Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 33-сабақ
kairshanz@mail.ru
Бөлім:
|
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті
|
Практикант студенттің аты-жөні
|
Махамбетқұл Жанель
|
Күні:
|
|
Сынып: 2
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Зат есімнің жекеше және көпше түрі. 59-63 жаттығулар
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.2.6.1 - мұғалімнің көмегімен белгілі бір тақырыпта жазылған мәтіндердің ұқсастығы мен айырмашылығын (жанры, мәтін түрі) табу
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: белгілі бір тақырыпта жазылған мәтіндердің ұқсастығы мен айырмашылығын таба алады.
Көптеген оқушылар: мәтін мазмұны бойынша сұрақ қоя алады.
Кейбір оқушылар: берілген тақырып бойынша әңгімелей алады.
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Ізгі тілек» әдісі арқылы жүреді.
Оқу материалын жариялау «Керме жіп» әдісі арқылы жүреді:
–Берілген парақшалардағы сөздерге сұрақ қой. Олардың арасынан зат есімнің жекеше түрдегісін бөлек жіпке, көпше түрдегісін бөлек жіпке іл. Сол сөзді қатыстырып сөйлем құрап айт.
Кітап, оқушылар, дәптерлер, қала, мысықтар, балапан.тсс
–Ендеше бүгінгі сабағымызда зат есімнің жекеше, көпше түрлерін ажыратуға арналған тапсырмалар орындауды жалғастырамыз.
|
Жақсы тілек айтады.
Сұрақтарға жауап береді.
|
«Смайлик» әдісі
|
|
|
Сабақтың ортасы
30мин
|
(Ұ) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Дәптермен жұмыс жүреді.
59-жаттығу.
Берілген мәтінді түсініп оқы. Мәтінде не туралы айтылған?
Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қой.
60-жаттығу.
Берілген суреттегі аспаптардың атын көпше түрде жаз.
Дескриптор:
- Мәтінде не туралы айтылғанын табады.
- Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қояды.
-Берілген суреттегі аспаптардың атын көпше түрде жазады.
Саралау тәсілі «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады.
Қарқыны жоғары оқушыға:
-Қазақша мультфильмдерден көргеніңді еске түсіріп Алдар көсе туралы бір оқиғаны әңгімелеп көр.
Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.
Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін караокемен айтып билейді.
(Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүреді.
61-жаттығу.
Жаңылтпашты жатқа жаз.
63-жаттығу.
Сұрақтар бойынша түлкіні сипаттап мәтін құрап жаз.
Дескриптор:
- Жаңылтпашты жатқа жазады.
- Сұрақтар бойынша түлкіні сипаттап мәтін құрап жазады.
|
- Мәтінде не туралы айтылғанын табады.
- Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қояды.
-Берілген суреттегі аспаптардың атын көпше түрде жазады.
.
Билеп сергиді.
- Жаңылтпашты жатқа жазады.
- Сұрақтар бойынша түлкіні сипаттап мәтін құрап жазады.
|
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
|
Оқулық, дәптер, қалам
Оқулық, дәптер, қалам
|
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
Рефлексия: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді.
Үй тапсырмасы: 62-жаттығу.
|
Сабақтан алған білімін, үйренгенін айтады.
|
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
АКТ қолдануда қауіпсіздік техникасын сақталуын қадағалау
|
Сабақтың барысы
Достарыңызбен бөлісу: |