Сабақтың мақсаты: - Білімділік: Оқушылардың білім деңгейін көтеру, ұжымдық түрде
- білім алуға баулу, сөздерді өзара байланыстырып, ойды
- жүйелеп айту дағдысын қалыптастыру.
- Дамытушылық: Грамматикалық тапсырмаларды дұрыс, сауатты
- орындау, сөздік қорын байыту, оқушылардың
- дүниетанымын кеңейту.
- Тәрбиелік: Тілге деген сүйіспеншіліктерін арттырып, қазақ тілін
- құрметтеуге, мақтан етуге тәрбиелей отырып, білімге
- баулу.
- Сабақтың түрі: аралас сабақ
- Пәнаралық байланыс: орыс тілі, ән сабағы
- Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, іздендіру, ойландыру,
- түсіндіру, сөздік жұмыс, мәтінмен жұмыс.
- Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, үлестірмелі
- тапсырмалар,компьютер.
- Жұмыс формалары: жекелей, топтық, жұптық.
Сабақтың барысы: -
- І. Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен амандасу. Түгендеу
- ә)Сабаққа деген әзірліктерін,
- оқу- құралдарын тексеру.
- б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
- ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: а) Сынып бойынша үй жұмысының
- орындалуын тексеріп шығу.
- ә) Үй тапсырмасын орындауы арқылы
- оқушылардың білім деңгейін бақылау.
- ІІІ. Сабақтың мақсаты мен міндетін айтып, түсіндіру:
- 1. Күн тәртібіміз туралы әңгімелейміз,мақал-мәтелдер айтамыз.
- 2. Жалғауларды қайталаймыз.
- 3. Тақырыптарға байланысты жаттығулар орындаймыз..
- 4. Перфокартамен жұмыс жасаймыз, ізденімпаздық ойынын
- ойнаймыз.
- IV. Сабақты пысықтау:
Үй жұмысы: - Қазақ тілінде жалғаудың неше түрі бар?
- Тәуелдік жалғаулары қандай?
- Жіктік жалғауларын ата.
- Қандай жалғаулар көптік жалғауларына жатады?
- Септік жалғаулары нешеу?
- Бір сөзді алып тәуелдеу, жіктеу, септеу, көптеу.
- 46-бет “Мұғалім ол біздің” өлеңін жатқа айту.
-
Наурыздың он жетісі Сынып жұмысы Менің күн тәртібім Жалғауларды қайталау Менің күн тәртібім - 07.10 – таңертең тұрамын
- 07.15 – төсегімді жинаймын
- 07.20 – жаттығу жасаймын
- 07.30 – жуынамын
- 07.35 – таңғы асымды ішемін
- 08.00 – киінемін
- 08.15 –мектепке дайындаламын
- 08.30 – мектепке келемін
- 08.45 – жаттығу жасаймын
- 09.00 – сабақ басталады
- 13.50 – сабақ аяқталады
- 14.00 – тамақ ішемін
- 14.15 – демаламын
- 15.00 – үй шаруасына
- көмектесемін
- 16.00 – үйірмеге барамын
- 18.00 – сабақ орындаймын
- 19.00 – тамақ ішемін
- 20.00 – теледидар қараймын
- 21.00 – жуынамын
- 21.45 - ұйықтаймын
Сөздікпен жұмыс - Кесте
- Ауысым
- Ояну
- Орындау
- Серуендеу
- Жаттығу
- Шешіну
- Ұйықтау
| - Режим дня
- График
- Смена
- Просыпаться
- Выполнять
- Гулять
- Зарядка
- Раздеваться
- Спать
Перфокартамен жұмыс. | | | | | - Оқушылар
- Менің дәптерім
- Оның қаламы
- Терезеге
- Сіз мұғалімсіз
- Ол оқушы
- Кітаптар
- Сыныптан
- Сабақтың
| | | | | | | | | | | | | | | 64-бет , 6-тапсырма Сөздерге тиісті септік жалғауларын жалғап, сөйлемдерді құраңдар. - 1. Сабақ(ш.с.) кейін кітапхана(б.с) барасың ба?
- 2. Ертең сағат бес(ж.с) кинотеатр(і.с) алдында
- кездесеміз.
- 3. Сен кім(к.с) бір(б.с) бір парта(ж.с) отырасың?
- 4. Мен кеше Айдос(ш.с) қызықты кітап алдым.
- 5. Мен терезе(т.с) жудым, еден(т.с) сүрттім.
Көп нүктенің орына тиісті жалғауларын қойып, жалғауын анықта. Мақал-мәтелдердегі көп нүктенің орнына тиісіті жалғауларды қойып, толықтыр. - 1. Отан... сүю отбасы... басталады.
- 2. Отан от... да ыстық.
- 3. Күш - білім..., білім кітап... .
- 4. Ұстаз... оқушы озар.
Өздік жұмысы компьютермен 2-тапсырма Сабақты бекіту. - “Ойлан,тап!” ойынымен сабақты қорытындылау.
Ойлан, тап! Үйге тапсырма беру: - Өздеріңнің күн тәртіптеріңді жазып келу.
- 67-бет, 5-тапсырма (жазбаша).Сөйлемдерді дұрыс құрау.
- Жалғауларды жаттап алу.
- Владимиров орта мектебі
- 6-сынып
- Мұғалім: Нұрмағамбетова
- Алтынай
- Бейсенбайқызы
- Назар аударғандарыңызға
- рахмет!
Достарыңызбен бөлісу: |