қайтарды
- Постер жасаймын.
| - Суреттерге қарап бүгінгі сабақтың тақырыбын айтады.
- Дұрыс жауабын тапқан оқушылар 1 ұпаймен бағаланады.
- Мұғалім сұрағына жауап қайтарады.
-
-
-
-
-
-
- Мәтінді оқып талқылайды
- Суретте берілген тасбақа туралы түсінік 1 -5 сөзбен әр топтан
- 1 оқушы айтады
- (2 ұпай)
| | | - Жаңа сабақ
- 1.қызығушылығын ояту
- 2. ой қозғау
- 3. мағынаны ажырату
- Мақсат қою
| | - Жеке жұмыс (дәптермен жұмыс)
- 1-2 топқа
- 3-4 топқа
-
- Топпен жұмыс
- Өзін- өзі бағалайды
- А-1-? ұпай
- Б-2- ?ұпай
- С-3- ? ұпай
-
-
| | - Тасбақаның сыртқы құрылысы
| | | - Тапсырмаларды орындайды.
- Жеке жұмыс
- Өзін- өзі бағалайды
- (жазылған ақпараттар
- 1 ұпаймен)
-
| | | | - Семантикалық кесте
- 1.Қарыншасының арасында жартылай пердесі бар.
- 2. Жүрегі 2 құлақшадан, бір қарыншадан тұрады
- 3. Терісі құрағақ , мүйізді қабыршақтармен қапталған 4.Өкпесі арқылы ғана тыныс алады
- 5. Өкпесі мен де терісіменде тыныс алады 6.Таспа тәрізді жұп бүйрегі бар
- 7. Жамбасқа жақын орналасқан 2 бүйрегі бар
- 8. Ми қыртысының нышаны байқалады
- 9. Аналь тесігі бар
- 10 Клоакасы бар
| - Дәптермен жұмыс.
- Жеке жұмыс
-
| - Жеке жұмыс
- (1 ұпаймен бағаланады)
- Жиынтық 10 ұпай
| | - 1.Сабақ барысында оқушы көзқарасы
- 2.Өзара бағалау
| - Бүгінгі сабақта өзін-өзі бағалайтындарын айтамын.
| | - А-1-7 ұпай
- Б-8-11ұпай
- С-12-17 ұпай
-
| - Өзіңді- өзің бағала (3мин)
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|