Сабақтың тақырыбы



жүктеу 0,58 Mb.
Дата14.11.2017
өлшемі0,58 Mb.
#426
түріСабақ

Сабақтың тақырыбы:

Жеңіс күні

Сабақтың мақсаты:
► білімділігі: Оқушыларға өлеңнің мазмұнын түсіндіру, меңгерту. Мәнерлеп оқу дағдыларын жетілдіру.

► тәрбиелілігі: татулық, бірлік, бейбітшілік туралы тәрбие беру.

►Дамытушылығы: Сабаққа деген қызығушылығын арттыру, байланыстырып сөйлеуге үйрету

Өтілу әдісі: Ойын арқылы оқыту, өзін - өзі тану сабағының

әдістері.

Сабақтың көрнекілігі:, “Бейбітшілік елі” суреті, кеспе қағаздар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

а) Қуаныш шеңбері

Балалар дөңгеленіп турады.

Қуан шаттан,

Қуанатын келді күн

Қайырлы таң!

Қайырлы күн!

Күліп шықты күн бүгін!
ІІ. Жаңа сабақ. Топқа бөліп отырғызамыз

ә) Тыныштық сәті



Денемізді тік ұстап, қолымызды тіземізге қойып, көзімізді жұмамыз. Көзімізді жұма отырып, ойланып, мына сөздерді бүкіл бойыңыздан жіберіңіздер.

Әрқашан күн сөнбесін,

Аспаннан бұлт төнбесін.

Қасымда болсын анам,

Болайын мен де аман

Сөз жұмбақ” шешу:



  1. Әкенің шешесі

  2. Әкенің інісі

  3. Әпкенің бауыры

  4. Ұл бауырың

  5. Ағайын

б) Оқу.

Оқулықтан өлеңді оқып беремін

Ұлы Отан соғысы, жеңіс күні, батырлар туралы әңгіме жүргіземін



Сұрақ жауап:

- Бұл өлеңде не туралы айтылған?

- Кімнен сұрапты?

- Қандай жауап алды?
Шығармашылық жұмыс
Топпен жұмыс: тақтаға “Бейбітшілік елін” бейнелейтін

көрнекілік ілінеді

Ал енді балалар, мен сендерге шеңбер таратып беремін. Шеңберде сөздер жазылған. Сол шеңбердегі сөздерді оқыңдар. Қайсысы “Бейбітшілік еліне” тұруға болады. Көңілдерің қалаған сөздерді апарып іліндер.
Үш топтың әрбіріне шеңберде сөздер жазылған. Ол сөздердің үшеуі жақсы сипатта, біреуі жағымсыз сипатта. Оқушылар ортада оқып, өзара талдап, дұрыс деп тапқан кеспе ғана ілінеді.


Мысалы: І топ: қамқорлық, сыйластық, қатігездік

ІІ топ: достық, татулық, ашу.

ІІІ топ: Мейірім, төбелес, бірлік.

Топпен жұмыс.
Бейбітшілік елінің” тапсырмалары бар. Осы тапсырмаларды орындасақ, біз бейбітшілік елінде тұруға лайықтымыз.

Тапсырма:

Iтоп:сурет, еден, компьютер.

IIтоп: еден, тақта, подъезд

IIIразъезд, коньки

Әр сөзде неше дыбыс, неше әріп барын айтыңдар.

- Жарайсыңдар! Барлығың да бейбітшілік елінде тұруға лайықтысыңдар.
Сергіту сәті: (қимылмен көрсетіп)
Мен атқан таңды сүйемін.

Шуағын шашқан күнді сүйемін.

Аялаған анамды сүйемін.

Қоршаған бар әлемді, өзімді сүйемін.
- Балалар енді бейбітшілік елінің тапсырмалары бар. Елімізде мәңгі тыныштық болуы үшін, соғыс болмасын, бейбітшілік мәңгі орнасын деген әр бала осы тапсырманы құлшына орындауы керек. Сөздері оқып, әр топ дыбыс санына қарай сөздерді әр бағандағы сөздердің астына жазыңдар.

Топпен жұмыс.

І топ: ат, от, ор

ІІ топ: лақ, бас, күн, сүт

ІІІ топ: Алма, бала, торт, құрт,

Әр топтан оқушыларға кезектестіріп “Жеңіс күні” өлеңін оқытамын.
Жүректен жүрекке” шеңбері

  • Балалар сендерде қуаныш шеңберіне тұруға шақырамын.

  • Бүгінгі сабақты жақсы өтті деп ойлай отырып ерекше сөзбен,

  • қимылмен аяқтайық. (іс – қимылмен көрсету)

Н.Алшынов атындағы Жалаулы орта мектебі






Орындаған: Махмутова М.А.
жүктеу 0,58 Mb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау