Шығармашылық жұмыс



жүктеу 56,46 Kb.
Дата05.02.2018
өлшемі56,46 Kb.
#8701
түріСабақ

Шығармашылық жұмыс.

Тақырыбы: Сабақта жаңа технология

әдістерін тиімді пайдалану

арқылы оқушылардың

қызығушылығын ояту.

Мақсаты: Жаңа әдістерді сабақта

пайдалану.

Мұғалім – мектептің айнасы . Ұстаз болу жүректің батырлығы демекші , әрбір ұс-таз өмір бойы ізденуде болу керек. Әсіресе бастауыш сынып оқушыларымен жұмыс жүргізу қиында әрі қызық . Бастауыш сынып оқушыларына көрнекілік арқылы сабақ өту тиімді . 1- сыныптан бастап , 4 сыныпқа дейін жаңа технология әдіс – тәсілдерін пайдалану тиімді. Оқушылардың жан – жақты дамуына өздігінен жұмыс істей білуіне көп септігін тигізеді. Шығармашылықпен жұмыс істеу - жаңалық ойлап табуға бағытталған оқушы қабілетінің деңгейі.

Шәкірттерімнің жеке тұлғасының дарындылығын дамытуға көңіл бөлетін. Болашақ 2О3О – дың азаматын тәрбиелеу , оқу ісінде жаңа технология әдіс – тәсілін қолдану жаңа педагогикалық технологияны меңгеру , мұғалімнің кәсіптік шеберлігінің жемісі.

Жаңа технология әдістерін дамыта оқытуда мұғалімнің басты міндеті - оқу материалын оқушыға дайын күйінде көрсету емес , оқушымен бірлесіп , жалпы іс - әрекетті ұйымдастыра отырып , алға қойылған міндеттерді түсіндіру оларды шешудің тәсілдерін , жолдарын іздестіру. Сабақтарында ана тілі , матем , қазақ тілі , дүниетану болсын сыни тұрғыдан ойлау және жазу технологиясы! Сыни тұрғыдан ойлау деген не ? Белгілі бір идеяларды қабылдай отырып , оның неге қатысты екенін зерттеу , оларды жеңіл ойларға қарсы қоя салыстыру , сол идеяларға қарсы көзқарастармен тепе – теңдікте ұстап зерттеу , оқыту мен үйретудің үш деңгейін түсіне және суреттей алатын бояу керек. Әр түрлі оқыту стратегияларын сабақтың ұтымды жерлерінде орынды қолдана білу .
Сыни тұрғысынан

ойлау.



мақсат уақыт

зейін
Әр тақырыпты өткен кезде Тірек сызбасы тарауларға байланысты кілттік ұғымдар.

Ой қорғау” , Ой толғаныс



Сабақты бастар кезде Сөздік жұмыс

Толғаныс Түртіп алу кестесі:

Жаңа сабақта

Венн сызбасы сематикалық карта.

Бірін – бірі тыңдау



Эссе жазу. Құрастыру ойлау жүйесін , сөдік құрып , оқушының ойлауына жол ашады.

Топпен жұмыс. Оқушылардың өздігінен жұмыс істеуіне жол ашады. Мысалы: Туған жер тақырыбына топтастыру жасайық.



Тақырып бойынша сурет салуы , өлең құрастыруы , сөзжұмбақ , мақал – мәтел құрастыру өз алдына бір бөлек.


Тақырыбы: Аққу , Шортан һәм Шаян.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға мәтінді түсіндіру , А.Байтұрсынұлы туралы түсініктерін кеңейту.

А. Білімділік: сауатты оқуға үйрету.

ә. Дамытушылық.: сөздік қорын дамыту.

Б. Тәрбиелік: қоршаған ортаны қорғауға татулыққа , бірлікке үйрету

Көрнекілігі: сызбалар, суреттер, жаңа технологиялық әдістер.

Әдістері: сұрақ-жауап

Сабақтың барысы.

1. Ұйымдастыру бөлімі.

Қазақ тілім өз тілім- ана тілім.

Абай ,Мұхтар сөйлеген дана тілім.

Қастерлейді ұл-қызың мәңгі сені

Болашағым бақытым дара тілім. (хормен)

А) психологиялық дайындық

2. Үй тапсырмасын сұрау.

3. Жаңа сабақ.

Ой қозғау”



1. Аққу туралы не білесіз?

2. Шортанды қандай деп ойлайсыз?

3. Шаян туралы не айтар едіңіздер?

Мағынаны таныту”



Сендер осылай ойлайды екенсіңдер.


Мемлекет қайраткері









Ахмет Байтұрсынұлы





1873-1938




Ақын





Тіл құралы қырық мысал





Публицист




Ғалым




Байтұрсынұлы туралы не білеміз?

Ахмет Байтұрсынов туралы естелік оқып беремін.

Бүгін сабақты айтпас бұрын жұмбақ шешейік:

Көлдің көркі , сәні екен

Ұшқанда сазды ән екен

Ақындар оны ашпаған

Бұл қай құс ,балалар?

Адамдар қорғап сақтаған.

(Аққу)

Аққу , шаян , шортан туралы оқушылардың түсініктерін тыңдап , Қызыл кітапқа назар саламыз.

3. Жаңа сабақ

Аққу , шортан , һәм шаян”



Сурет арқылы мәтіннің мазмұнын түсіндіремін.

Стратегия: Түртіп алу кестесі.

Оқулықпен жұмыс.

Мәтінді оқушыларға мәнерлеп оқытамын.

4. Дәптермен жұмыс.

Бес жолды өлең

Аққу не? Зат есім

Сұлу , сымбатты сын есім

Ұшады , жүзеді , сезеді. Етістік

Сөйлем: Аққу – киелі құс.

5. 1,2,3 топ оқушылары осы үш кейіпкерге сызба құрастырады.



Аққу







Шаян






Шортан



Сөздікпен жұмыс.

Ғибрат – үлгі

Құр – босқа

Машақаты - әрекеті

Ынтымақсыз - бірліксіз

6. Қорытынды бөлімі:

Бірлік . Бірлік түбі- тірлік”



Бірлік болмай – тірлік болмас”

1. Мәтін шығарманың қай түріне жатады?

2. Кейіпкерлер қандай іс атқармақшы болды?

3. Істері неге нәтижесіз шықты?

4. Осы мысал арқылы қандай сабақ алуға болады?

Үйге: “Аққу , шортан һәм шаян ” тақырыбына сурет салып , мақал-мәтел жинастыруды жүктеймін.
жүктеу 56,46 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау